NewsOnline24

Баканов не давав розпоряджень ексглаві СБУ Харківщини, його допит не має сенсу — ДБР

Ексглава УСБУ в Харківській області Роман Дудін, підозрюваний у державній зраді, не отримував жодних розпоряджень і санкцій від колишнього керівника СБУ Івана Баканова, тож допит останнього не мав жодного процесуального сенсу.

Про це сказав перший заступник директора Державного бюро розслідувань Олександр Удовиченко в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", передає Укрінформ.

За словами Удовиченка, екскерівник УСБУ намагався захопити владу, відправивши своїх підлеглих до кабінету голови Харківської обладміністрації, де відбувалася селекторна нарада.

"Дудін не передавав нікому якихось таємниць – він просто навмисно паралізував роботу СБУ в Харківській області, чим сприяв РФ. Це доведено матеріалами слідства… Дудін мав на меті паралізувати діяльність влади області, на короткий період часу йому навіть вдалося вимкнути центр управління регіоном", — зазначив перший заступник директора ДБР.

Уточнюючи роль Баканова в цій справі, Удовиченко сказав, що "жодного доказу того, що дії пана Дудіна були санкціоновані, що він діяв із кимось у змові, слідство не отримало".

За його словами, Дудін під час судових засідань говорить про нібито вплив Баканова, що він доповідав главі СБУ і все було санкціоновано, але це "не відповідає дійсності — це перевірено матеріалами досудового розслідування".

Відповідаючи на запитання про те, чи фігурував Баканов у матеріалах справи і чи викликали його на допит, перший заступник директора ДБР пояснив: "Ми не бачили в допитах жодного процесуального сенсу… Численними матеріалами було спростовано факт того, що Дудіну хтось із керівництва СБУ давав вказівки. Також ми підтвердили, що Дудін приймав рішення особисто".

На думку Удовиченка, Дудін намагається політизувати процес, "штучно консолідувати відповідальність і втягнути у свій злочин посадову особу найвищого рівня".

"Конспірологічні теорії про те, що Баканов недоторканний, що хтось комусь чогось не дозволив зробити — просто не відповідають дійсності. Якби слідчі сказали, що є необхідність у допиті, вони його допитали б", — запевнив перший заступник директора ДБР.

Він додав, що з тих самих міркувань Баканова не було допитано і у справі ексначальника УСБУ в АР Крим Олега Кулініча.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський 29 травня 2022 року звільнив очільника Управління Служби безпеки України у Харківській області Романа Дудіна, мотивувавши це тим, що Дудін «не працював на захист міста з перших днів повномасштабної війни».

Дудіна затримали у вересні 2022 року на заході України. За даними слідства, у лютому 2022 року він намагався захопити владу в Харківській області.

12 липня 2023 року в Офісі генерального прокурора заявили, що працівники прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього керівника Служби безпеки України в Харківській області за фактами державної зради.

www.ukrinform.ua

Exit mobile version