USD28.2033

Чи підтримав би сьогодні президента Порошенка вбитий у 1999 році лідер “Руху” Вячеслав Чорновіл?

Чи підтримав би сьогодні президента Порошенка вбитий у 1999 році лідер "Руху" Вячеслав Чорновіл?

Думаєте, питання некоректне та порушує принцип історизму? Так, згоден. Але після недавнього допису про деяких патріотів, які мають особливо теплі почуття до влади, отримав від одного такого заслуженого патріота звинувачення у підриві державності та порівняння зі зрадниками України. Та найоригінальніше, що я почув було таке: “Якби Чорновіл був живий, він би неодмінно підтримав би Порошенка!”.

Як розібратися в цьому питанні без зайвих емоцій?

Почав з опитування кількох знайомих, які добре знали Вячеслава Максимовича та працювали з ним в “Народному Русі України”. Усі опитані здивувалися самій постановці такого питання, а дехто навіть обурився, підозрюючи, що це мовляв я сам так вважаю. Втім, позиція окремих соратників Чорновола може здатися суб’єктивною. Тому вирішив звернутися до першоджерела.

Пропоную читачам самим скласти відповідь на питання “як поставився б до сучасної влади Вячеслав  Чорновіл” і оцінити “перл” мого давнього знайомого про підтримку Порошенка.

Фрагмент виступу Вячеслава Чорновола на Великій Раді Руху 4 березня 1995 року: “Ми не розкидаємося терміном опозиція. Вживаємо його … передусім до самої системи влади в Україні. Ми в опозиції до соціалістичної системи господарства…., яка характеризується високим рівнем одержавлення і засиллям бюрократичного апарату…. Кілька слів про ставлення Руху до Президента…. При такій ситуації оптимальним рішенням є підтримка тих кроків Президента, які працюють на державу, на реформи, на ринкову економіку, і критика тих, дій, які ми вважаємо неправильними або шкідливими. … Нас однак непокоїть повільність переходу від слів до діла. Захопившись боротьбою за створення президентської вертикалі…., Президент не використовує тих можливостей, які вже сьогодні дає йому його посада. …

Читайте также:

Дерибан року. Що таке концесія по-українськи та нащо віддавати в концесію порти

Чому Президент не прислухався до нашої поради створити під його безпосереднім керівництвом спеціальний комітет з проведення земельної реформи…?

Читайте также:

Яких протестів насправді потребує Україна – думка

Чому досі не створений спеціальний аналітичний і водночас контрольно-виконавчий орган, який прогнозував би ситуацію в Криму і разом з тим забезпечував там домінанту державницької політики? …Якщо щодо Заходу справді здійснено якісний ривок у стосунках, то щодо Росії продовжується безперспективна політика попереднього президента, політика поступок і “умиротворення”.

Чи підтримав би сьогодні президента Порошенка вбитий у 1999 році лідер "Руху" Вячеслав Чорновіл?

А ось фрагмент інтерв’ю грудня 1998 – січня 1999 року. “Ніна Харчук – Які тепер стосунки Руху з діючим Президентом? В.Чорновіл – Такі ж, як і раніше. Ми підтримуємо ті його дії, які здійснюються в інтересах держави, і проводимо жорстку боротьбу з тими, хто може нашкодити. Найбільше нам не подобається його кадрова політика. А саме: невміння сформувати чітку реформістську команду, зупинити розкрадання держави і наступ кланово-мафіозних сил”.

Далі можете читати Чорновола самостійно. Особисто я переконаний, що Вячеслав Максимович любив Україну, а владу недолюблював, мріяв про українську, демократичну Україну, а не про зросійщену кланово-олігархічну, спонукав економічні реформи, а не їхню імітацію, боровся з корупціонерами, відстоював свободу слова та справедливість, – все те, що на жаль не сприймається теперішньою владою Порошенка і Ко.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Для политиков реформы – это во-вторых, а может даже в-третьих. Любой ценой удержать себя во власти – вот что для них во-первых."

© Олег Попцов

Как Порошенко уклоняется от создания антикоррупционного суда

Украинцам поднимут зарплату, но повезет не всем

Порошенко о задержке с созданием антикорсуда: Виновата Рада

Отечественных антикоррупционеров не подпустят к АКС?

Финал Лиги Чемпионов 2018: подборка ярких фото с улиц Киева от newsonline24

В ОБСЕ осудили введение санкций против РИА Новости Украина

Грузія називатиме Литву Лієтувою, а Литва Грузію – Сакартвело

В оккупированном Крыму решили отремонтировать дороги “черепами”

Украина готовит предложения по санкциям против компаний из ЕС

Нужны не только детям: украинцам раскрыли неожиданную правду о прививках

Європейська кіноакадемія закликала “не дати померти” Сенцову

Лига Чемпионов УЕФА 2018: букмекеры назвали фаворита

Порошенко пригласил президента УЕФА посетить Донбасс

Рейтинг: геи в современной элите Украины – часть 2

Автокефалии быть: украинцев ошеломили заявлением

Портников: З Путіним можна буде розмовляти тільки після того, як його країна буде повністю ізольована

Выпускной 2018 в Украине: названа официальная дата

В 2018 году партии потратили 84 млн грн бюджетных денег – КВУ

“Прокурорці Майдану” подарували котедж за 4 млн грн

Лига Чемпионов УЕФА 2018: лучшие моменты дня и трансляция из Киева