Чи вірять європейці у перемогу України у війні – результати опитування ECFR

Прапори України та ЄС / Фото: Facebook/Представництво України при ЄС

Опитування показали ставлення мешканців країн Європи до перемоги України.

У той час як більшість українців вірить, що Київ переможе у війні з російськими військами, європейці налаштовані більш скептично. 

Як повідомляє Politico, про це свідчать дані дослідження Європейської ради з міжнародних відносин (ECFR), опубліковане в середу – за кілька днів до саміту НАТО у Вашингтоні. 

Європейців із 14 країн ЄС запитали, яка у них думка щодо війни в Україні.

Як з'ясувалося, європейці схильні вірити, що Україна не переможе Росію на полі бою – приблизно від третини до половини опитаних вважають, що війна завершиться врегулюванням шляхом переговорів, а 31% респондентів бачать перемогу Росії ймовірною. З опитаних країн ЄС лише в Естонії думка про перемогу України була переважаючою – 38%.

Однак більшість українців (58%) залишаються впевненими, що їхні війська можуть перемогти, і що вони можуть і надалі розраховувати на підтримку своїх міжнародних союзників. Лише 1% українців вірять, що Росія виграє війну, тоді як 30% бачать врегулювання шляхом переговорів – як найбільш імовірний результат.

Лідери НАТО «навряд чи знайдуть внутрішню підтримку для розгортання військ» серед населення країн-членів. Результати на користь цього коливаються від 4% до 22% у різних країнах.

Щодо витрат на оборону, дані показали, що більшість країн проти збільшення своїх внесків, за винятком Польщі (де 53% підтримують збільшення витрат на оборону), Естонії (45%), Швеції (41%) і Німеччини (40%).

Проте більшість європейців все ще підтримує участь у війні іншими способами – наприклад, надаючи технічну допомогу та збільшуючи постачання зброї та боєприпасів.

Лише в Болгарії, Греції та Італії більшість населення – 63%, 54% та 53% відповідно – вважають збільшення поставок боєприпасів та зброї в Україну «поганою ідеєю».

Європейці також розділилися щодо переваг вступу України до ЄС. Країни, які найбільше підтримують – це Португалія, Естонія, Швеція, Іспанія та Польща, а найбільш скептичні – Німеччина, Болгарія, Чехія та Франція.

Серед українців майже дві третини (64%) вважають, що членство в ЄС є таким же вирішальним, як і членство в НАТО, для майбутнього їхньої країни.

Нагадаємо, результати опитування показали, як українці ставляться до проведення загальнонаціональних виборів до завершення війни.

Читайте також провідні новини дня:

  • У Львові студент 2 курсу категорично відмовився брати повістку: його засудили за ухилення від мобілізації
  • Крим — це Україна: у Пентагоні заявили про можливості використання американської зброї
  • Відключення світла 3 липня: ДТЕК і «Укренерго» повідомило про графіки

 США, ЄС і НАТО на порозі зміни керівництва! Як це все вплине на Україну?


Чи вірять європейці у перемогу України у війні – результати опитування ECFR


tsn.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *