Бійня у Дагестані: чи причетні спецслужби РФ і кому вона може бути вигідна

Події в Дагестані / Скриншоти з опублікованих у Мережі відео

На думку голови ЦПД, ці події можуть призвести до третьої Кавказької війни.

Заворушення і стрілянину в Дагестані могли організувати російські спецслужби.

Таку думку висловив голова Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко.

Найперше, Коваленко звернув увагу на такий момент: російські так звані «воєнкори» добре підготувалися. У нього склалося враження, що про всі події Z-блогери знали заздалегідь.

«Оперативно виходять тексти вже з висновками, десь я вже це бачив. Точно, в «Крокусі», який розстріляли ІДІЛівці, з якими давно працює ФСБ», – зазначив він.

Коваленко назвав два основні фактори, що впливають на ситуацію в Дагестані:

  • 1. Популярність двох проповідників-салафітів, заборонених у рф, які є головними ідеологами всіх попередніх протестів за мовчазної згоди частини імамів.
  • 2. Роль соцмереж, зокрема Instagram, яка є найпопулярнішою соцмережею в регіоні і не контролюється російськими силовиками.

«Яку б версію не придумав (глава ФСБ) Бортніков, керівництво ФСБ після «Крокуса» і Дагестану має піти у відставку», – каже Коваленко.

За інформацією голови ЦПД, у російській спецслужбі ФСБ зараз триває протистояння між групами впливу, і нинішнього керівника Бортнікова активно намагаються випхати геть. Відповідно, не можна виключати, що події в Дагестані організовані однією з цих груп впливу.

«Також потрібно розуміти, що Кадиров вкрай слабкий у Чечні, також є проблема в Дагестані. Поступово все може докотитися до третьої Кавказької війни, коли сфери впливу почнуть ділити там», – підсумував Андрій Коваленко.

Нагадаємо, що у неділю, 23 червня, у двох міста Дагестану – Махачкалі та Дербенті – група невідомих озброєних чоловіків напала на силовиків, храм РПЦ та синагогу. Відомо про велику кількість убитих, серед яких є представники поліції, священник РПЦ та сторож церкви.

За інформацією російських пропагандистських ЗМІ, число загиблих у Дагестані після нападу досягло дев'яти, семеро з них — силовики, постраждали 25 людей.

tsn.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *