Чи можна працювати в Польщі за біометричним паспортом?
Безвізовий режим, прийнятий у 2017 році для українців відкрив великі можливості для туризму, навчання та роботи за кордоном. Польщу вважають найпопулярнішою країною для шукачів, оскільки надається величезна кількість вакантних місць в самих різних напрямках з високою оплатою праці, проживанням, умовами для життя.
Працювати тут реально без отримання візи за умови наявності біометричного паспорта. Якщо ж його немає, треба відкрити робочу візу, для чого необхідно бути присутнім особисто в Консульстві для зняття відбитків пальців. Отримати робочу візу без особистої присутності не можна.
Важливі нюанси
Варто не забувати, що навіть при наявності біометричного паспорта здобувач не звільняється від оформлення інших необхідних документів для роботи. Також, біометрія не дає право на легально працевлаштуватися за кордоном взагалі, в Польщі зокрема. Щоб уникнути неприємних сюрпризів, штрафів, і іншого, потрібно на легальній основі оформити працевлаштування.
Читайте также:
Для выпускников-2021 могут разделить итоговую аттестацию и ВНО
Також варто прийняти той факт, що робота, знайдена тільки по біометрії, не завжди буде відповідати вимогам українських претендентів: обмеження у виборі вакансій, умови можуть не бути нормальними. Тому, робота в Польщі по біометрії без посередників не завжди є гарантом отримання бажаної вакансії, найкраще відкрити робочу візу, яка буде видана на півроку.
Де шукати роботу в Польщі по біометрії?
У рідкісних випадках, українські претенденти намагаються знайти обхідні шляхи пошуку роботи без оформлення робочої візи. Поїхавши в якості туристів, починають шукати способи працевлаштування, що не призводить до позитивних результатів. Ніхто не хоче мати проблем законодавчого плану, тому нелегальний працівник, навіть якщо йому вдалося знайти підробіток в якості туриста, піддається до значних соціальних ризиків.
Читайте также:
Британский штамм COVID-19 уже «завезли» в Украину – ученый
З 2018 року з’явилися нові правила при працевлаштуванні, які стосуються сезонної чи постійної роботи. Ще для офіційного працевлаштування потрібно дотримуватися такі формальності як зареєстровані документи – запрошення від роботодавця, укладання трудового договору, відмітка в реєстрі, надання звіту наймача про заробітну плату, умови праці, виплат найманому працівнику, соцгарантії і інші документи.
Офіційними працівники мають багато переваг перед вільними від всіх формальностей здобувачами. Легальні працівники завжди будуть забезпечені повною безпекою, а також позбавлені ексцесів в плані попадання в мережі шахрайських структур. Тому, якщо ви не хочете отримати величезний штраф і заборона на в’їзд до Польщі, рекомендуємо робити все законно й не ризикувати.