Site icon News Online 24

Блінкен вирушить у Китай обговорити підтримку РФ Пекіном – CNN

Блінкен вирушить у Китай обговорити підтримку РФ Пекіном – CNN

Блінкен, фото: Getty Images

Державний секретар Ентоні Блінкен відвідає наступного тижня Китай, де висловить занепокоєння з приводу підтримки Китаєм Росії.

Деталі: За словами американського чиновника, під час свого візиту 24-26 квітня Блінкен зустрінеться з високопоставленими китайськими особами в Шанхаї і Пекіні.

Посадовець сказав, що Блінкен має «три основні цілі своєї поїздки до Китаю».

«По-перше, досягти прогресу з ключових питань; по-друге, чітко і безпосередньо висловити занепокоєння з приводу двосторонніх регіональних і глобальних проблем; і по-третє, обговорити відповідальне управління конкуренцією», – зазначив чиновник.

За його словами, Блінкен планує «підтвердити нашу глибоку стурбованість щодо підтримки КНР оборонно-промислової бази Росії», а також щодо порушень прав людини і «несправедливої економічної та торговельної практики».

Блінкен також обговорить ситуацію на Близькому Сході, оскільки США неодноразово закликали Китай чинити тиск на Іран, щоб він проявляв стриманість, оскільки напруженість у відносинах між ним та Ізраїлем зростає.

«І, звичайно, держсекретар обговорить виклики в Індо-Тихоокеанському регіоні, включаючи провокації КНР у Південнокитайському морі морі», а також «загрозливу риторику і безрозсудні дії Північної Кореї», – наголосив чиновник. Блінкен, продовжив він, «також підтвердить важливість миру і стабільності» в контексті питання Тайваню.

Нагадаємо: Це друга поїздка Блінкена до Китаю як високопоставленого американського дипломата. Минулого року він відвідав країну з метою «стабілізації» відносин після періоду надзвичайної напруженості між Вашингтоном і Пекіном, коли американський винищувач збив китайський аеростат-розвідник, який був виявлений над військовими об’єктами США.

Під час поїздки Блінкена до Китаю в червні минулого року він зустрівся в Пекіні з вищими посадовими особами, в тому числі з президентом Сі Цзіньпіном. Офіційні особи США представили цю поїздку як спробу відновити нормальні канали зв’язку з Китаєм, щоб уникнути конфлікту між двома великими державами світу.

У липні Блінкен також зустрівся з високопоставленим китайським дипломатом Ван І для розмови, яку США описали як «відверту і конструктивну».

Ця зустріч відбулася на тлі сильної глобальної турбулентності – темами обговорення стали триваючі війни в Газі та Україні, а також ядерний потенціал Північної Кореї.

Вони також обговорили питання, які викликали напруженість у відносинах між Вашингтоном і Пекіном, включаючи Тайвань, провокації Китаю в Південнокитайському морі та порушення прав людини в Пекіні.

www.pravda.com.ua

Exit mobile version