USD28.2033

Чому Міністерство оборони “підсаджує” виробників озброєнь на пральний порошок “Лотос”

Чому Міністерство оборони "підсаджує" виробників озброєнь на пральний порошок "Лотос"

Однією із ключових причин повільного переоснащення української армії новими зразками є бюрократія і неповороткість Міноборони. Порядок державного оборонного замовлення там досі визначають за радянськими стандартами і нормами.

У результаті оперативність постачання нових озброєнь в армію залежить від рівня гнучкості конкретного уповноваженого представника воєнного відомства, якому доручили співпрацювати із виробником.

Часто трапляються випадки, коли розбіжності між замовником у вигляді Міноборони та виконавцем, приміром, – підприємством ДК “Укроборонпром” чи приватним виробником, заводять співпрацю у глухий кут.

Замовника може не влаштувати певний аспект виконаної роботи. І виконавець практично не матиме дієвих механізмів довести правоту, навіть, якщо діє у відповідності до стандартів.

Найчастіше спірні моменти з’являються під час здачі-прийомки, коли замовник пред’являє до виробу претензії. Вони часто абсурдні, але водночас законні. Приміром чинний ДСТУ вимагає від окремих видів продукції при випробуванні використовувати пральний порошок “Лотос”, якого не виробляють в Україні.

Читайте также:

Единственное, что может выйти у Зеленского и Ткаченко – это Министерство правды, которое описал Оруэлл в “1984” – Береза

Чи, скажімо, – забезпечити стійкість до радіоактивного випромінювання, яке можна перевірити виключно у казахстанському місті Семей.

Звісна річ, виробник ігнорує абсурдні вимоги. Адже в умовах війни немає часу займатися дурницями. Але замовник має формальне право заблокувати прийом, а відтак і діяльність колективу заводу. В результаті підприємство працює у збиток.

Терміни контрактів зриваються, а військові не мають нової техніки. Окрім того, у такі моменти завжди різко зростають корупційні ризики стосовно окремих представників Міністерства оборони.

Читайте также:

В Совете Европы призвали Украину расследовать причастность КГБ Беларуси к убийству Шеремета

Аби уникнути таких наслідків у комунікації між оборонними підприємствами і Міністерством оборони доцільно запровадити практику експертної оцінки третьої сторони. У взаємодії між виконавцем і замовником так званий “третейський арбітр” міг би оцінювати відповідність продукції стандартам, визначати обґрунтованість вимог, зокрема, чи відповідають вони властивостям конкретної продукції.

Незалежним арбітром міг би бути експертний представник, знайомий із нормативами, правилами і стандартами військової техніки. Можна скористатися досвідом інших галузей. Приміром, у суднобудуванні, окрім замовника та виконавця, є третя сторона – морський регістр.

Це кваліфіковані спільноти, які слідкують за виконанням правил та нормативів. Коли виникають розбіжності між замовником та виконавцем, морський регістр має розв’язувати проблему. І саме він відповідає за безпеку корабля в морі. Такий механізм контролю практикується у всьому світі.

Тож в умовах конкуренції приватних і державних підприємств у національному оборонно-промисловому комплексі має бути незалежний суддя, який визначатиме справедливість вимог.

 

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (голосов: 1, в среднем: 5,00 из 5)
Загрузка...

Комментарии (0)

  Чтобы оставить комментарий необходимо

  "Миром правят молодые, когда состарятся."

  © Бернард Шоу

  Андрій Миселюк: Посмішка Чеширського “Голосу” 

  Спортивна школа №2 планує відкрити свою філію на Вишенському озері

  У Вінниці під колеса автомобіля потравив чоловік, який раптово вибіг на проїжджу частину 

  Экс-судья Чаус заявил, что нашел в Украине адвоката

  Подарунок від “слуги” Третьякової:  українцям хочуть скоротити кількість вихідних днів

  В 2025 году Microsoft прекратит поддержку Windows 10

  Завоював три “золота” Кубка світу з танців на візках. Рівнянин Іван Сівак

  Роналду нанес удар по капитализации Coca-Cola на 4 млрд долларов. Это фейк! Теперь компания может нанять Месси, чтобы продолжить хайповать – Фурса 

  Зеленський не відповів на запитання, чи вважає Путіна вбивцею

  “Сколько можно?”. Зеленский заподозрил Путина в нежелании встречи тет-а-тет

  Конча-Заспу после аудита резиденций обещают открыть для людей

  У Вінниці до кінця року планують відремонтувати інженерні мережі на 11 прибудинкових територіях

  Уряд затвердив порядок перевірки покупців землі нотаріусами

  “Ранее таких заявлений не делалось”. Кремль услышал сигнал Байдена об Украине в НАТО

  Вода на вінницьких пляжах придатна для купання

  В космос в этом году отправят первый деревянный спутник

  Впродовж минулої доби у Вінницькій області виявили 18 випадків COVID-19

  В день саммита Байден-Путин. Посла Украины примут в Госдепе США

  Шабунін: Комітет “слуги народу” Костіна сьогодні “грохне” одну із ключових функцій НАЗК

  Ввезли как керамику, вывезли как дерево. Закрыт канал контрабанды сигарет из Беларуси