USD28.2033

Чаювання в Коростені: феодальний консенсус

Чаювання в Коростені: феодальний консенсус

І вони, судячи з результатів виборів, таки згадують. Можливо, не за булочку з печивком, але за пакет гречки, дитячий майданчик чи ще якусь подачку. Бо феодалізм тримається не лише на владі панів, але й на згоді посполитих. Коли у другій половині ХІХ століття інтелігенція Російської імперії стала “ходити в народ” і збурювати його до соціальної революції, агітаторів здавали поліції самі ж селяни. Бо вони, всупереч пізнішим ідеологемам, були в більшості зовсім не проти царя – най тільки буде добрий і дає поблажки.

Так само і зараз мільйони українців готові миритися зі своїм становищем в обмін на регулярну милостиню. “Хай самі живуть, але й людям жити дають”, – у перекладі з народної на зрозумілу це значить, що хай пан лишається паном, аби тільки до холопів лагідний був. Нехай крадуть, аби пенсію та зарплату піднімати не забували. Нехай будують собі свої Межигір’я, аби і мені на “двушку” в райцентрі вистачило. Приблизно такий вигляд має консенсус, на якому тримається наш квазіфеодалізм і тримається непогано. Якщо ви не знали, міський голова Коростеня обіймає свою посаду вже двадцять (!) років.

Дякувати Богові, ситуація не безнадійна. Принаймні після Майдану в Україні явно поменшало тих, хто починає тремтіти від вигляду депутатської “корочки”, а чиновницькі кабінети все частіше відчиняють якщо не з носака, то хоча б без улесливо-переляканої усмішки. Коростенським УТОСівцям довелося проковтнути образу, але ж комусь таки спало на думку зняти те неподобство на відео, опублікувати та змусити панство понервувати – й воно таки понервувало, а запрошений нардеп навіть публічно вибачився. І хоча виправдання були в дусі “жував ковбасу і плакав”, результат можна зарахувати.

Читайте также:

В НАБУ передали определение суда о возбуждении дела в отношении Зеленского

Вимагати від принижених рішучих дій несправедливо. Мешканці Врадіївки зважились на бунт після кількох років міліцейсько-кримінального свавілля, та й то – коли ситуація стала критичною. Та й на Майдан українське суспільство розкачувалося не один рік. Ну а вразливі категорії населення, хоча і є найбільш приниженими, мають найменше сил для спротиву. “Було приємно, що на столі було хоч щось”, – розповіла співробітниця УТОСу телевізійникам, які приїхали розбирати ситуацію. Їй важко віриться, але й дорікнути нічим: на її місці я би також не ризикував роботою, хай би й такою, що приносить 500 гривень на місяць.

Читайте также:

НАБУ опровергло заявление Луценко о вмешательстве в выборы в США

Так само важко дорікати тим, хто згоден отримувати від життя вафлі, поки панство заїдає ікрою ковбасу. Цей консенсус існує не тому, що українці мають “рабську психологію” або вроджений потяг до аскетизму. Наш квазіофеодалізм – це результат зневіри в тому, що можлива якась інша формула стосунків із владою, що на нашому столі може бути щось ліпше, ніж ота вафля. І теоретичні контраргументи тут безсилі, бо більшість людей мешкає у своїй у навколишній дійсності, а не у світі ідей. Так, Україна має практичний досвід Майдану, але його ефект дуже нерівномірний і в часі, і в просторі. Якщо у столиці суспільно-політичне життя й досі клекоче, то в решті великих міст воно відчутно охололо, а у провінції повсюдно як лежали, так і лежать льодовики. Тому в Києві обіцяють створити тактильну пішохідну доріжку і вже відкрили “музей темряви”, де кожен може відчути себе незрячим, а в Коростені відбувається те, що відбувається. Але, на щастя, Україна рухається (принаймні, поки що) у правильному напрямі. Якщо курс не вихлятиме, еволюція рано чи пізно добереться усюди. Нехай би й усупереч бажанням жлобопанства й очікуванням тих, кому до смаку оті коростенські вафлі.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Политики всегда всё врут!"

© Владимир Андреев

Гнилий фундамент закладено: Ківалов, Портнов, Льовочкін і Ко можуть вертатися на державні посади?

В США планируют разработать самолет, скорость которого в 5 раз превышать скорость звука

Кабмин пересмотрел начисления пенсий силовикам и военным на Донбассе

Новый указ Зеленского. Пристайко стал заместителем главы АП

“Здивований і розчарований”: Парубій розповів, як Зеленський пропонує змінити виборчу систему

YouTube перестанет показывать точное количество подписчиков

Кабмин ввел механизм выплат госслужащим, которые пропали без вести

Провал законопроекта о выборах: у Зеленского назвали план “А,В,С”

У Зеленского сказали, кто может возглавить список Слуги народа

Четыре первых плевка в первый день после инаугурации

ЕС запустил в Украине программу EU4Digital для улучшения онлайн-сервисов

Ляшко уходит в оппозицию к “узурпатору” Зеленскому

Перший закордонний візит Зеленського – куди й із чим

Лидерами по количеству абонентов интернета являются Киев и Одесская область

Ляшко открыл рот на Зеленского и сразу получил отпор: “Вы уже нахапали себе”

У Зеленского отреагировали на демарш Рады крылатым выражением

Квартал 95 переезжает в АП! Все, что известно о новой команде Зеленского. Теперь официально

Суд отпустил подозреваемого в госизмене бизнесмена Нагорного

Еще один шаг к хаосу и неуправляемости

Обнародовали ответы на ВНО по математике