USD28.2033

Чому українці тікають в інші країни

Чому українці тікають в інші країни

Для кожної країни має існувати своя ідеальна економічна система. Вона має враховувати характер народу, його історичні традиції, культурний розвиток та деякі інші фактори. Мій аналіз та досвід свідчать, що українська податкова система має бути також дуже простою і зрозумілою, гарантовано незмінною протягом 10 років — і головне, має бути необтяжливою для людей і бізнесу. Українці готові лише до мінімального перерозподілу доходів через бюджет і пенсійний фонд. Якщо податкова система несправедлива, важка, зарозуміла, нестабільна та непередбачувана, українці її ігнорують, тікають в інші країни і тіньовий сектор. Саме слово податок походить в Україні від слова давати, подавати. Українці дають, подають кошти владі для виконання нею корисних для них функцій. Вони, українці, первинні і головні, а влада вторинна. Ось як українці підсвідомо трактують процес оподаткування. Влада має це усвідомити і прийняти. В Росії, наприклад, не людина, а держава первинна, вона “налагает” на людей “дань”, “оброк”, “повинность”. Там людина має коритися будь-яким податкам…

І ще одна обставина вимагає змін в податковій системі України — це гібридна війна з Росією, яка суттєво збільшує ризики інвестування і ведення бізнесу в країні. Ліками проти додаткових ризиків є лише додаткові прибутки, на які можна розраховувати в Україні. Це стосується як іноземних, так і місцевих бізнесменів, а останні вимагають зменшення податкового і регуляторного тиску.

Читайте также:

Привычка к протесту может иметь столь же глубоко невротический характер, сколь и привычка к покорности – политический психолог

З урахуванням сказаного, ідеальна податкова система України має базуватись на таких податках:

1. Податок на доходи фізичних осіб – менше 5 мінімальних зарплат;10 – 15% на доходи, які перевищують 5 мінімальних зарплат, плюс обов’язкові відрахування до власного накопичуваного пенсійного рахунку у розмірі 5%. Соціальні внески скасовуються, пенсійний фонд ліквідується. Пенсії та інші соціальні виплати фінансуються з державного бюджету.

2. Податок на прибуток юридичних осіб — 15 %, причому прибуток розраховується за міжнародними стандартами бухгалтерського обліку.

3. Податок на виплату дивідендів — 10 %.

4. Податок на продаж землі, житла та іншої нерухомості, транспортних засобів — 2 %.

5. Податок на продаж цінних паперів та будь-яких майнових прав поза біржею — 1 %.

Читайте также:

11 тактик агресії, які використовує Кремль

6. Податок на додану вартість (ПДВ) — 20 %.

7. Податок на повернення ПДВ підприємствам з державного бюджету — 10 %.

8. Податок на операції з офшорними територіями складає 15 %, на всі грошові перерахування в ці зони за винятком сплати дивідендів та повернення інвестицій чи кредитів.

9. Підприємство, яке належить до малого бізнесу (валовий дохід за рік менше, ніж один млн євро) має право замінити податок на прибуток податком з продажів на рівні 2 %, ПДВ — податком з продажів на рівні 3 %., а також вести спрощений бухгалтерський облік.

10. Підприємці, які працюють на спрощеній системі оподаткування сплачують виключно податок на доходи фізичних осіб на рівні 15 % мінімальної зарплати за умови, що річна виручка від реалізації менше 100 тис. євро на рік. Якщо виручка від реалізації перевищує 100 тис. євро, але є меншою за 200 тис. євро на рік, то з суми перевищення підприємець додатково має заплатити як податок 5 % з реалізації. Якщо виручка від реалізації перевищує 200 тис. євро на рік, підприємець має зареєструвати підприємство. Всі підприємці працюють з касовими апаратами, які безкоштовно видає податкова адміністрація.

11. Самозайняті громадяни України, виручка від реалізації продукції чи послуг яких не перевищує 1 тис євро. на місяць, мають право не сплачувати податок на доходи фізичних осіб у розмірі 10 % від мінімальної зарплати, в такому випадку пенсійний стаж їм не зараховується.

12. Акцизи та рентні платежі мають бути встановлені на рівні мінімальних в країнах ЄС.

Всі інші податки і збори, в тому числі, на нерухомість, землю і депозити, мають бути скасовані, а наведені вище — бути незмінними мінімум 10 років. Краще таку податкову систему закріпити в Конституції.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В политике приходится делать много такого, чего не следует делать."

© Теодор Рузвельт

Выборы в Раду. ЦИК утвердила форму и текст бюллетеня

Партия превратилась в лавочку – Пундик о “За життя”

Документальный фильм “Заповедник Аскания” получил приз на кинофестивале в Румынии

РФ назвала возвращение в ПАСЕ шагом к оправданию оккупации Крыма

Украина будет и дальше взаимодействовать с ПАСЕ – Береза

Разумков высказался против выхода Украины из ПАСЕ

Военная прокуратура вызвала пресс-секретаря Зеленского на допрос – СМИ

Что означает раскол для священников и на какую церковную собственность претендует Филарет

В Париже презентовали фильм «Смачного!»

В Одессе протестуют против нового главы ОГА: “Мальчик Маркова”

Лідерство “Батьківщини” є абсолютно закономірним і логічним – експерти

Денисова: Политзаключенного в РФ Панова кормят раз в 15 часов

Ім’я Бандери хочуть зробити символом російського реваншу в Україні – В’ятрович

Шесть стран поддержали Украину: ПАСЕ защищает агрессора

Путинская теория “коллективного Шрёдера” и продажного Запада получила подтверждение

В ГБР восемь дел против топ-чиновников, в том числе – Порошенко

Як США займаються деолігархізацією України на прикладі Фірташа

Київ без Бандери і Шухевича: один з тисячі порізів

МИД Украины ответил РФ на “циничное предложение” о моряках

Правоохранительную систему в Украине не реформировали, а добили