USD28.2033

Чому не варто порівнювати Порошенка з Януковичем

Чому не варто порівнювати Порошенка з Януковичем

Все більше з’являється публіцистичних порівнянь Януковича з Порошенком, нашого проросійського вчора з європейським завтра. Паралелі і перпендикуляри проводять як критики, так і захисники двох дійсностей. Звичайно, втративши зуби, карієс вважаєш прекрасною порою. Зрозуміло, імплантувати Європу в нашу нейтральну порожнину боляче, довго і важко. Ось і точиться полеміка навколо рідних гнилих зубів і неминучих страждань протезування. Що краще?

Якщо пішов шукати дорогу в лісі, то треба дотримуватися хоч якогось курсу, інакше блукатимеш до кінця віку. З іншого боку, змагання режимів – річ конструктивна. Без порівняння не відрізниш ситого від голодного, добро від зла, красу від потворності. Причому різницю бажано помічати більшістю очей. Адже в натовпі пом’ятих нечупар відпрасований костюм не є нормою. Навпаки, виглядає зухвало. Я думаю, проблема у нас саме в цьому.

Читайте також: Мы должны “наесться” Петром Алексеевичем, чтобы выработалось противоядие, – Небоженко

Є розбіжності в розумінні, що таке добре, що таке погано. Стрибаючи по пеньках у садах керівників, обслуговуючи їх дистанційно і без прискоків, ми працюємо не на тих. Наша журналістська справа – завжди бути в опозиції до влади і критикувати її постійно. У влади достатньо механізмів і можливостей захищати себе і показувати з вигідного боку. Суспільство в цьому плані набагато слабкіше. Суспільством можна керувати за допомогою відомих прийомів. Управляти владою набагато важче. Навряд чи серед провідних демократичних видань Європи і Америки ми зможемо знайти таке, що безоглядно критикує всі ідеї, крім офіційних. Навряд чи серед лідерів громадської думки, які працюють в електронних і «паперових» ЗМІ, ми виявимо відвертих промоутерів чинних прем’єрів і президентів. Це поганий тон не тільки в моральному аспекті, а й політичному, коли аналіз того, що відбувається, підміняється агітацією за конкретних персон.

Читайте также:

Українці не до кінця усвідомлюють, в яких ворожих відносинах зараз Росія з Україною — політолог

Янукович не став би лідером Хонки і берегами потоків неврахованої готівки, якби у нас вистачило мужності говорити правду і відстоювати принципи. Порошенко також ризикує увійти в історію керівником кондитерської компанії, якщо ми продовжимо називати погані справи хорошими, радіючи, що він свій для українців, на відміну від чужого Януковича. Нагадує апокрифічне висловлювання американців щодо Сомоси: «Він сучий син, але це наш сучий син». Порочна парадигма союзництва привела Нікарагуа до сандиністів, Ортеги, бідності і деградації, які тривають досі.

Читайте также:

Импичмент – красивое слово ни о чем

Читайте також: В чем отличие систем “условных” Януковича и Порошенко

Не варто порівнювати режими за рівнями симпатій до перших осіб. Емоційні потяги – категорії мінливі. На відміну від принципів, які трансформують уклади життя і дозволяють неупереджено розмірковувати про політиків. У 2014 році українці проголосували вогнем і кров’ю за європейські ідеали незалежності, демократичні свободи і пріоритет особистості над державою. Янукович виявився перешкодою на шляху до цих цілей, був повалений і втік туди, де європейським духом не пахне. Сьогодні ми вважаємо за краще оцінювати лідерів за їхньою здатністю наближати нас до поставленої мети. Не до формального членства в ЄС і його політичних структурах. Важливіше, щоб середньостатистичний українець почувався не гірше поляка, словака, хорвата, румуна, естонця… У всіх сенсах світовідчувань. Поділ на своїх і чужих, незалежно від принципів і моралі, залишимо історії.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Правительство давно усвоило, что легче всего взять деньги у бедных. Конечно, их у бедных немного – но зато бедных до xpeна..."

Полторы тысячи силовиков стянули в центр Киева: что происходит

Зачем Украине налог на выведенный капитал

Твое лицо, когда тебя “освободили” россияне: в Крыму появился необычный памятник

Монетизация льгот: власти совсем запутали украинцев

Перш ніж обурюватися недостатньою підтримкою Європи – що варто брати до уваги

Бензином только пахнет: что украинцам продают под видом автомобильного топлива

Стратегия Смолия: НБУ подготовил новый план краха

Главное за ночь: «марш националистов» и судьбоносное обращение Вакарчука

Очередное золото: украинские паралимпийцы в очередной раз поразили мир своими способностями

“Было время – и цены снижали”, или Кровавый 1962-й

Выборы Путина: к началу голосования на участках “появились” полные урны бюллетеней

Украинцев заставят регистрировать SIM-карты: что нужно знать каждому

“Странные связи” словацкой элиты и Кремля

Что 18 марта будут требовать протестующие: Всеукраинский Марш

Главное за ночь: позор Кремля и новый “подарок” Гройсмана

«Марш за импичмент» начался с задержания активистов: паковали в автозаки

Страна льготников: Гройсман собрался компенсировать украинцам деньги за проезд

ГПУ против “Новой почты”: результаты обысков показали, что кто-то врет

Главное за день: Украина без безвиза и «военный переворот» от Савченко

Спасения не будет: названа окончательная дата конца света