USD28.2033

Чим Лукашенкові математика не вгодила

Чим Лукашенкові математика не вгодила

У президента Білорусі Олександра Лукашенка клопоту повна голова. Із грошима стає дуже складно й навіть погано. На нараді з економічним блоком він пригрозив директорам збиткових підприємств місцями, де козам роги правлять.

Ще зовсім недавно в Білорусі пишалися тим, що за змогою зберегли державний сектор у промисловості й колгоспи в сільському господарстві. Тепер це виходить величезним тягарем для бюджету, бо у своїй більшості вони неефективні й вимагають державної підтримки, а фактично утримання.

Із деякого часу уряд почав зменшення підтримки державним підприємствам. Не від доброго життя. І не тільки тому, що грошей у скарбниці все менше, а й на вимогу міжнародних фінансових організацій. Від них сподіваються отримати кредити, щоб мати змогу оплачувати величезні борги, накопичені минулими роками.

Проблеми в економіці та фінансах змушують бацька Лукашенка братися й за інші проблеми. Зокрема, систему освіти. Президент перейнявся тим, що в школі дуже багато уваги приділяють математиці й іншим предметам природничого циклу.

На його думку, обурливо, що вони вивчають, як йому здається, відірвані від життя предмети. Справді, синуси, косинуси й інші тангенси тільки забивають голову учням, а ось практично вони не можуть лампочку вкрутити в люстру або полагодити чайник чи кавоварку. Не вчать їх у школі користуватися рубанком, фуганком, стамескою та долотом. Дівчата після школи не можуть посмажити яєчню. Через це руйнуються сім'ї.

Перейнявся президент і шкільною літературою з підготовки учнів. “Нещодавно я подивився, як у восьмому класі вивчають біологію: слухайте, півкурсу – черви!”. Висновок простий і зрозумілий. Навчили дітей чотирьом діям арифметики, причому ділення у стовпчик вже не обов'язкове, й досить. Все одно на калькуляторах і комп'ютерах рахують. Чи варто всією цією незрозумілою премудрістю голову забивати? Хто в житті рівняння, та ще квадратні, розв’язує? Інша річ уміти правильно бульбу копати.

Читайте также:

Twitter дал официальный статус аккаунту “МИД России в Крыму”

Звичайно, зовсім без математики начебто й не можна. Якийсь несучасний вигляд має. Добре, особливо обдарованим у цій незрозумілій науці з її пташиною мовою з формул, теорем і символів дати факультатив. Нехай розважаються у вільний від практичних занять із сокирами й рубанками час.

Все інше віднести до вишу. При цьому там теж не сильно захоплюватися теоріями. І математикою насамперед. Це дасть можливість скоротити терміни навчання й заощадити для держави такі необхідні їй кошти.

Колишній голова колгоспу Лукашенко хитрий і виверткий, цілком до пари своєму російському колезі Володимирові Путіну. Обидва занадто довго перебувають при владі, але при цьому залишилися в минулій радянській епосі аналогової техніки.

Читайте также:

Мэр украинского города признался, что «скучает» по временам Сталина: Я бы вас расстрелял

Свого часу американський президент Джон Кеннеді, на відміну від Лукашенка, турбувався, що в школах не приділяють належної уваги вивченню математики. Навіть дивно, що в такій країні, практичність громадян якої увійшла до приказки, зайнялися царицею наук. При цьому ніхто не став перейматися практичною підготовкою та розповідями про те, що таке рубанок і як вкручувати лампочку в люстру.

Що й казати, відстала країна Америка. Займається непрактичною математикою та хробаками в біології, а за кількістю нобелівських лауреатів просунута Білорусь і поруч не стояла.

Дивним усе це видається. Непрактичні американці налягають на посиленні теоретичної підготовки в школах й університетах, а практичний білоруський бацька хоче рухатися в протилежному напрямі.

Читайте также:

Що сильна, що слабка Росія створює небезпеку для міжнародної спільноти і України – експерт

Тепер саме час відгадати загадку або, якщо хочете, зробити прогноз. Яка країна в перспективі буде в авангарді цифрової революції та впровадженні штучного інтелекту? В якій частка фізики, хімії та, звичайно, математики у шкільній та університетській освіті поступово збільшується чи та, де навчать лагодити кавоварки, вкручувати лампочки та смажити яєчню? Відповідь, окрім як для президента Білорусі, всім очевидна.

Білорусь довела: розмова про компроміс із РФ – чудовий тест на провокатора чи дурня

Математика не просто цариця наук. За абстракцією її образів і положень, зовнішньою відірваністю від реального світу ховається глибока практичність її аксіом і теорем. Немає жодного, навіть найабстрактнішого розділу математики, який би не мав виходу в практику, інженерні, економічні розробки.

Свого часу радянський математик і полярний дослідник Отто Шмідт написав статтю “Математичні закони грошової емісії”. Виявилося, що кількість грошей і їхнє функціонування визначається розв’язанням диференціального рівняння. Чи не є це торжеством твердження про практичність доброї, в нашому випадку математичної, теорії?

Звичайно, колишньому водієві автобуса венесуельському президентові Ніколасу Мадуро не до диференціальних та інших рівнянь. Можливо, тому, що він не розуміє межі нестримної грошової емісії, що призвело до інфляції з шістьма-сімома нулями. Чи не до цього хоче привести Білорусь Лукашенко з його наголосом на практику на шкоду теорії?

У поступових завжди були країни, які вкладали кошти в освіту й медицину. При цьому завжди віддавалася перевага фундаментальним наукам, тому що інженерна справа, фінанси й економіка передовсім вимагають дисципліни мислення. Без вивчення геометрії у школі й потім математики досягти цього просто неможливо.

Творець кібернетики Норберт Вінер був професором електротехніки в Массачусетському технологічному інституті – одному з найпрестижніших навчальних закладів світу. За його власним зізнанням, він не міг полагодити електричну залізницю маленькому синочкові свого колеги. Хто зараз про це знає? Зате про його внесок у науку та створення принципово нової техніки пам'ятатимуть. Не випадково свої мемуари він назвав “Я – математик”. І створена ним наука виявилася дуже практичною.

Для президента Білорусі важливіше вміти копати бульбу. Як то кажуть, suum cuique – кожному своє.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Вы знаете когда врет политик – когда у него шевелятся губы."

Регистрация

(Максимальный размер файла 0,5Mb)

Восстановление паролю

Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

Денисова будет ловить в Греции омбудсмена России Москалькову

Washington Examiner: Россия признает, что новые санкции США будут означать очередной удар по ее больной экономике

Зеленский рассказал о возврате “ПриватБанка” Коломойскому

В Украине запустили приложение YouTube Kids

Больше всего украинцы доверяют волонтерам и ВСУ – опрос Разумкова

В захвате Одесского медунивера засветились адвокат Гурвица Болдин, самопровозглашенная ректор Дубинина, нардепы Макарьян и Куренной – СМИ

Разжигание вражды: Нацсовет внепланово проверит “112 Украина”

Порошенко признался в роковой ошибке на Донбассе: “Был отдан приказ”

Янукович срочно обратился к украинцам: детали

Пассажирский Boeing случайно установил новый рекорд скорости

Схоже, до дня виборів нам не варто звертати увагу на соціологічні дослідження – політичний експерт

Путин бьется в истерике: 20 тысяч иностраных военных могут зайти на Донбасс

“Новый” 14-ый спутник Нептуна назвали Гиппокампом

Эсминец США вошел в Черное море для совместных учений

Danske Bank закриває філії у РФ через скандал з відмиванням російських грошей

Путин оскандалился с деньгами для детей: “трюк пьяного факира”

Samsung показала смартфон с гибким экраном

Эфирное время для агитации: ЦИК проведет жеребьевку

Россия готовится к уходу с Донбасса

Мир отмечает Международный день родного языка