NewsOnline24

Чому Міжнародний виставковий центр – не найкраще місце для розміщення хворих на коронавірус

Міжнародний виставковий центр

Для розміщення хворих у столиці можуть використати Міжнародний виставковий центр – повідомляють нам ЗМІ. Там можуть розмістити, на хвилинку, більше 900 ліжок!

Трохи прокоментую ризики цієї оборудки, як дитина епідеміологів)

По-перше, великі скупчення що хворих, що лікарів під час протидії епідеміям – протипоказані. Навпаки, хворі мусять бути максимально ізольовані одне від одного. 

Як мінімум, тому що існує ризик зараження іншими інфекціями, які будуть у пацієнтів – або з самого початку (приміром, госпіталізовуватимуть людей з грипом, бо там схожа клінічна картина) або вже тоді, коли вірус проб’є дорогу для інших мікроорганізмів (чи знаєте ви, що таке госпітальна пневмонія, резистентна до більшості антибіотиків? Це майже як смерть, тільки її зустрічають у лікарні!). 

Крім того, велике скупчення персоналу є чи не ще більшим ризиком, бо спалах інфекції серед лікарів зможе одним ударом вивести з гри великий колектив.

Друге. За новими, суботніми протоколами від МОЗ, госпіталізації підлягають хворі середньої тяжкості. 

Що таке цей хворий “середнячок”? Це людина, котрій дають кисень, щоб вона не задихалася. Зараз не беремо до уваги тих, хто майже при смерті на апараті ШВЛ, кисень – лайт-версія. 

Можна сміливо стверджувати, що лікарень на 900 місць з киснем в Києві не існує. Можливо, і в Україні взагалі. 

Як локальну “стелю”, можна пригадати БСМП, де аби набралося 200 ліжок з опцією подачі кисню.

Чому так все суворо? Тому що кисень – дуже небезпечна, практично вибухова речовина і до встановлення систем його подачі – особливі вимоги.

Труби мідні, монтаж на твердій основі – на стінах, на гарних, міцних стінах. На кожному відгалуженні – манометр і кран. Треба десь мати на 900 ліжок величезне сховище кисню. 

Тепер безвідносно до виставкового центру. У нас найвужче місце – це персонал. На 20 хворих треба 1 лікар, 2 медсесетри і 2 санітарки. Питання, де ми цих людей знайдемо, при нинішньому, вже існуючому дефіциті кадрів?

Ось що мене більше за все хвилює. Згадую кадри із “Зараження”, де за людьми, що помирають у таких мега-хоспісах, доглядають добровольці-монахи. Оскільки поруч собор УГКЦ, виходить моторошний прогноз.

Вочевидь, треба думати над сценаріями.

(Еще нет голосов, оставьте первым)

Exit mobile version