USD28.2033

Боротьба за медичну реформу

Боротьба за медичну реформу

Ось і новини повідомляють, що партія «За життя» звинуватила міністра Уляну Супрун в тому, що та хоче розвалити вітчизняну охорону здоров’я. Ці невідомі борці за народне здоров’я приєдналися до медичних світил – Тодурова, Бахтєєвої, Богомолець, а також таких впливових політиків, як Медведчук, Рабинович та Вілкул, які їх підтримали, щоб зупинити чергову антинародну авантюру «хунти».

Як давній і, до певної міри, – хронічний споживач послуг «вітчизняної охорони здоров’я», наважуся припустити, що ця сфера цілком напрошується на деякий розвал. Як пацієнт, із жалем змушений констатувати, що чимала частина наших докторів неосвічені й некомпетентні, часто жадібні та цинічні, негуманні та примітивно жорстокі.

Виправдовувати катастрофічний середній рівень нашої медицини рідкісними «геніальними світилами» – це все одно, що виправдовувати існування вуличної параші тим, що її двері прибиті золотими цвяхами. Це підло і безглуздо. Ще підліше й дурніше було б виправдовувати це «національними духовними традиціями». Цвяхи розкрадуть, дошки згниють, а ми зрештою провалимося в яму з власними нечистотами.

Більшість дільничних лікарів не в змозі грамотно провести первинний огляд і поставити діагноз, багато дипломованих або навіть таких, що мають науковий ступінь, докторів є борцями з ГМО, вони заперечують необхідність вакцинації і вірять у цілителів та екстрасенсів. Поняття доказової медицини викликає жах і лють у вітчизняних світил медицини. Різні медичні школи конкурують між собою за фінанси, ресурси та вплив, анітрохи не переймаючись правами та інтересами пацієнтів.

Читайте также:

Запустити Верховний суд чи паралізувати розкриття тяжких злочинів: що обере президент?

Читайте также: Нардепка показала диплом про вищу освіту очільниці МОЗ. ДОКУМЕНТИ

Головною проблемою, на розв’язання якої і спрямована медична реформа, є недоступність медицини для населення. Так, ми фактично позбавлені доступу до сучасного, своєчасного та адекватного лікування.

На нещодавньому семінарі за підсумками спільної програми з Міжнародним інститутом прикладного аналізу колеги з Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України представили шокуючі розрахунки показників бідності населення України. Серед іншого були представлені показники так званої медичної бідності – бідності, спричиненої наслідками захворювання, коли на медичну допомогу доводиться витрачати всі наявні кошти.

Читайте также:

Які “подарунки” готує Росія на День захисника України

Виходячи з аналізу доходів та витрат різних груп населення України, в тому числі витрат на медичні послуги і препарати, дослідники підрахували, що сьогодні під загрозою «медичної бідності» перебувають понад 55% населення України із середніми та високими доходами, понад 65% – із середніми та майже 99% – з низькими доходами.

Поясню: в разі серйозного захворювання громадянину України, за чинної системи охорони здоров’я, з імовірністю 55 – 65% доведеться витратити всі свої заощадження і продати все своє майно, щоб оплатити лікування. Якщо ж ваші доходи не набагато перевищують прожитковий мінімум, ви уже хворі або вам доводиться утримувати родину, ви опинитеся в злиднях з імовірністю 99%.

Це в певному сенсі пояснює такі високі показники смертності в нашій країні. Якщо людина постає перед страшним вибором – померти чи опинитися на вулиці без засобів до існування, вона, швидше за все, не отримає належної медичної допомоги, в тому числі через несвоєчасне звернення, неадекватне лікування та інші наслідки, зумовлені елементарною нестачею коштів.

Читайте также: 7 полезных привычек, которые помогут уберечься от гриппа

Ми не маємо права сьогодні відмовлятися від медичної реформи, йдучи на повідку у жменьки тих, хто отримує прибутки від наших збитків. Слід пам’ятати, що корупція ніколи не допомагає «розв’язати проблему», але завжди уповільнює шлях, а в разі медицини – завжди веде до смерті. Тому від нашої рішучості залежить не просто здоров’я, а виживання нації. Це – без перебільшення – питання національної безпеки.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (1)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Если вы смотрите телевизор - вы, должно быть, заметили, что хорошие парни побеждают плохих всегда, кроме девятичасовых новостей."

Погода передумала: вместо потепления наступит апокалипсис

Главное за ночь: убийственный прогноз Комаровского и уничтожение Украины

Корь скосила еще одну область, болеют взрослые

ВКонтакте и Яндекс: украинцы показали, что думают о властных запретах

С такой женой его можно понять: Луценко озадачил сеть странным танцем

Сутки в АТО: украинские воины оказались в эпицентре ада

Крісло прем’єра здригнулося, парламент оголосив недовіру уряду

Карьера поп-певицы и luxury-жизнь: как шикует дочь друга Януковича

“Гнида продажная”: украинцы горячо встретили возвращение скандальной запроданки

Боевики атаковали из минометов: силы ВСУ получили серьезные травмы на Донбассе

Польские мошенники втянули украинцев в свои схемы

В Европе появился аналог «Миротворца»: кто попал в «Чистилище»

Грядут кардинальные перемены: ООН решила вмешаться в конфликт на Донбассе

Это не корь: Комаровский напророчил массовые смерти

Трамп решился пройти медобследование, врачи обнаружили проблему

Припять лучше сохранилась: сети кипит из-за кадров оккупированного Донецка

Снежный хаос спровоцировал ДТП с участием более 30 авто, фото с места масштабной аварии

Прощание с эпохой: один из самых великих футболистов в истории завершил карьеру

Узник Кремля пойдет на долгожданное свидание

Вот это воспитание! Школьники сняли скандальный урок на видео