USD28.2033

Чи дійде Україна до ЄС та НАТО

Чи дійде Україна до ЄС та НАТО

Попередньо ухвалені зміни до Конституції України щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору (НАТО) набрали конституційну кількість голосів – 311. Але до остаточного рішення ще треба пройти немалий шлях. Президент Петро Порошенко називає дату ухвалення – лютий 2019 року. Це цілком реально, оскільки остаточні зміни ухвалюються на наступній сесії Верховної Ради, а вона розпочинається 5 лютого 2019 року.

До законодавчих змін шлях коротший, а ось до доєднання України до ЄС та НАТО човгати нам ще довго і складно. Всі розуміють, що це, на сьогодні, просто лозунг, просто передвиборчий плюс Порошенку у перегонах за другий термін. Також це політичний маяк – що Україна (нехай на словах та заклинаннях) все ж віддаляється від Росії.

Голосування за попередні зміни до Конституції не стало несподіванкою. В повному складі не підтримала рішення фракція “Опозиційний блок”, і це також – лакмус. У них свій напрямок – до Росії. При цьому 21 депутат з цієї фракції проголосував проти рішення про курс на ЄС і НАТО. Серед них – депутати з обох “половинок” “блоку”. Ця ситуація чітко засвідчує, що в цих політичних осколків нема жодних ідеологічних розходжень, а лише різні куратори одного центру, який точно не жадає бачити Україну ні в ЄС, ні в НАТО.

Втім, слід зазначити, що і в цьому питанні в нас все робилося, як завжди, через пень-колоду. Адміністрація президента кілька днів “штурмувала” Конституційний суд, щоб він надав позитивний висновок, оскільки там були різні підходи до даного питання.

Читайте также:

Зеленський-президент та можливі сценарії розвитку подій

Зокрема, щодо юридичного формулювання змін, які вносилися. Кілька днів проходили безрезультатні зібрання, аж поки у четвер не видали на-гора рішення, яке швиденько проголосували в Раді. Здавалося, чому так поспішати? Адже попереду ще є сесійні тижні в грудні. Один з депутатів з цього приводу пожартував: “Треба розуміти, що після ухвалення бюджету на наступний рік, де кожному щось виділять, зібрати депутатів на засідання буде непросто”.

Тобто парламентарі зануряться у різдвяні й новорічні приготування, і на роботу в них не буде часу. У той же час, ситуація показала, що про самостійність Конституційного суду говорити не доводиться. Цікаво було і спостерігати за виступом Порошенка у Верховній Раді, та реакцією на його слова сесійної зали. Адже гарант намагався побільше звинуватити опонентів в підспівуванню Росії, а “звинувачені” вигукували з місця на його адресу, що слід би президентові пам’ятати, з ким він сам був у важкі для України часи, натякаючи на роботу Порошенка в команді Януковича.

Читайте также:

Найем о “списке Йованович”: Луценко должен был инициировать дело

Попри те, що Верховна Рада, врешті, підтримала президентський законопроект, до того у залі були суперечки. Наприклад, ті, хто тягнеться до Росії, при обговоренні змін до Конституції знову вели про своє. Мовляв, з таких питань необхідний референдум, адже вступ України до НАТО підтримує менше половини населення, а до ЄС – трохи більше половини.

Втім, хіба про це говорити людям, які без жодних референдумів здавали незалежність України Росії, зокрема, через угоди щодо розміщення Чорноморського флоту в Криму?

Також мова йшла про доцільність вилучення з “Перехідних положень” Конституції пункту про те, що використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою.

По суті, це відмова від розміщення Чорноморського флоту Росії. Голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко повідомила, що очолюваний нею комітет пропонував формулювання: “приєднання України до Північноатлантичного договору, підписаного у Вашингтоні 4 квітня 1949 року, співпраця між Україною і Організацією Північноатлантичного договору визначатиметься міжнародними угодами та домовленостями, відповідно до яких на території України можуть перебувати військові формування держав-членів НАТО та розміщуватися об’єкти інфраструктури Альянсу, на умовах, визначених договірними сторонами”.

“Тобто, до моменту вступу України до НАТО ми дозволяємо і, зокрема, в змінах до Конституції це прописуємо, – розміщення баз”, – сказала Гопко.

Оскільки перспектива вступу України в НАТО поки що дуже сумнівна, це дало б можливість розміщення в Україні НАТОвських баз, що стало б військовою підстраховкою для України. Але, за словами Гопко, переконати нікого не вдалося.

Це і не дивно. Адже часу на такі правки немає – вибори стукають у двері, а електорату треба продемонструвати гарну картинку “реформ”. Все решта – деталі.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (1)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Все политики делятся на два класса: те кто прикрываясь добром творят зло, и тех кто творит зло не прикрываясь ничем."

Инаугурация Владимира Зеленского: где и когда смотреть

Пристосуватися до Зеленського не вдасться – Портников

Привид НДР над ФРН: що загрожує Німеччині

Прозахідна частина нашого політикуму вперше цілком відкрито розділилася – думка

Крокуємо до медійної “ліволіберальної диктатури”?

Под собиранием народа Москва по привычке понимает захват земель

Компания Илона Маска подала в суд на правительство США

Дипломат прокоментував скандальне рішення Ради Європи на користь Росії

Зеленский перед инаугурацией попал на видео, никого не подпускают: подробности и кадры

Турчинов уволен с должности секретаря СНБО

Велика Британія стає легкою здобиччю для КНР

Рада добилась своего, инаугурация Зеленского обернулась коллапсом, Киев заблокирован: что происходит

Сім причин, чому прихід Вакарчука в політику – це добре

Microsoft не будет “хоронить” Paint

Ляшко в Ровно почтил память жертв политических репрессий

По части развития демократии Украина выигрывает у России со счетом 5:0

“Зеленский с женой будут…”: Украинцев ждет грандиозный сюрприз на инаугурации! Неожиданные подробности

Булава, інавгурація та вертикаль: як вирішуватиме кадрові питання новий президент

Инаугурация Зеленского оказалась «нетрадиционной»: начальник Госохраны сделал сенсационное заявление

У Зеленского показали программу инаугурации, сегодня – репетиция