USD28.2033

Битва за ДБР

Битва за ДБР

У нас паралельно відбувається багато битв. Паралельно з битвою на фронті, всередині країни одночасно відбувається кілька серйозних зіткнень. Деякі з них – надзвичайно важливі, але часто вони проходять без належної уваги суспільства. Ми втомились від різного роду бойових дій, в тому числі політичних. Наша увага часто розсіяна й не може сфокусуватись на головному. Й під цією “димовою завісою” зручно вирішувати питання, які надзвичайно цікавлять політиків й вищих посадовців. Це цілком стосується того, що відбувається навколо формування Державного Бюро Розслідувань. Пристрасті навколо цього не випадкові. Бо саме ДБР займатиметься розслідуванням злочинів вищих посадовців – працівників правоохоронних органів, Секретаря РНБОУ, Голови Національного Банку, Генпрокурора, директора НАБУ, народних депутатів, членів ЦВК, голови ФДМУ, Прем'єра та Президента. Перелік не вичерпний, але для відчуття масштабності завдань цілком достатньо названих посадовців.

Директор ДБР Роман Труба оголосив, що не може оцінити результати відбору 27 керівників, відібраних Зовнішньою комісією для призначення на керівні посади ДБР – через те, що сама ж комісія знищила результати дослідження кандидатів на поліграфі. Хоча мала б передати ці результати директору ДБР. Труба повідомив, що по деяким кандидатам відбуваються журналістські розслідування. В медіа є матеріали про державну зраду, кумівство, гектари землі й майно, обсяги якого складно пояснити, виходячи з попереднього життєвого шляху кандидата.

Читайте також: Тест для ДБР: формування Ради громадського контролю

Навіть побіжний погляд на суть справи залишає багато питань. Наприклад, за результатами тестування кандидатів на знання законодавства, Руденко Ігор Олександрович отримав “н/з” (не зараховано) у графі “бали”, але отримав перепустку до керівної посади у ДБР. Як це можна трактувати і чому Комісія дала зелене світло цьому кандидату? Можливо, він хворів, чи з інших причин не зміг пройти тест і зробив це пізніше? Але у фінальних документах інформація про це відсутня. Я звернувся до членів комісії й громадських активістів за роз'ясненням, як таке могло статися, але відповіді ще не отримав.

Читайте также:

ФСБ завербовала главу одного из районов Харькова, он сбежал – СБУ

Далі: стосовно державної зради. “24 канал” інформує: “Як ідеться в офіційному листі від прокуратури АР Крим, Олександра Туру в рамках кримінального провадження перевіряють на причетність до дій, які класифікуються як державна зрада. У ДБР Туру мав очолити друге управління ДБР, яке буде розслідувати злочини, скоєні правоохоронцями”.

Цілком зрозуміло, що підозра доволі серйозна. Але, аби не помилитись й не навішати на кандидата непідтверджених звинувачень, явно у справу має втрутитись СБУ й провести спеціальне розслідування по даній кандидатурі. Й не лише по ній. Адже питання державної зради перебуває у компетенції Служби Безпеки. І точно, це потрібно зробити до призначення на посаду, а не після. Тим більше, що директор ДБР, наразі не прийняв результати конкурсної комісії й не затвердив кандидатів, але не виключив, що після проведення всіх процедур, всі 27 кандидатів можуть виявитись придатними до того, щоб обійняти посади.

Читайте также:

Новый номер не поможет: сотовые операторы приготовили украинцам радикальные перемены

Читайте також: Рада громадського піару: Судив Майдан? Тобі в ДБР!

Безсумнівно, що антикорупційні структури мають першочергово перевірити й кандидатів, стосовно яких є підозри у доброчесності. Це стосується тієї частини заяви директора ДБР, у якій йдеться про “майно й гектари землі”. Відверто кажучи, на висновок НАЗК, навіть якщо він буде, важко покладатися. Тому що ця структура втратила довіру суспільства й представників громадських організацій, які стежать за процесом перевірки електронних декларацій. Там навіть автоматизовану систему перевірки не запущено, але то – інша пісня. А перевіряти, справді, є що. У списку переможців фігурує, наприклад, Шевцов Євген Олександрович, начальник відділу Національної поліції. Більшість активів – земельна ділянка в 1000 кв. м., 2 квартири, нежитлові приміщення площею 587 кв.м., житловий будинок 349,7 м.кв. (в користуванні), 2 автомобілі Land Rover й Range Rover Vogue, юридичні особи ТОВ “Леогеймінг”, ТОВ ФК “Леогеймінг ПЕЙ”, зареєстровано на дружину Євгена Олександровича. Що, загалом, традиційна історія для наших посадовців. Не дивує.

Читайте также:

Доллар по 8: стало известно, куда банда Януковича засунула 40 миллиардов

У більшості з них – дружини, або тещі чи інші родичі є успішними бізнесменами. Але, зрозуміло, що в даному разі спец перевірки по самому Євгену Шевцову замало. Потрібно провести й перевірку статків його дружини. Подружжя Шевцових також задекларувало подарунок у грошовій формі в 3 000 000 гривень від третьої особи. Звісно, розмір подарунку представнику Національної поліції у таких розмірах викликає ряд питань. Принаймні, в нормальних країнах людина, яка обіймає високу посаду в структурі правоохоронних органів (Національної поліції), мала б пояснити природу такого подарунку. Варто звернути увагу й на компанії, які фігурують в декларації, й співвласником яких, разом із дружиною, є кандидат на керівну посаду в ДБР, й на порушені кримінальні провадження й ухвали суду про накладення арешту на кошти компанії ТОВ “Леогеймінг”. У документі йдеться й про “легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом, під час імпорту електронних товарів і послуг, в тому числі шляхом внесення до договорів недостовірних даних щодо виду та обсягу товару, отриманих послуг з використанням банківських установ, небанківських фінансових установ та інших суб'єктів господарювання, незаконне виведення за державний кордон України грошових коштів в особливо великих розмірах, що спричиняє велику матеріальну шкоду державі Україна”.

А кількість кримінальних проваджень можна побачити у реєстрі досудових розслідувань.

Нагадаю, що народний депутат Сергій Лещенко повідомив про те, що Конкурсна комісія Державного бюро розслідувань, яка повинна обрати посадовців відомства, мала вже готовий список із затвердженими кандидатами. Власне, цей список й оприлюднила “Українська правда”. У ньому вистачає й інших персонажів, достойних уваги антикорупційних органів. Створено його знову за принципом розподілених “квот”, а це означає, що у випадку повторної спроби затвердження цих людей на посадах (нинішня спроба не пройшла), Україну очікують міжкланові політичні “розборки” у новоствореному органі, який концентрує надзвичайні повноваження. Тож зараз потрібно, аби громадянське суспільство й медіа приділили найпильнішу увагу подіям у ДБР. Крізь це сито уваги мають пройти й щойно призначені виконувачі обов'язків керівних структур Державного Бюро Розслідувань.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В политики идут не те, кто знает, что нужно делать, а те, кто знает, что нужно говорить."

© Стас Янковский

Погода на конец недели: стихия испортит планы украинцев

Хромает, но шутит: адвокат посетила 18-летнего пленного моряка

Україна має бути не покращеною Росією, а її європейською антитезою – Портников

Пэрис Хилтон готовится стать мамой

Вінничан запрошують працювати на завод із виготовлення джгутів для “Мерседесів”

В суде пояснили свое решение о восстановлении Насирова

Епідемії кору на Вінниччині немає, хоча інфекція не відступає

Чого Заходові й Україні бракує для дієвої відсічі російській агресії

Штормове попередження: на Вінниччині очікується погіршення погодних умов

“Украинское ФБР” официально начало охоту на преступников: первый уже пойман

На въезде в Крым оккупанты задержали крымскотатарского активиста

Нардеп: Який має бути тваринний страх перед втратою влади, щоб відшуковувати собі помічників на політичному цвинтарі?

Усика назвали лучшим боксером 2018: подробности

Консулы посетили всех военнопленных украинских моряков – Денисова

Reuters: Представитель США заявил, что обещаниям России продолжить транзит газа через Украину доверять нельзя

Мы все делаем неправильно: главные запреты на Новый год, которыми нельзя пренебречь

Европарламент призвал ЕС не пускать в свои порты суда из России

Американський приклад справжнього стратегічного партнерства

“Украина решила этот вопрос креативно”: правительство больно ударит по вашим пенсиям, закон уже принят

Госкомтелерадио запретил ввозить из России еще 26 книг