USD28.2033

Чи скасовує США війському допомогу Україні

Чи скасовує США війському допомогу Україні

Почнемо з того, що рішення про скасування американської безоплатної військової допомоги Україні та перехід на кредити ще остаточно не прийнято, наголошує у своєму блозі на “Новому часі” військовий експерт Микола Сунгуровський. Це лише пропозиція президента, яка не пройшла через Конгрес. Тому говорити про це як про доконаний факт поки що рано.

Військова допомога йде в рамках програми Державного департаменту США, і там є два підрозділи: економічна допомога та військова. Важливо відзначити, що ще жодного разу ті суми, які запитував Держдеп, в бюджеті не виділялися. Тобто всі розмови про те, що фінансова допомога в цьому році знижується – це трошки не так.

Раніше була озвучена цифра в $175 млн на 2017-2018 фінансовий рік. І йдеться про те, що відбувається зниження цієї допомоги. Насправді ситуація дещо інша. У 2016-2017 роках Україна отримала $150 млн. 175 порівняно зі 150 – це підвищення, а не зниження. Причому, коли ми отримали ці $150 млн, спочатку пропонувалося виділити $350 млн. Тобто жодна бюджетна пропозиція не виконується на 100%. На цей рік вимагали, по-моєму, $500 млн, а дали 175.

Читайте также:

Забанили: журналисту вылезло боком фото с “Моторолой”

Пропозиція Трампа про заміну допомоги на кредити стосується декількох країн, зокрема й України. Ключові ж партнери США так і залишаються на “бюджетній голці”. А сім країн Трамп планує перевести на кредити. Чим це обернеться для світової і регіональної ситуації? Насамперед, це відштовхне від Сполучених Штатів і їх союзників. Насамперед Україну та Пакистан.

Багато американських політиків і представників істеблішменту будуть незадоволені таким рішенням. По-перше, це відхід від раніше даних обіцянок. А по-друге, це жодним чином не вирішує проблему української кризи, що виникла через відкритий та зухвалий наступ Росії на міжнародне право.

Для США такий перехід на кредитування був би вигідним, тому що замість подарунків вони отримують замовлення, які гарантовано кредитуються. Грубо кажучи, це замкнутий оборот грошей у межах Сполучених Штатів. У цьому питанні ховається суть самого Трампа не як політика, а як менеджера, економіста.

Читайте также:

Сергей Токарев и Рустам Гильфанов – россияне из санкционного списка Президента Украины выиграли суд и получили… доказательство по делу о банкротстве

Такі кредити, звичайно, будуть менш вигідними, ніж отримання фінансової допомоги, але діватися все одно нікуди. Для чого береться така допомога? Для того, щоб забезпечити збройні сили сучасною зброєю. Якби в України було достатньо грошей, вона б могла замовити все це на власному Укроборонпромі. І забезпечити тим самим замкнене коло виробництва необхідного озброєння. Але танків досі немає, тому що немає грошей для їх закупівлі. Високоточна зброя тільки випробовується, але у військо не надходить. Тому що немає грошей для закупівлі. Навіть тих сум, які видаються серйозним зростанням порівняно з минулими роками. Просто раніше виділялися дрібниці, а не те, що необхідно. Тому Україна буде змушена звертатися до таких кредитів через відсутність власних грошей.

Крім того, розмови про скасування США військової допомоги вже грають на руку Росії. Вже з’явилися статті в “Независимой газете” та на “Військовому кур’єр”і. Версія, що США нас зраджує, вже відпрацьовується, і тиск буде тільки поглиблюватися. І треба бути до цього готовим. А взагалі, такі речі потрібно передбачати заздалегідь, а в нас же вся політика рефлекторна. Як у собаки Павлова: реагуємо тільки на якісь збудники.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В управлении государством главное – соблюдать все формальности, а на мораль можно и не обращать внимания. "

© Марк Твен

Срочно: упал пассажирский самолет, первые кадры с места трагедии

Мост закрыт: Крым пробил дно до начала туристического сезона

С травмами головы и спины: радикалы атаковали мэра крупного города

Путин прислал донецким боевикам реактивную “передачку”

Порошенко рассказал, на что тратятся “деньги Януковича”

Террористы на Донбассе устроили беззащитным украинцам ад, погибли мирные жители

Что-то знают: пропагандисты “похоронили” еще одного главаря боевиков “ДНР”

Украина тратит на оборону 6% ВВП

Бизнесмен и опытный головорез: всплыла правда о прошлом главаря террористов “Мамая”

У водителей-новичков отнимут все, права в первую очередь

В Крыму умерла ветеран крымскотатарского движения

Военного, который отказался жать руку Порошенко, арестовали: подробности

На грузовике по трупам: художник показал жесткую карикатуру на Керченский мост

Украинские разведчики представлены к награде

Они неизлечимо больны: лицемерная выходка россиян разгневала украинцев

Боевики дрожат : в Украине представили настоящего железного “монстра”

Киев охватили погромы, много сооружений сровняли с землей: фото последствий

Новая система начисления субсидий: что нужно знать

Украинцам перестанут врать о лекарствах, грядет революция

На границе задержали засланного казачка террористов “ДНР”: видео