USD28.2033

Битва за Європу: червоні шапки проти жовтих гопників

Битва за Європу: червоні шапки проти жовтих гопників

Я взагалі-то гадав, що ця новина викличе більший резонанс: позаминулої неділі в Парижі відбулася демонстрація “червоних шаликів”, яка зібрала 10,5 тис. прибічників… нинішньої французької влади на противагу акціям “жовтих жилетів”, які лихоманять країну вже третій місяць поспіль, пише для “Тижня” Юрій Макаров

Так би мовити, “анти-Антимайдан”, бо протестанти, які починали з обурення подорожчанням пального на 3,5 євроцента (≈ 1 грн) за літр, а продовжили підпалюванням машин і биттям вітрин, навряд чи гідні називатися Майданом – так, гопота, тим паче, що до того ж там активно засвітилися промосковські та просто московські агенти. Що ж до “захисників інституцій”, як вони самі себе назвали, то ніхто не звозив їх автобусами, їм не розсилали рознарядки по держустановах, вони прийшли так само стихійно, а дехто, крім шалика, начепив іще й червону шапку – натяк на “фригійський ковпак”, частину державного герба й символ республіканської Франції.

Коли йдеться про настрої європейців, ми чомусь схильні чути лише крайніх – або правих, або лівих. Ось у британській The Guardian з’явився колективний лист під назвою “Ідея Європи в небезпеці”. Автори – Леві, Кундера, Рушді, Єлінек, Памук (!!!) – лякають, що, коли Європа відмовиться від колективного самоусвідомлення й повернеться до своїх національних ідентичностей, її негайно захопить Росія. “Такі абстракції, як “душа” й “ідентичність”, часто існують лише в уяві демагогів”, – стверджують вони.

Небезпека реальна: на травневих виборах до Європарламенту мають шанси перемогти представники правих популістів, які поодинці справді надто швидко знаходять спільну мову із Кремлем. Проте шановані інтелектуали уникають визнання того, що “нові” європейські націоналісти є лише реакцією на колективну безвідповідальність кожного з цих інтелектуалів, які нехтують соціальними та культурними реаліями. А реалії такі, що “душа” й “ідентичність” не такі вже й абстракції.

Читайте также:

Цей результат нагадує, наскільки нестійкими є позиції реформаторів і прихильників євроінтеграці

Американський неоконсерватор Пол Ґотфрід, автор книжки “Дивна смерть марксизму: європейські ліві в новому тисячолітті” (“The Strange Death of Marxism: The European Left in the New Millennium”, 2005), стверджує: для тих, хто хоче створити новий світовий лад, відмова від нації – найважливіша умова “руйнації старого світу” як кінцевої мети. Але якщо ви відмовилися від одного типу спільноти, то вам нав’яжуть інший. Той, хто вважає, що замість нації прийде окремий індивід і його свобода процвітатиме, глибоко помиляється. Після відмови від нації різко падають індивідуальні цінності й різко зростають цінності групові, архаїчніші… На місце вдаваної національної архаїки й замкненості приходить справжня архаїка кварталів.

Читайте также:

Чем так страшен Кириякос Мицотакис?

Ідеться передусім не про політику (хоча куди ж вона подінеться?), а про цінності. Надзвичайно приваблива, на перший погляд, ідея мультикультуралізму небезпечна насамперед тим, що сприяє ерозії нації та громадянського суспільства, розколюючи їх на культурні, релігійні, мовні громади й жодним чином не підштовхуючи до інтеграції. Такий штучний поділ – ніякий не пост­модерн, а звичайнісінький домодерн середньовічного зразка. Глобалізована (кажучи точніше, континенталізована) влада спілкується з територіальними та культурними громадами через очільника національної держави, підтримуючи їх і сприяючи їхній ізоляції ззовні й теророві колективної думки всередині.

Усі, хто бачить таку небезпеку, оголошуються захисниками буржуазного ладу, колоніалізму, нацизму, сексизму й бозна-якого ще -ізму. Враховуючи новітні європейські тенденції вибухового збільшення кількості мігрантів, позбавлених навичок соціальної взаємодії у великих спільнотах, це призводить до зростання саме примітивних, архаїчних форм узгодження інтересів і прагнень. Такі форми давно відомі й вивчені: плем’я, каста, громада (у вузькому значенні), квартальна банда. Єдиний можливий їхній продукт – це що? Правильно, гопота! Ну а маніпулювання примітивними мікро­спільнотами та використання їх у своїх цілях – питання грошей і не більше. Здогадайтеся, кому це під силу й кому це вигідно?

Неомарксисти, які втратили підстави ділити людство на буржуа та пролетарів через фактич­не зникнення останніх, знайшли собі новий об’єкт для захисту, про який їх ніхто не просив. Вони тепер нібито виборюють права нащадків колоніальних рабів, а насправді консервують їхню відсталість, економічну та соціальну безпорадність. На щастя, не вся Європа думає й відчуває саме так. Дехто вдягає червоні шапки.

Для нашої країни ця суперечка має не таку вже академічну цікавість. Я лише пропоную накласти описану сітку координат на українські реалії, додавши власні залишки архаїки в економіці та соціальних відносинах… Отож-бо!

 

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (голосов: 1, в среднем: 5,00 из 5)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Для политиков реформы – это во-вторых, а может даже в-третьих. Любой ценой удержать себя во власти – вот что для них во-первых."

© Олег Попцов

Ильенко сделал кинотату — в память о Госкино

Синоптик розповіла, якою буде погода на День Прапора та на День Незалежності

Начальники Генштаба ВС Украины и Польши обсудили новые направления сотрудничества

Хакеры атаковали сайты госслужб Финляндии

Украинского моряка могут обменять на экс-беркутовца

В’ятрович розповів про долю декомунізації при Зеленському

Стала известна дата премьеры “Черного ворона”

Вояки мають власний ресторан на передовій російсько-української війни. ВІДЕО

Муфтий УММА: Продажа в Украине “манифеста” новозеландского террориста – провокация

Google и Mozilla помешали властям Казахстана “следить” за гражданами

Осужденный оккупант попросил Зеленского о помиловании – СМИ

Договорились! Путин встретится с Зеленским: что произошло, подробности срочного решения

Зеленский с треском проигрывает информационную войну

Apple случайно открыла уязвимость системы iOS

Россиян и крымских дезертиров готовят к обмену – адвокат

Макрон сделал сенсационное заявление, Путин в панике: что будет с Украиной

Нуль українців чи інших подібних: правозахисники звернули увагу на расистське оголошення ресторану в Польщі

Тарантино впервые станет отцом

В работе Instagram и Facebook произошел сбой

Раскрыты главные страхи Путина: “Никогда не вернется в…”