USD28.2033

Чому не варто порівнювати Порошенка з Януковичем

Чому не варто порівнювати Порошенка з Януковичем

Все більше з’являється публіцистичних порівнянь Януковича з Порошенком, нашого проросійського вчора з європейським завтра. Паралелі і перпендикуляри проводять як критики, так і захисники двох дійсностей. Звичайно, втративши зуби, карієс вважаєш прекрасною порою. Зрозуміло, імплантувати Європу в нашу нейтральну порожнину боляче, довго і важко. Ось і точиться полеміка навколо рідних гнилих зубів і неминучих страждань протезування. Що краще?

Якщо пішов шукати дорогу в лісі, то треба дотримуватися хоч якогось курсу, інакше блукатимеш до кінця віку. З іншого боку, змагання режимів – річ конструктивна. Без порівняння не відрізниш ситого від голодного, добро від зла, красу від потворності. Причому різницю бажано помічати більшістю очей. Адже в натовпі пом’ятих нечупар відпрасований костюм не є нормою. Навпаки, виглядає зухвало. Я думаю, проблема у нас саме в цьому.

Читайте також: Мы должны “наесться” Петром Алексеевичем, чтобы выработалось противоядие, – Небоженко

Є розбіжності в розумінні, що таке добре, що таке погано. Стрибаючи по пеньках у садах керівників, обслуговуючи їх дистанційно і без прискоків, ми працюємо не на тих. Наша журналістська справа – завжди бути в опозиції до влади і критикувати її постійно. У влади достатньо механізмів і можливостей захищати себе і показувати з вигідного боку. Суспільство в цьому плані набагато слабкіше. Суспільством можна керувати за допомогою відомих прийомів. Управляти владою набагато важче. Навряд чи серед провідних демократичних видань Європи і Америки ми зможемо знайти таке, що безоглядно критикує всі ідеї, крім офіційних. Навряд чи серед лідерів громадської думки, які працюють в електронних і «паперових» ЗМІ, ми виявимо відвертих промоутерів чинних прем’єрів і президентів. Це поганий тон не тільки в моральному аспекті, а й політичному, коли аналіз того, що відбувається, підміняється агітацією за конкретних персон.

Читайте также:

Среди украинских политиков популярно бегство на лечение из Украины – нардеп

Янукович не став би лідером Хонки і берегами потоків неврахованої готівки, якби у нас вистачило мужності говорити правду і відстоювати принципи. Порошенко також ризикує увійти в історію керівником кондитерської компанії, якщо ми продовжимо називати погані справи хорошими, радіючи, що він свій для українців, на відміну від чужого Януковича. Нагадує апокрифічне висловлювання американців щодо Сомоси: «Він сучий син, але це наш сучий син». Порочна парадигма союзництва привела Нікарагуа до сандиністів, Ортеги, бідності і деградації, які тривають досі.

Читайте также:

Чому націоналізм не може загрожувати світу

Читайте також: В чем отличие систем “условных” Януковича и Порошенко

Не варто порівнювати режими за рівнями симпатій до перших осіб. Емоційні потяги – категорії мінливі. На відміну від принципів, які трансформують уклади життя і дозволяють неупереджено розмірковувати про політиків. У 2014 році українці проголосували вогнем і кров’ю за європейські ідеали незалежності, демократичні свободи і пріоритет особистості над державою. Янукович виявився перешкодою на шляху до цих цілей, був повалений і втік туди, де європейським духом не пахне. Сьогодні ми вважаємо за краще оцінювати лідерів за їхньою здатністю наближати нас до поставленої мети. Не до формального членства в ЄС і його політичних структурах. Важливіше, щоб середньостатистичний українець почувався не гірше поляка, словака, хорвата, румуна, естонця… У всіх сенсах світовідчувань. Поділ на своїх і чужих, незалежно від принципів і моралі, залишимо історії.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Власть чаще переходит из рук в руки, чем от головы к голове."

Бойко прячет в России миллионное состояние: прикрывается женой

Атака грішми: коли банки страшніші за танки

Зеленский о выборах президента и рейтинге: Бороться так бороться

Проблемы подождут: как команда Кличко спровоцировала техногенную катастрофу в Киеве

Навіщо Росії “кримське представництво” і що цьому протиставити

Единая церковь будет доминирующей через 5 лет – митрополит УПЦ МП

Близки по крови: у Путина сделали возмутительное заявление об украинцах

Минобороны меняет руководство по новому закону о нацбезопасности

Глеб против: почему фармацевтический магнат противостоит изменениям в закон Украины «О лекарственных средствах»?

“Фашисты в Украине”: допросили одну из лидеров венгров Закарпатья

Зеленского “в народ” не пустят: раскрыта стратегия шоумена на выборах президента

Луценко має підписати підозру Холодницькому, а САП потребує перезапуску – Шабунін

В 2019 году украинцев оставят без сигарет и алкоголя, Рада готовит “сухой закон”: все детали

Церковь в Украине станет поместной, но больше не будет украинской

На комитете Генассамблеи ООН одобрили резолюцию Украины по Крыму

УПЦ МП сделала свой выбор – уход в контрпродуктивную изоляцию

Кто в ООН голосовал против украинской резолюции по Крыму: список

Стало известно имя тайного спонсора Зеленского: и это не Коломойский

Простая идиома о том, почему нынешняя команда должна исчезнуть

Россия угрожает закрыть Азовское море украинским судам