NewsOnline24

Чоловікам для перетину кордону знадобиться ще один документ. У ДПСУ розповіли деталі

Архівне фото: речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко (facebook com) Автор: Дмитро Браславський, Марія Кучерявець

Уже з 18 травня інспектори ДПСУ в пунктах пропуску в окремих категорій громадян перевірятимуть наявність військово-облікового документа.

Про це в коментарі РБК-Україна заявив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

Кого саме це торкнеться

За його словами, згідно з нормами законодавства в період дії воєнного стану або проведення мобілізації (крім цільової) громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ разом із документом, що посвідчує особу, та пред’являти їх на вимогу прикордонника в прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.

Демченко уточнив, що такий обов’язок передбачено змінами до законів України «Про правовий режим воєнного стану» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», які наберуть чинності цієї суботи.

Громадяни України, які мають право на виїзд згідно з пунктом 2-6 правил перетинання державного кордону України, мають надати військово-обліковий документ з інформацією про звільнення від мобілізації, або виключення з військового обліку за станом здоров’я. Це, зокрема, стосується таких категорій осіб:

Кому не треба буде показувати військово-обліковий документ на кордоні

При цьому Демченко пояснив, що це не стосуватиметься категорій громадян, зазначених в окремих пунктах правил перетину державного кордону громадянами України. До таких належать:

Спікер ДПСУ додав, що порядок виїзду для зазначеної категорії осіб залишається незмінним.

Перед виїздом за кордон краще уточнити свої дані в ТЦК

При цьому Демченко додав, що згідно з частиною сьомою статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (у редакції від 18.05.2024) перевірка підстав для надання військовозобов’язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення здійснюється Територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки.

«Тому рекомендуємо під час планування виїзду з України попередньо уточнити свої дані в ТЦК і СП та внести інформацію про отримання відстрочки до свого військово-облікового документа», — сказав речник ДПСУ.

Мобілізація в Україні

Мобілізація військовозобов’язаних проводиться від початку вторгнення РФ, проте нещодавно парламент ухвалив закон, що внесе певні зміни в цей процес. РБК-Україна детально розповідало про це.

Також у Міноборони повідомляли, чи вважається кинута в поштову скриньку повістка врученою.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua

Exit mobile version