USD28.2033

Бютжет Вінниці “з’їсть” освіта, медецина та пільговики

На ознайомлення із документом громадськості дали лише один день

Вчора на черговому засіданні виконкому було представлено проект бюджету і програми економічного і соціального розвитку на наступний рік.

Про наповнення бюджету та основні статті витрат з міського “гаманця” розповіла директор департаменту фінансів міської ради Наталія Луценко. Міський бюджет на наступний рік сягне 3 мільйярдів 803 мільйонів гривень. На освіту, охорону здоров’я і соціальну сферу місто витратить 83% бюджетних коштів.

За рахунок освітньої субвенції здійснюватиметься лише оплата праці педпрацівникам. Решта витрат по утриманню загальноосвітніх навчальних закладів ляже на плечі міського бюджету. З гаманця міста в 2017 році будуть також оплачуватися енергоносії та комунальні послуги в комунальних закладах охорони здоров’я.

Решта видатків на утримання закладів охорони здоров’я здійснюватимуться, як і раніше, за рахунок медичної субвенції. На плечі міського бюджету ляже також утримання ПТУ та компенсаційні виплати за пільговий проїзд. –

Основними бюджетоутворюючими податками в 2017 році залишаються податки на доходи фізичних осіб, плата за землю, акцизний податок, – повідомила Луценко.

Читайте также:

У Вінниці відкрили оновлене відділення зв’язку

– Планується отримати 94 % власних доходів. За її словами, від податку на нерухоме майно до міського бюджету планують отримати 43 мільйони гривень. Ставка податку для окремих платників юридичних осіб, які є власниками об’єктів нежитлової нерухомості, зросте у 6 разів. Від сплати за надання адміністративних послуг планують отримати 30 мільйонів гривень. Це на 40% більше, ніж минулого року.

Зокрема, і за рахунок сплати адміністративного збору, яким відповідно до змін у чинному законодавстві, замінено держмито за оформлення паспорта громадянина, а також закордонного паспорту. Отримати зазначені документи наступного року можна буде у прозорому офісі.

Погрубішає у 1,4 рази у порівнянні із минулим роком міський гаманець і за рахунок трансфертів з державного і обласного бюджетів. Зокрема, обсяг субвенції на фінансування державної програми соціального захисту населення, в тому числі, виплату субсидій зросте у 1,5 рази.

Читайте также:

Подача електрики по-новому.

Міський голова Сергій Моргунов зазначив, що на 2017 рік суттєво збільшився і бюджет розвитку. Становитиме він понад 700 мільйонів гривень. З цих коштів, зокрема, фінансуватимуть проекти, пов’язані із енергозбереженям, розвитком інфраструктури міста.

З метою залучення громадськості до бюджетного процесу, підвищення його прозорості і публічності, міською радою затверджено бюджетний регламент. Було створено робочу групу з питань формування проекту рішення про міський бюджет.

На робочих групах, словами пані Луценко, було розглянуто 37 депутатських запитів від 11 депутатів міської ради загальною сумою пропозицій 268 мільйонів гривень, частина яких включено до проекту бюджету.

Втім, вже вчора ввечері після засідання виконкому місцеві громадські активісти активно обговорювали питання прозорості формування міського бюджету і Програми економічного і соціального розвитку міста Вінниці на 2017 рік у соціальних мережах. Зокрема і те, що проект міського бюджету, підписаний фактично у вихідний день, 11 грудня, з’явився у відкритому доступі на сайті міської ради лише вчора після засідання виконкому.

Тож, громадськості надали менше, ніж добу на ознайомлення з важливими для міста документами, обговорення яких планується сьогодні ввечері.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Власть чаще переходит из рук в руки, чем от головы к голове."

Иерусалимский патриарх отказал Порошенко, но встретился с делегацией УПЦ

У Вінниці “ожила” соборність

На Черниговщине построят солнечную электростанцию

До Вінниці завітали трансформери

Выборы-2019: Большинство кандидатов уже нарушают закон – Аваков

Понад 30 релігійних громад Вінниччини уже приєднались до ПЦУ

У Вінниці шкільні копи навчатимуть учнів

Настоящая борьба с внешним врагом способна сплотить страну, но спекуляции на этом – только разделяют

Путину грозит судьба Жанны Фриске: раскрыта зависимость президента РФ

Турчинова избрали координатором союза “Всеукраинский Собор”

На израильские компании в Украине работают 11 тысяч программистов – посол Израиля

Выборы 2019: стал известен кандидат в президенты от националистов

Какую выгоду получит Британия от выхода из ЕС и почему её за это критикуют?

Кравчук поддержал выдвижение Тимошенко в президенты: “Выведет Украину из экономической пропасти”

Институт нацпамяти подготовил ко Дню Соборности ролик и выставку

Украина за год опустилась на 7 ступенек в индексе инновационности – Bloomberg

В Лос-Анджелесе объявили номинантов на 91-ый “Оскар”

10 years challenge. Как Владимир Стельмах обвалил курс и нажился на валютных заемщиках

Филарет пришел на съезд Батькивщины

“Свиной грипп” российской пропаганды в информационной войне против Грузии