USD28.2033

Бути першою леді: дружини президентів України

На думку істориків і романтиків, за кожним великим політиком стоїть жінка. Його дружина. Надихаюча чоловіка на боротьбу за президентське крісло, а після – забезпечує тил, підтримку і віру в свого чоловіка. П’ять перших леді України: Антоніна Кравчук, Людмила Кучма, Катерина Ющенко, Людмила Янукович, Марина Порошенко – як і чим вони жили, яку роль зіграли в історії країни, за що їх цінували і недолюблювали.

У світовій історії перша леді – титул почесний і престижний, овіяний гарними легендами й почасти легким нальотом трагізму. Бути гарною дружиною чоловіка-політика непросто. Це особлива роль, свого роду вища місія. Мудрість, витримка, сила волі і характеру і при цьому м’якість, жіночність, краса і почуття стилю. Чи можливо поєднувати все це? А ще чудово розбиратися в політиці, а значить, і в психології. Бути самодостатньою, завжди бездоганно виглядати, ніколи не дорікати чоловіка в тому, що забув подарувати квіти, мало часу приділяє дітям і закинув домашні справи. Словом, бути ідеальною жінкою.

В українській історії перших леді п’ять. Як і личить справжнім жінкам, у кожної свій характер, манера одягатися і триматися на публіці, своя роль в політичному житті країни.

Леді-затворниця

Кравчук Антоніна Михайлівна, перша леді новопроголошеної української держави, рідко з’являлася на публіці, ще рідше давала інтерв’ю і супроводжувала чоловіка в закордонних поїздках. Про неї дуже мало знали, а мільйони українців навіть ніколи не бачили.

Росла Антоніна Михайлівна без батька, рано втратила матір і була вихована старшою сестрою. З майбутнім чоловіком познайомилася на першому курсі університету. Причому враження на неї Леонід Кравчук зробив не відразу: «Виділився, став неформальним лідером він пізніше. Цікавий, привабливий – тут вже не можна було не звернути увагу ».

У той час як Леонід Макарович крок за кроком йшов до президентства, його дружина будувала кар’єру викладача і вченого, разом з чоловіком виховувала сина. «Коли Леонід став президентом, я отримала статус першої леді. Хотіла того чи ні. Я відразу зрозуміла: все, що з цим пов’язано, – не для мене, не моя справа. Кожен повинен робити те, що вміє, що йому визначено ».

Кравчук згадує: «Моя дружина – самодостатня людина з прекрасним самоконтролем. До своєї ролі в державі вона ставилася дуже відповідально, напевно, навіть більше, ніж я до себе. І всі свої кроки вимірювала саме цієї величезною відповідальністю ».

Антоніна Михайлівна не стала ламати себе і прямувала своєю природою, характером. Багато працювала, на світських раутах з’являлася рідко, не забувала про побут і сім’ї. Такий стан справ влаштовувало всіх, і президента в першу чергу. «В сім’ї повинні бути комфортні умови, – упевнений Леонід Макарович. – Зазвичай як: приїжджаєш додому з роботи, кожен зайнятий своїми справами і проблемами, чогось не вистачає, щось потрібно, претензії до чоловіка. У мене такого ніколи не було. Сім’я мене завжди розуміла і не заважала. Я приїжджав додому, всі були у відмінному настрої, ми сідали за стіл. Я відпочивав. Це найголовніше для чоловіка взагалі, і для президента, постійно думаючого про свою роботу, зокрема. А те, що моя дружина не давала інтерв’ю, не жила світським життям – її вибір, її рішення. Я на це не впливаю. Вважаю себе демократичним президентом, ще більше демократичним чоловіком і абсолютно

Залізна леді

Дружина другого президента України Людмила Кучма була помітною і досить впливовою фігурою в соціальній, спортивній та політичному житті країни. І, на думку більшості, мала величезний вплив на чоловіка. Можливо, таке враження складалося ще й тому, що, як вважали, «путівку в життя» Леоніду Даниловичу дав свого часу прийомний батько Людмили.

Читайте также:

Мюзикл «Гуцулка Ксеня» снова вышел на Takflix

Зовні перша леді на багатьох справляла враження жорсткою, вольової жінки. Однак, за словами її дочки Олени, вона була «дуже чуйна до прохань і зайво довірлива. У всякому разі, менш досвідчена в визначенні фальші, ніж батько ».

З майбутнім чоловіком Людмила познайомилася у колгоспі, куди молодих фахівців послали на прополку. «Це було кохання з першого погляду, – згадує Кучма. – Я поїхав керівником колективу, а вона була в моєму підпорядкуванні. Стояла спека за 30, Люда вся обгоріла, і я виручив, допоміг їй прополоти до кінця рядок ». Через три роки після весілля, в 1970-м, у подружжя народилася єдина дочка Олена, нині дружина мільярдера Віктора Пінчука.

Після 30 років роботи конструктором на заводі, ставши першою леді країни, Людмила Миколаївна почала активну громадську діяльність, за що нагороджена численними медалями та званнями. Відзначали і її незмінно елегантний стиль і манеру триматися на публіці – спокійно, впевнено, з гідністю і в той же час доброзичливо. За це, а також за великий вплив на чоловіка, в тому числі і як на політика, її часто порівнювали з Раїсою Горбачовою.

Леді-американка

Катерина Михайлівна Ющенко, в дівоцтві Чумаченко, народилася в Чикаго, в сім’ї колишніх українських остарбайтерів, що іммігрували до США з Німеччини після закінчення Другої світової. Кетрін-Клер з дитинства цікавилася своїм корінням, не забувала про них і отримавши вищу освіту в галузі міжнародної економіки. Рано почала проявляти інтерес до політики, працювала в Білому домі, Міністерстві фінансів США та американському Конгресі. «Вона була екстраординарно цілеспрямованої і енергійною», – згадує конгресмен Крістофер Кокс, її колега в Білому домі.

Читайте также:

«Украинская новая волна: Перезагрузка» стартует 21 мая в Довженко-центре

У 1993-му Катерина приїхала до Києва працювати в українському представництві великої американської компанії і в тому ж році познайомилася з майбутнім чоловіком, на той момент головою Нацбанку Віктором Ющенком. Через п’ять років вони одружилися, а після обрання чоловіка третім президентом України, Катерина Михайлівна прийняла українське громадянство.

Спільне життя президента і першої леді можна було назвати ідилією. Удома вони намагалися не говорити про політику, ходили в музеї і кіно, відвідували концерти класичної музики або театри. І навіть у розпал політичної кризи знаходили час, щоб розслабитися і зняти величезну напругу. Справжнім випробуванням для Катерини Михайлівни стало отруєння чоловіка, внаслідок якого він залишився спотворений. «Зміни в зовнішності були як фільм жахів, – згадує екс-перша леді. – Я боялася, що він може померти, і не могла нічого змінити. Мені залишалося тільки молитися. А от наших дітей зовнішній вигляд батька не налякав, вони його дуже люблять. Думаю, після всього цього ми стали сильнішими ».

Той факт, що Катерина Михайлівна була американкою по паспорту, її акцент і, мабуть, відкрита, розкріпачена, впевнена манера триматися і спілкуватися стали причиною пильної уваги преси до її персони. Першу леді часто критикували, а в смутні часи останніх років президентства чоловіка не раз звинувачували у великих фінансових і політичних махінаціях. Проте більшість виборців ставилися до неї доброзичливо і досить прихильно – освічена, з чудовим почуттям стилю, безмірно любить дітей (з Віктором Ющенком у неї їх троє), бореться за українську культуру та історію.

Читайте также:

Завершили съемки второго сезона «Ведьмака»

 «Вона дуже гарна жінка, – говорив про дружину Віктор Андрійович. – І прекрасна мама. Таких хороших мам я не бачив. У неї великий талант робити головне в сім’ї – налагоджувати і підтримувати відносини, в тому числі і з дітьми. У мене таких здібностей немає ».

Леді-самітниця

Людмила Янукович народилася в Єнакієвому, виховували її мама (інвалід першої групи), бабуся і дідусь. З майбутнім чоловіком познайомилася на заводі в 1969-му, через два роки вони одружилися, а в 1997-му вирішили повінчатися.

Мати двох синів і бабуся трьох онуків, свою громадську діяльність Людмила Олександрівна почала задовго до того, як стала першою леді. В рамках тривалої в силу політичної ситуації в Україні передвиборної кампанії чоловіка вона очолила дитячий благодійний фонд і багато часу приділяла цієї діяльності. Однак відомої на всю країну стала в 2004-му, в розпал Помаранчевої революції, завдяки своїй полум’яній промові зі сцени на підтримку чоловіка. Її фрази про «наколоті апельсини», «американські валянки» та «Батя, я намагаюся» стали крилатими.

Будучи фанатично відданою чоловікові, Людмила Олександрівна при цьому вже давно жила окремо від нього, у власному будинку в Донецьку, де народилася і виросла. Після здобуття статусу першої леді в 2010 році вона продовжила вести звичний спосіб життя. При цьому любила відвідувати культурні акції, виставки, театр і балет. Не з’являлася разом з чоловіком на світських раутах і не супроводжувала його в закордонних поїздках. Її стиль одягу, зовнішність і показну відданість Віктору Федоровичу, з яким на ділі спілкувалася в основному по телефону і досить рідко бачилася, в країні багато обговорювали, в основному критикуючи.

Леді-модниця

Після обрання Петра Порошенка п’ятим президентом країни про його дружину почали часто писати в пресі, називаючи «ідеальної першої леді». А оскільки зарекомендувати себе як громадський діяч вона ще не встигла, йшлося про імідж 52-річної Марини Олександрівни Порошенко, її зовнішності і прекрасне почуття стилю. На інавгурації вона з’явилася у сукні від українського дизайнера Лілії Пустовіт, трималася стримано і з гідністю.

Красива і освічена мама чотирьох дітей, лікар-кардіолог за професією, кандидат медичних наук, сім’ю вона віддала перевагу кар’єрі. Перша леді не любить публічності, її улюблене заняття – турбота про дітей і чоловіка, з яким познайомилася ще в університеті, а також вишивка, в’язання і кулінарія. Старшого сина Марина Олександрівна народжувала, коли чоловік служив в армії, на пологах трьох молодших дітей він був присутній особисто. Перша леді з гордістю відзначає, що чоловік не тільки прекрасний бізнесмен і захоплений політик. Ще він прекрасний господар – при необхідності може зробити по будинку все що потрібно.

З недавніх пір Марина Олександрівна очолює благодійний фонд Петра Порошенка. А ось новий титул їй поки не подобається: «Перша – значить відособлена, відірвана від усіх, в стороні. Я ж готова у всьому допомагати своєму чоловікові. Всі питання, які виникатимуть, готова, засукавши рукава, вирішувати і стояти з чоловіком плече до плеча ».

Жены президентов Украины: Антонина Кравчук, Людмила Кучма, Катерина Ющенко, Людмила Янукович, Марина Порошенко

Жены президентов Украины: Антонина Кравчук, Людмила Кучма, Катерина Ющенко, Людмила Янукович, Марина Порошенко

Жены президентов Украины: Антонина Кравчук, Людмила Кучма, Катерина Ющенко, Людмила Янукович, Марина Порошенко

Жены президентов Украины: Антонина Кравчук, Людмила Кучма, Катерина Ющенко, Людмила Янукович, Марина Порошенко

Жены президентов Украины: Антонина Кравчук, Людмила Кучма, Катерина Ющенко, Людмила Янукович, Марина Порошенко

Жены президентов Украины: Антонина Кравчук, Людмила Кучма, Катерина Ющенко, Людмила Янукович, Марина Порошенко

Жены президентов Украины: Антонина Кравчук, Людмила Кучма, Катерина Ющенко, Людмила Янукович, Марина Порошенко

Жены президентов Украины: Антонина Кравчук, Людмила Кучма, Катерина Ющенко, Людмила Янукович, Марина Порошенко

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

  Чтобы оставить комментарий необходимо

  "И политическая жизнь - это театр: одни на освещенной сцене; другие - в темном зале."

  © Константин Кушнер

  Boeing массово теряет инженеров и технических специалистов – Bloomberg

  Рейтинг партий. Слуга народа и Евросолидарность лидируют, ОПЗЖ стала четвертой – опрос

  “Прокляття” прапороносців. Чому багато українських спортсменів бояться нести прапор на відкритті Олімпіади?

  29 липня у Вінниці деякі вулиці залишаться без води

  Від початку року у Вінниці відремонтували п’ять вулиць приватного сектору

  На Вінниччині станом на 27 липня зареєстровано 71394 випадки COVID-19

  Названа цена проезда по платным дорогам Украины

  Фейки Путина о том, что украинцы – это русские, обречены на провал: замглавы МИД Польши

  “Потрібно визначитися – особисте життя або фехтування”: тренер Харлан – про провал на Олімпіаді

  У Вінниці Пройде Напівмарафон На Три Дистанції

  Береза: Уже понятно, что первых лиц США, Великобритании, Германии и Франции на “Крымской платформе” не будет. И это проблема для всех нас

  Прятались в подсолнухах. Пограничники задержали “вора в законе” на границе с Россией: фото

  “Чорнобиль. Відродження. Кінь Пржевальського”. Нацбанк вводить в обіг нову монету. ФОТО

  Год режима прекращения огня на Донбассе: в ТКГ назвали число погибших и раненых

  Сегодня опубликуют рейтинги поступающих девятиклассников

  В Украине проведут исследования кинообразования из-за нехватки профессионалов

  Безос предлагает NASA финансирование в обмен на контракт по производству космического модуля

  Українську тріатлоністку Юлію Єлістратову відсторонили від Олімпіади в Токіо через підозри в допінгу

  “Маємо готуватися до повномасштабної війни”: волонтер озвучила тривожний прогноз щодо Донбасу

  “Ребенок под ключ” за $60 000. СБУ заявляет о разоблачении схемы продажи детей за границу