USD28.2033

БАМ як Стратегія №1 для США і усього людства у 21 столітті

БАМ як Стратегія №1 для США і усього людства у 21 столітті

Найавторитетніший у науковому світі журнал Science  звернувся до сотні найвидатніших вчених планети із питанням – яка проблема є найважливішою для вивчення людством? Відповідь була майже одностайною – яка біологічна основа свідомості?

Якщо визначити смисл розвитку земної цивілізації у 21 столітті, то він не тільки сконсолідував Глобальний Розум у науково-прикладному вимірі, а  й закладений у цілком конкретну політичну Стратегію розвитку у третьому тисячолітті єдиної на планеті наддержави, у якій проживає 70 відсотків усіх вчених планети. Ціль тисячоліття внесена на історичний  порядок денний  у 2012 році президентом США і осягнення якої стало  проривним мегапроектом, що височить над століттями епохи Модерну вселюдської історії.

З ініціативи американського істеблішменту людство вперше ставить перед собою як наукову, так і політичну мету – розкрити структуру і механізм роботи мозку людини, який світова наука усіх часів визначає, як найскладніше і найдосконаліше явище у Галактиці. Один квадратний міліметр мозку містить 100.000 клітин, з'єднаних між собою 900 мільйонами зв'язків, у результаті яких 100 мільярдів нейронів продукують думки, почуття, абстракції, образи.

Як  сказав Президент США, представляючи мегапроект у Конгресі, »людство навчилося ідентифікувати галактики на відстані багатьох світових років і вивчати мікрочастинки, що  менші атома, але дотепер не розгадало загадку тих півтора кілограма речовини у нашій голові».

Ставиться завдання – дати відповідь, як із цього рожевого кавалку слизу продукується свідомість, яка є субстанцією ідентичності Людини. Назва мегапроекту – БАМ  – Brain Activity  Map.

Американськаеліта порівнює запуск нового проекту із двома попередніми – Манхеттенський проект із виготовлення атомної бомби і проект виходу у космос і висадки на Місяць, однак, все ж ці два подолані людством виклики не «тягнуть» на той масштаб, який містить «мозковий мегапроект».

Читайте также:

Окупанти продовжують провокаційні обстріли задля дискредитації ЗСУ

У разі його успішної реалізації мова буде йти про створення штучного мозку, перенесення свідомості Людини на небіологічний носій, що означає практичне досягнення кібернетичного безсмертя і створення неолюдства із концептуально новою версією Людини, як такої.

Керівник американського проекту, директор Національних інститутів охорони здоров»я та біотехнологій Френсіс Коллінз вважає, що «саме проекти такого роду надихають людей піднятися на новий рівень цивілізаційного розвитку, ми надіємося, що ми залучимо до нього найсвітліші уми, які у нас є».

Щодо «найсвітліших умів», то тривале американське планетарне полювання на Розум і витікання його із національних тіл інших держав по усіх континентах, дало свій результат: дві третини  інтелектуальних ресурсів людства зосереджені у США.

Читайте также:

СБУ возобновила расследование против Саакашвили – адвокат

Варто назвати імена ініціатора проекту із Массачусетського технологічного інституту Джорджа Черча ( із резолюції президента Обами на його аналітичній записці усе розпочалося),  найгеніальнішого на планеті вченого віком до 35 років Еда Бойдена із Гарварду, Рея Курзвейла – «сучасного Ньютона», який є «головним мозком» корпорації Google, легендарного відкривача коду ДНК Френсіса Крика, батька нанотехнологій Еріка Дрекслера, ( усі вони та інші «світила» були учасниками «Всесвітнього Конгресу глобального розвитку» у Нью-Йорку, у якому мені довелося взяти участь).

Як відзначив Б. Обама під час затвердження програми у верхній палаті парламенту, «ми уже не можемо дозволити собі упустити  наші можливості,  в той час , коли весь інший світ буде йти попереду нас. Я не хочу, щоб безпрецедентні відкриття відбулися у Китаї, Індії чи Німеччині. Я хочу, щоб вони відбулися у нас і зараз».

«Мозковий» глобальний проект уже практично перетворився у нову світову гонитву, лише значно масштабнішу, ніж попередня космічна гонитва між двома наддержавами у 20 столітті  – США і СРСР.

Читайте также:

В СБУ заявили про плани окупантів не пускати жителів ОРДЛО на вибори президента

 Оскільки такий проект не під силу жодній європейській країні, керівництво Європейського Союзу прийняло рішення про запуск європейського аналога Brain Activity Map – програми Human Brain Project, на яку виділено небачену досі для науки суму –  мільярд євро для початку, і практично жоден із членів ЄС не висловився про недоцільність в умовах фінансової скрути робити це.

Зрештою, це проект більше, ніж Євросоюзу, оскільки місцем його проведення обрано Швейцарію, для чого в околицях Лозанни споруджується цілий Нейрополіс, у якому почали працювати 120 команд вчених із 90 інститутів 22 країн.

Не на рівні національної програми, а на точкових проблемах в рамках створення штучного інтелекту працюють Японія і Китай, де діяльність такого  роду суворо засекречена.

Поставивши мозковий мегапроект у центр свого спеціального  Послання до нації, Президент Обама звернув увагу також і на економічний бік цієї стратегії. Попередній, хоча менш масштабний проект «Геном людини» на кожен 1 затрачений долар уже повернув в економіку 145 доларів. (затратили 3,8 мільярда доларів, уже отримали 800 мільярдів). Ефективність БАМ передбачається у десятки разів більшою.

Перший транш на БАМ, виділений Конгресом, – три мільярди доларів.

Варто звернути увагу  на дві обставини реалізації проекту:

  1. акумулювання коштів буде здійснюватися трьома учасниками – державою, бізнесом, благочинними фондами. Особливо акцентується на участі бізнесу, який завдяки вченим може отримати доступ до фантастичних надприбутків;
  2. дослідження будуть проводитися у режимі online на основі мережевого менеджменту глобального масштабу, що відкриє можливість будь-якому вченому чи будь-якому бізнесмену  у будь-якій країні взяти участь у проекті із відповідною винагородою і стати своєрідним нейроном Глобального Розуму.

Нова світова космічна гонка розпочалася. Першими зірвалися зі старту топові держави планети. А що робити аутсайдерам, у яких свій міні-масштаб проблематики, приміром, чи спроможний  мер  вивозити  сміття із міста або  як остаточно поховати націю під похоронними тарифами, поки сильні – Розумом – світу цього піднімаються на інтелектуальні, політичні, економічні вершини 21 століття?

По-перше, як мінімум для початку, про те, що є нині найголовнішим на планеті, треба знати.

По-друге, вивести із печери націю, яку утримує у заперті історичного небуття  політичний клас клептократичних троглодитів.

По-третє, хоча надії мало, зробити на землі Вернадського і Корольова відчайдушну спробу визволити із казарм олігархату свої власні інтелектуальні ресурси і під'єднати їх до мозкових батарей живлення вселюдського прогресу.

Василь БАЗІВ, Надзвичайний і Повноважний Посол України, для UAINFO

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"К сожалению, понятия хороший человек и хороший политик далеко не одно и то же."

© Антон Савин

Портреты электората топ-5 партий на выборах в Раду: инфографика

Вакарчук висунув Зеленському чотири умови для об’єднання

ГБР повторно вызвало на допрос Порошенко – СМИ

Подножка Зеленскому: фигурант громкого дела НАБУ Бабин планирует получить должность в Высшем совете правосудия

Послы G7 оценили выборы в Верховную Раду

В “Слуге народа” не знают, останется ли Аваков главой МВД

Выборы. ЦИК посчитала 80% протоколов: в Раду проходят пять партий

Слуга народа обжалует результаты выборов в 10 округах

Справа “Укроборонпрому”: СБУ проводить обшук в Кабміні та ДФС

Крымчане, которые взяли паспорт РФ после аннексии, в ЕС не въедут

Huawei тайно помогала создавать мобильную сеть в Северной Корее

Разумков не знает, останется ли Аваков, но работу его хвалит

Андрей Илларионов: Зеленского ждут тяжелые времена

Преемница Меркель о Слуге народа: У них сильный мандат на реформы

Фильм “Штангист” отобрали на кинофестиваль в Сараево

Политолог рассказал о первоочередных задачах нового парламента

Портнова снова вызывают в ГПУ на допрос по делу Майдана: повестка

“Усе ніби уві сні”, або Як я живу із синдромом деперсоналізації

Фильм об украинских миротворцах презентовали в Херсоне и Николаеве

Tesla хочет построить в Украине сеть быстрых зарядок