USD28.2033

Чим Лукашенкові математика не вгодила

Чим Лукашенкові математика не вгодила

У президента Білорусі Олександра Лукашенка клопоту повна голова. Із грошима стає дуже складно й навіть погано. На нараді з економічним блоком він пригрозив директорам збиткових підприємств місцями, де козам роги правлять.

Ще зовсім недавно в Білорусі пишалися тим, що за змогою зберегли державний сектор у промисловості й колгоспи в сільському господарстві. Тепер це виходить величезним тягарем для бюджету, бо у своїй більшості вони неефективні й вимагають державної підтримки, а фактично утримання.

Із деякого часу уряд почав зменшення підтримки державним підприємствам. Не від доброго життя. І не тільки тому, що грошей у скарбниці все менше, а й на вимогу міжнародних фінансових організацій. Від них сподіваються отримати кредити, щоб мати змогу оплачувати величезні борги, накопичені минулими роками.

Проблеми в економіці та фінансах змушують бацька Лукашенка братися й за інші проблеми. Зокрема, систему освіти. Президент перейнявся тим, що в школі дуже багато уваги приділяють математиці й іншим предметам природничого циклу.

На його думку, обурливо, що вони вивчають, як йому здається, відірвані від життя предмети. Справді, синуси, косинуси й інші тангенси тільки забивають голову учням, а ось практично вони не можуть лампочку вкрутити в люстру або полагодити чайник чи кавоварку. Не вчать їх у школі користуватися рубанком, фуганком, стамескою та долотом. Дівчата після школи не можуть посмажити яєчню. Через це руйнуються сім'ї.

Перейнявся президент і шкільною літературою з підготовки учнів. “Нещодавно я подивився, як у восьмому класі вивчають біологію: слухайте, півкурсу – черви!”. Висновок простий і зрозумілий. Навчили дітей чотирьом діям арифметики, причому ділення у стовпчик вже не обов'язкове, й досить. Все одно на калькуляторах і комп'ютерах рахують. Чи варто всією цією незрозумілою премудрістю голову забивати? Хто в житті рівняння, та ще квадратні, розв’язує? Інша річ уміти правильно бульбу копати.

Читайте также:

Обезумевшая Монтян прзвала РФ захватить Беларусь и Украину: “будет бомбить”

Звичайно, зовсім без математики начебто й не можна. Якийсь несучасний вигляд має. Добре, особливо обдарованим у цій незрозумілій науці з її пташиною мовою з формул, теорем і символів дати факультатив. Нехай розважаються у вільний від практичних занять із сокирами й рубанками час.

Все інше віднести до вишу. При цьому там теж не сильно захоплюватися теоріями. І математикою насамперед. Це дасть можливість скоротити терміни навчання й заощадити для держави такі необхідні їй кошти.

Колишній голова колгоспу Лукашенко хитрий і виверткий, цілком до пари своєму російському колезі Володимирові Путіну. Обидва занадто довго перебувають при владі, але при цьому залишилися в минулій радянській епосі аналогової техніки.

Читайте также:

Лідерство “Батьківщини” є абсолютно закономірним і логічним – експерти

Свого часу американський президент Джон Кеннеді, на відміну від Лукашенка, турбувався, що в школах не приділяють належної уваги вивченню математики. Навіть дивно, що в такій країні, практичність громадян якої увійшла до приказки, зайнялися царицею наук. При цьому ніхто не став перейматися практичною підготовкою та розповідями про те, що таке рубанок і як вкручувати лампочку в люстру.

Що й казати, відстала країна Америка. Займається непрактичною математикою та хробаками в біології, а за кількістю нобелівських лауреатів просунута Білорусь і поруч не стояла.

Дивним усе це видається. Непрактичні американці налягають на посиленні теоретичної підготовки в школах й університетах, а практичний білоруський бацька хоче рухатися в протилежному напрямі.

Читайте также:

Дубилет хочет отменить документ о согласии на обработку персональных данных

Тепер саме час відгадати загадку або, якщо хочете, зробити прогноз. Яка країна в перспективі буде в авангарді цифрової революції та впровадженні штучного інтелекту? В якій частка фізики, хімії та, звичайно, математики у шкільній та університетській освіті поступово збільшується чи та, де навчать лагодити кавоварки, вкручувати лампочки та смажити яєчню? Відповідь, окрім як для президента Білорусі, всім очевидна.

Білорусь довела: розмова про компроміс із РФ – чудовий тест на провокатора чи дурня

Математика не просто цариця наук. За абстракцією її образів і положень, зовнішньою відірваністю від реального світу ховається глибока практичність її аксіом і теорем. Немає жодного, навіть найабстрактнішого розділу математики, який би не мав виходу в практику, інженерні, економічні розробки.

Свого часу радянський математик і полярний дослідник Отто Шмідт написав статтю “Математичні закони грошової емісії”. Виявилося, що кількість грошей і їхнє функціонування визначається розв’язанням диференціального рівняння. Чи не є це торжеством твердження про практичність доброї, в нашому випадку математичної, теорії?

Звичайно, колишньому водієві автобуса венесуельському президентові Ніколасу Мадуро не до диференціальних та інших рівнянь. Можливо, тому, що він не розуміє межі нестримної грошової емісії, що призвело до інфляції з шістьма-сімома нулями. Чи не до цього хоче привести Білорусь Лукашенко з його наголосом на практику на шкоду теорії?

У поступових завжди були країни, які вкладали кошти в освіту й медицину. При цьому завжди віддавалася перевага фундаментальним наукам, тому що інженерна справа, фінанси й економіка передовсім вимагають дисципліни мислення. Без вивчення геометрії у школі й потім математики досягти цього просто неможливо.

Творець кібернетики Норберт Вінер був професором електротехніки в Массачусетському технологічному інституті – одному з найпрестижніших навчальних закладів світу. За його власним зізнанням, він не міг полагодити електричну залізницю маленькому синочкові свого колеги. Хто зараз про це знає? Зате про його внесок у науку та створення принципово нової техніки пам'ятатимуть. Не випадково свої мемуари він назвав “Я – математик”. І створена ним наука виявилася дуже практичною.

Для президента Білорусі важливіше вміти копати бульбу. Як то кажуть, suum cuique – кожному своє.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Политик – это человек, который пожертвует вашей жизнью за свою родину."

Регистрация

(Максимальный размер файла 0,5Mb)

Восстановление паролю

Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

Франция закупила микророботов для разведки

Комитет Рады одобрил переименование еще одного города

“Трудовые книжки должны уйти в историю”, – Дубилет

Чоловіка, який хотів підірвати міст Метро, затримано

Доступные лекарства: фармацевтам объяснили нюансы е-рецептов

Фестиваль “Новое немецкое кино 2019” объявил программу

Украина показала Ан-178 на выставке Teknofest-2019 в Стамбуле

Рада усилила меры по защите украинцев от радиации

Зачем Зеленскому и Ко “дестабилизация до конца года”

Кулінарний експерт: Приготування їжі – не кара божа

В Государственной судебной администрации чиновники майнили криптовалюту

Гран-при первого “Киносмотра” получила анимационная лента “Сама себе здесь”

На Facebook появится независимая группа по жалобам пользователей

Порошенко о поджоге у Гонтаревой: Тяжело представить последствия

Реформатор В’ятрович іде з посади голови УІНП. ВІДЕО

ВККСУ допустила 233 кандидатов к конкурсу на должности судей

Вышел трейлер драмы “Домой” Наримана Алиева

Стало известно, как действовала “украинская фабрика троллей” в Facebook

Пристайко объяснил, почему Аваков остался в Кабмине

В Україні оголосили штормове попередження