USD28.2033

Чому Україна перетворилася на мегакорумповану державу? Відповідь на це питання шукають не там, де треба

Чому Україна перетворилася на мегакорумповану державу? Відповідь на це питання шукають не там, де треба

Відповідь на це питання шукають багато хто, але не там, де потрібно шукати.

Я би порадив усім, хто буде обирати нового президента, задавати кандидатам тільки це питання. А відповідь оцінюйте з урахуванням написаного нижче.

Первинним суб’єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень є територіальна громада села, селища, міста (стаття 6 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» . Ці повноваження вона здійснює як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи. А матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у власності територіальних громад сіл, селищ, міст… (стаття 142 Конституції України).

Тобто юридично суб’єктність територіальної громади забезпечується тим, що вона є суб’єктом права власності. І саме статус громади як власника є підставою на рівні самоврядування виступати їй суверенним носієм владних функцій і повноважень, які вона може здійснювати безпосередньо або деякі з них делегувати виборним радам та їх виконавчим органам – для власного розвитку, ні для чого іншого.

Принципова і аксіоматична теза: власник за визначенням не може делегувати будь-кому своє повне право власності (правомочності користування, володіння, розпорядження) без ризику втратити свою суверенну суб’єктність та статус і компетенцію власника. Саме тому статтею 143 Конституції встановлено, що «Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності…».

Читайте также:

Путін хоче помститися за розпад СРСР, однак приречений на поразку – політолог

Тобто Конституція наділяє виборні органи місцевого самоврядування лише компетенцією управління майном, яке є власністю громад. Управлінець не є власником (хоча й може їм бути), це не тотожні юридичні поняття!

Але всупереч цим засадничим нормам Конституції нормою частини 5 статті 60 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено: «Органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об’єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції…».

Зверніть увагу: усі три правомочності права власності громади фактично і по закону знаходяться в руках голови міської чи сільської ради разом з депутатами. і фактично голова ради є розпорядником власності громади – землі, майна, бюджету.

Це означає, що норма частини 5 статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» суперечить Конституції і фактично є правовим інструментом легалізації узурпації органами місцевого самоврядування права власності громад.

Читайте также:

“Плохая идея, Владимир Александрович, факинг отрасль” – журналист о походе Зеленского на КГГА

Ви чули про “дерибан землі”? Собака саме тут зарита.

За таких умов припис «від імені та в інтересах територіальних громад» має таку ж фіктивну юридичну силу, як припис у сталінській Конституції 1936 року: «Статья 6. Земля, ее недра, воды, леса, заводы, фабрики, шахты, рудники… являются государственной собственностью, то есть всенародным достоянием».

Ця сталінська норма ототожнювала народ і державу і тому була квазіправовою основою диктатури тоталітарної влади. А зараз антиконституційне ототожнювання громади і органів місцевої влади є квазіправовою основою відчуження власності і влади від громади, основою диктатури бюрократії і корупції як форми її відтворення.

Ця норма – феодальна фортеця олігархічного політико-економічного режиму. А ганебна слава України як однієї з самих бідних і корумпованих держав має саме це джерело.

Ця антиконституційна норма більш, ніж що інше, спотворює базові відносини в організації суспільного життя населення всієї України – відносини власності і господарського обміну природними ресурсами, які повинні використовуватися в інтересах як сучасних, так і майбутніх поколінь. Навпаки, ми маємо неправову практику привласнення та хижацької експлуатації цих ресурсів, порушення екології та соціальної, правової культури суспільства.

Україна як країна – сукупність громад.

Цю Україну просто знищують хижаки. І не кажіть мені про “європейський вибір”, про те, як багато зараз державна влада провадить реформ. Як багато будується і змінюється на краще.

Не кажіть мені про демократію.

В СРСР теж була одна велика реформа – будівництво комунізму. І багато будували, та казали про “соціалістичну демократію”.

Тільки ось власність у народу забрали. Комуністична олігархія називалася тоді “партійно-хозяйственний апарат”. Або “номенклатура”.

Краще подумайте про те, як тісно пов’язані власність, свобода, право і демократія.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"У нас начинается тяжелый период жизни: парламентские, затем еще страшнее - президентские выборы"

© А.Лукашенко

Завтра рух проспектом Перемоги частково обмежать

Збірна України в меншості перемогла Португалію та вийшла на Євро-2020

Кочетков: “формула Штайнмайера” – это похмелье после “Минского договорняка”

Борьба с коррупцией даже не начата, всем все пофиг

Синоптик: Тепла погода втримається й завтра, 15 жовтня, і триватиме ще весь тиждень

В бюджете-2020 заложили крупнейшие в истории страны расходы на оборону — Гончарук

Сенченко: Надо сделать так, чтобы вместо очереди на выход из армии, стояла очередь на вход

Олександр Усик достроково здобув першу перемогу в суперважкій вазі

Бородянский поздравил украинских защитников

“Атлантида” и “Домой”: на Viennale покажут украинское кино

В центре Киева проходит акция в поддержку Маркива: видео

ЄС продовжив санкції проти Росії за отруєння в Солсбері

“ДНР/ЛНР” як втілення “радянської мрії”

Гончарук в День защитника поблагодарил военных за мирное небо

В ПА НАТО приняли доклад об Украине: о чем документ

Любовь пуглива, чувства не стоит сразу ставить в “пируэт”

Зеленський закликав учасників акції 14 жовтня “не створювати картинку для росТБ”

Арахамия извинился перед участниками акций против капитуляции

Microsoft представила новые клавиатуры со “смайликами”

ЗОЖ или привычки: Чем питаться в офисе и насколько это полезно