Чехія отримала від українських біженців більше, ніж допомогла: подробиці

Українські біженці в Чехії не лише отримують допомогу, а й активно сприяють економіці країни, сплачуючи податки та витрачаючи гроші на споживчі потреби / Фото: pixabay.com

Загальна допомога Чехії Україні, включно з гуманітарною і соціальною підтримкою біженців, становить $2,6 млрд за весь період повномасштабної війни.

Українські біженці, які отримали тимчасовий захист у Чехії, внесли значний вклад в економіку країни. За три роки повномасштабної війни вони забезпечили державному бюджету Чехії понад $2,2 млрд, що включає податки, соціальні відрахування та витрати на споживчі потреби. Це вдвічі більше, ніж витрати Чехії на гуманітарні та соціальні виплати українцям за цей період.

Про це повідомили в Міністерстві праці та соціальної політики Чехії.

Згідно з даними, понад 397000 українців отримали тимчасовий захист у країні. Більшість з них мешкають у Празі – близько 103000 осіб. Водночас понад 92000 українців отримують соціальні виплати на суму 760 млн крон (приблизно $32 млн) щомісяця.

За 2024 рік Чехія виплатила 8 млрд крон ($336 млн) соціальних допомог, більшість з яких отримують діти, пенсіонери та люди з інвалідністю (70% від усіх одержувачів).

Незважаючи на це, приблизно половина українців, які проживають у Чехії, мають роботу – зареєстровано близько 150000 трудових договорів. Більшість працює на низькокваліфікованих посадах, зокрема в будівництві та на виробництві.

«Біженці з України заповнюють дефіцит робочої сили в тих секторах, де вже тривалий час не вистачало працівників, сприяючи економічному зростанню Чехії», – йдеться в повідомленні міністерства.

Міністр праці Маріан Юречек наголошує, що іноземні біженці, зокрема українці, допомагають країні подолати дефіцит робочих рук, і їхні податки та споживчі витрати мають значний позитивний вплив на економіку.

Нагадаємо, за словами президента Чехії, досягнення справедливого миру в Україні можливе лише в тому разі, якщо Київ та Європа будуть повноправними учасниками переговорного процесу.

tsn.ua