Британія не готова до збройного конфлікту будь-якого масштабу – гучна заява ексчиновника Міноборони країни

Військові Збройних сил Британії / Фото: Associated Press

Збройні сили Великої Британії не зможуть захистити країну у разі серйозної загрози.

Колишній високопоставлений чиновник оборонного відомства, якому було доручено оцінити військову міць Великої Британії, заявив, що британські Збройні сили «не можуть належним чином захистити країну» і не готові до конфлікту будь-якого масштабу.  

Про це пише Financial Times.

За оцінкою колишнього директора офісу оцінки та викликів Міністерства оборони Британії Роба Джонсона, британські Збройні сили діють з «обмеженими можливостями», які лише дозволяють проводити миротворчі та гуманітарні операції, евакуацію цивільного населення із зони бойових дій та деякі антидиверсійні заходи.

«У будь-якій більш масштабній операції у нас швидко закінчаться боєприпаси… Наша оборона занадто слабка, і ми не готові боротися і перемагати у збройному конфлікті будь-якого масштабу», – сказав Джонсон в інтерв'ю FT.

Джонсон зокрема заявив, що протиповітряна оборона країни є «недостатньою», щоб зупинити ракетні удари далекого радіусу дії, Королівському військово-морському флоту не вистачає кораблів для патрулювання північної Атлантики з метою моніторингу і стримування активності російських підводних човнів, а Королівські військово-повітряні сили потребують майже вдвічі більше винищувачів, ніж вони мають зараз.

Роб Джонсон заявив, що наступний уряд країни повинен прагнути збільшити витрати на оборону до 3% валового внутрішнього продукту «щонайменше». 

Цей рівень, який еквівалентний майже 80 мільярдам фунтів стерлінгів на рік, поставить Велику Британію на один рівень зі США, Польщею і країнами Балтії. Він додав, що ці витрати дозволять модернізувати ядерні сили стримування і мати армію, «озброєну й оснащену для конфліктів XXI століття».

За його словами, Королівські військово-повітряні сили повинні бути оснащені 265 бойовими літаками, у порівнянні з 137 літаками Typhoon і менш ніж трьома десятками винищувачів F-35, які є в наявності зараз.

Наступним на черзі, як зазначає Джонсон, є Королівський військово-морський флот, який потребує 25 сучасних військових кораблів – порівняно з двома авіаносцями, шістьма есмінцями і 11 фрегатами, які наявні зараз. Тим часом армія повинна бути розширена до 125 тис. військовослужбовців й оснащена «великою кількістю далекобійної артилерії й далекобійних засобів», зокрема і безпілотниками.

Нагадаємо, у Британії опозиційний політик оскандалився заявою про війну в Україні та Путіна.

Читайте також провідні новини дня:

  • Що буде, якщо «заморозять» війну в Україні: командир ЗСУ шокував відповіддю
  • Курс валют в Україні: чому долар стоїть і що робити з євро – експерти дали важливу пораду
  • Подвійне самогубство у Києві: у поліції повідомили перші деталі смерті дітей

 США, ЄС і НАТО на порозі зміни керівництва! Як це все вплине на Україну?


Британія не готова до збройного конфлікту будь-якого масштабу – гучна заява ексчиновника Міноборони країни


tsn.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *