USD28.2033

Чому Брюссель не бачить Україну членом ЄС

Чому Брюссель не бачить Україну членом ЄС

Принаймні на папері 2017 рік точно стане для України роком великого прориву у відносинах із Європейським союзом. 1 вересня, коли офіційно набула чинності Угода про асоціацію, можна остаточно говорити про те, що Україна успішно виконала дві головні мети своєї зовнішньої політики останніх років – безвізовий режим і асоціацію з ЄС.

У 2014 році, на тлі революції на Майдані та подальших подій, підписана Угода про асоціацію здавалася сама собою зрозумілою. За фактом же домогтися її ратифікації було, мабуть, складніше, ніж безвізу. У випадку з останнім у ЄС просто не було іншого вибору, бо Україна справді виконала всі необхідні умови. А ось з асоціацією довелося посушити собі голову – багато в чому через негативний результат консультативного референдуму в Нідерландах. Правда, його передусім “проспала” сама Україна, провівши провальну інформаційну роботу, проте сьогодні це вже не має жодного значення.

Безумовно, фактично для України з 1 вересня практично нічого не зміниться. Політична частина Угоди про асоціацію, яка, насамперед, є декларацією про наміри, набула чинності ще в листопаді 2014 року, економічна частина разом із зоною вільної торгівлі з ЄС функціонує із січня 2016 року. А втім, дивлячись на сьогоднішню дату в календарі, багато співробітників українського Міністерства закордонних справ, напевно, зітхнули з полегшенням.

Читайте также:

Джангиров прокомментировал мирный План Новинского

Незважаючи на те, що реальне значення Угоди про асоціацію практично закінчується економічною частиною, відносини між Києвом і Брюсселем тепер мають фактичний фундамент, і цей фундамент буде існувати ще довгі роки. Просто так асоціації вже не переграти, що розуміють як в Україні, так і в Євросоюзі.

Однак коли президент Петро Порошенко говорить про асоціацію та безвіз як про “широкий автобан”, що веде до членства в ЄС і НАТО, то він дуже лукавить. Хоча значення цих двох досягнень не варто недооцінювати, відносини між Україною та ЄС перебувають далеко не на своєму піку. Те, що київські та брюссельські дипломати вдруге поспіль не змогли домовитися про спільну заяву після саміту Україна – ЄС у липні, складно назвати випадковістю, як і те, що голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер дуже скептично відреагував на слова Порошенка про потенційне членство в ЄС.

Читайте также:

Порошенко экстренно созывает Военный кабинет

Офіційному Києву потрібно подивитися правді в очі: те, що ЄС був готовий дати Україні, він уже дав у вигляді безвізу й асоціації. Як потенційного члена Брюссель Україну найближчим часом не розглядає та не готовий навіть на словах підтримувати передвиборчу риторику українських політиків про велику європейську перспективу країни.

Для України це означає насамперед одне: хоча європейський вектор зовнішньої політики зараз, з огляду на низку причин, безальтернативний, робити потенційне членство в ЄС завданням усіх завдань було б нерозумно хоча б з огляду на те, що його перспектива найближчими роками більш ніж примарна. Тому Києву сьогодні варто прагнути до збалансованої зовнішньої політики, у якій Україна та ЄС у перспективі будуть рівноправними партнерами.

Зараз ці відносини радше мають формат учитель-учень, де Києву відведено роль останнього. Щоб змінити цю ситуацію, Україні потрібно насамперед сконцентруватися на самій собі. Що успішнішою та сильнішою вона буде, то більше на неї зважатимуть усі, включаючно з ЄС. І то більше в неї буде шансів усе-таки стати членом такого омріяного Євросоюзу.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Правительство давно усвоило, что легче всего взять деньги у бедных. Конечно, их у бедных немного – но зато бедных до xpeна..."

В плену беспомощности. Почему украинские моряки еще долго не выйдут из Лефортово

Янукович позаботился о “семейном склепе” в Крыму: “мест нет, но ему не отказали”

Выборы-2019. Документы в ЦИК подали еще два кандидата

Похоже, Германию не особо волнуют санкции против “Северного потока-2”

Иерусалимский патриарх отказал Порошенко, но встретился с делегацией УПЦ

У Вінниці “ожила” соборність

На Черниговщине построят солнечную электростанцию

До Вінниці завітали трансформери

Выборы-2019: Большинство кандидатов уже нарушают закон – Аваков

Понад 30 релігійних громад Вінниччини уже приєднались до ПЦУ

У Вінниці шкільні копи навчатимуть учнів

Настоящая борьба с внешним врагом способна сплотить страну, но спекуляции на этом – только разделяют

Путину грозит судьба Жанны Фриске: раскрыта зависимость президента РФ

Турчинова избрали координатором союза “Всеукраинский Собор”

На израильские компании в Украине работают 11 тысяч программистов – посол Израиля

Выборы 2019: стал известен кандидат в президенты от националистов

Какую выгоду получит Британия от выхода из ЕС и почему её за это критикуют?

Кравчук поддержал выдвижение Тимошенко в президенты: “Выведет Украину из экономической пропасти”

Институт нацпамяти подготовил ко Дню Соборности ролик и выставку

Украина за год опустилась на 7 ступенек в индексе инновационности – Bloomberg