USD28.2033

Чому вінницьким ватнікам вигідно, щоб Порошенко залишався при владі

Минуле не може перемогти, але може затягнути майбутнє в прірву слідом за собою. Такі думки роїлися в голові у головного редактора Пім, коли він спостерігав за добре поставленої некрофілією на 9 травня. Це свято пропахло висновками. Спробуємо їх сформулювати.

Отже, що нам вказало 9 травня цього року?

Демонстрації пройшли у всіх великих містах – не надто численні, але відчутні, до декількох тисяч чоловік. В більшості випадків:

– була підхоплена задана Росією ідеологічна повістка (акція «Безсмертний полк»);

– випадок використовували для піару місцеві проросійські сили і колишні регіонали;

– використовувалася сепаратистська і комуністична символіка;

– мали місце зіткнення між «ватяною» масою і незгодними з попереднім пунктом громадянами;

– поліція діяла, як міліція. Тобто судорожно, непрофесійно і не завжди розуміючи, що вона тут робить.

Разом з тим, і це дуже важливо, події розгорнулися дуже по-різному в різних містах. Порівняємо, наприклад, Дніпро …

… і Маріуполь.

Вгадайте з трьох разів, в якому місті мер з «Оппоблока»? А так відразу і не скажеш.

Якщо коротко, тут немає реваншу. Але є явне бажання окремих персонажів його організувати. Бажання глибоко самогубне по суті своїй, і ось чому.

Навіщо запобігати

Є у вітчизняних «ватників» одна ілюзія, розвіяти яку – наша стратегічна задача. Для їх же власної безпеки.

Ілюзія полягає в тому, що головне – протриматися. Адже після Ющенко (Порошенко) прийде Янукович (Бойко, Вілкул, Путін) – і все стане на свої місця, і все знову будуть в перегаром, дешевому одеколоні і колорадських стрічках. У зв’язку з цим дуже смішно спостерігати, як співробітники окремих Сепар-friendly медіа воюють з порохоботамі, а обвішані стрічками персонажі обіцяють опонентам, що все ще зміниться.

Дорогі товариші недобитки, у мене для вас є погані новини.

Погані новини полягають в тому, що наші нинішні «ватники» і «мизаміровци» повинні молитися за здоров’я діючої влади. Що в тому серединно-толерантному, цивілізованому шляху з оглядкою на Європу і «що люди подумають», який вона зайняла в їх відношенні – запорука їх виживання і благополуччя. Тому що будь-який крен маятника від центру, за межі умовного Порошенко-Тимошенко, представляє для них загрозу.

Читайте также:

Котяча медаль за відвагу

У кращому (як не дивно, для них самих теж) випадку такого крену наступна влада буде радикально-націоналістична. У сенсі буде прихильником українського націоналізму. Тоді почнуться культурні обмеження: полізуть в мовні розклади, скасують свята, поставлять пам’ятник Шухевичу в кожен двір. Можливо, закриють пару-трійку видань. Можливо, когось посадять – хоча деякий досвід роботи в українській політичній журналістиці підказує малоймовірність такої події. Але в будь-якому випадку нинішнім відвідувачам «безсмертних полків» буде гірше, ніж зараз.

У гіршому для вас випадку до влади прийде який-небудь «Оппоблок». Тоді всі свята дозволять. І будуть заохочувати. І в першу чергу перефарбують паркани з синьо-жовтого в чорно-жовтий. І підуть по вулицях нові «полки».

І почнуть вони вибухати.

Це не заклик до насильства – навпаки, спроба його уникнути. Потрібно зрозуміти просту річ: у нас в країні є тисячі людей, які хочуть і можуть завдати фізичної шкоди кожному, хто начепив на себе колорадську стрічку або провалить тестовий питання «чий Крим?». Більш того, вони непогано вміють це робити. Чи не роблять вони це не тому, що сильно бояться поліції, а тому, що вірять в те, що ситуацію можна змінити іншими засобами.

Читайте также:

У Вінниці встановили маячки для слабозрячих людей

Переконувати їх у цьому не треба.

Так, ось такий ось розклад. Будь-яка політична перемога умовного «Оппоблока» буде поразкою для його прихильників просто тому, що в умовах нинішньої України такий режим неприйнятний для достатньої кількості збройних і підготовлених людей. Які в цей раз не будуть йти з дерев’яними щитами назустріч кулям снайперів, а просто бахнути в ту сторону з гранатомета. Ну або влаштують снайперські дуелі – і виграють за рахунок переваги в бойовому досвіді.

Реванш, винесене в заголовок, в Україні неможливий – в усякому разі, в тих формах, в яких він мариться фанатам шаріев і Монтян. Навіть якщо завтра Росія окупує її територію, поставить маріонетковий уряд, а партизан будуть відловлювати ССО РФ, прихильникам Союзу непорушного і інших імперських ідей від цього легше жити не стане. Найпомітніших з них просто почнуть тихо і методично стріляти по під’їздах, як пристрелили Бузину. Не кажучи вже про те, скільком доведеться вийти в вікна в рамках внутрішньовидової боротьби.

Читайте также:

На Соборній з’явиться “оксамитовий” шлях

І, що характерно, як тільки цей джин вилетить з пляшки, він туди вже не повернеться.

Його дивом вдалося вмовити посидіти в затишній пляшечка ще трохи навесні 2014 року, коли самі засвічені з «ватників», все Чаленко, Равреба і інші Роджерс, ще вчора пілівшіе Селфі з «Беркутом», дружно знялися і потягнулися в бік Москви, мокрий слід за собою залишаючи. І дуже правильно, треба сказати, зробили. Інакше б складніше було уникнути спалаху насильства.

Тепер же залишився без пастирів плебс вештається на акціях російського походження. І сподівається, що повернуться колишні дні з.

Чи не повернуться.

Запобігання всіх акцій під червоними прапорами і колорадськими стрічками – загальний інтерес усіх страт в нашій країні. Крихкий соціальний договір устаканився на «ватники цілують Путіна не дуже глибоко, ленінізмом займаються тільки вдома під ковдрою, а націоналісти не завдають їм фізичних каліцтв». Це, звичайно, в Конституції не записано. Але практикою продиктовано.

Порушення цього простого правила може коштувати надто дорого обом сторонам, та й всій країні.

Тому шабаші краще присікати заздалегідь і в зародку.

Як запобігти

Що ж потрібно зробити, якщо у вашому місті проходить сепаратистський шабаш або спільна молитва церкви свідків «русского мира»?

Це 9 травня підказало безліч цікавих рецептів.

Почнемо знизу вгору по сходах повноважень.

Громадянам потрібно надати альтернативний порядок. І якщо 8 травня треба дійсно відзначити як День скорботи, то 9-го має сенс бити радянський пафос недоступним «ватник» українською зброєю – почуттям гумору. У Запоріжжі якийсь хуліган на прізвище Гудименка прийшов на акцію «Безсмертний полк» з портретом командарма Джона Еддардовіча Сноу. Непогано вписався.

Є й варіанти серйозніше. Ось Наталія Королевська на День Перемоги в Слов’янську, поруч з дідусем, явно за віком не тягне на ветерана Другої світової. Але чу – хто це там на задньому плані?

Звідси переходимо до наступного способу – для громадських організацій. Суть в тому, щоб паралельно подати заявку на проведення свого заходу в тому ж місці. Тоді міська влада змушена буде або схвалити один з декількох, або простежити за тим, щоб вони були належним чином розділені. Чесно сказати, автору цих рядків цього спосіб проти шерсті, адже таким чином в деяких сусідніх не надто демократичних державах припиняють мітинги опозиції. Але чисто стилістично акція під червоними прапорами на одному п’ятачку з монстрації або зомбі-парадом виглядала б по-своєму мило. Можна було б грати в «вгадай, де хто».

На рівні міської влади слід підтримати вищезазначені ініціативи і, в міру повноважень, проконтролювати роботу як міліції, так і муніципальних органів.

Нарешті, на рівні державної влади належить давно наслідувати приклад товаришів Сталіна і Хрущова і визнати 9 травня звичайним робочим днем. Щодо 8-го – дискусійно. Відповідний законопроект лежить в Раді близько року.

Пора б уже й проголосувати. Щоб уникнути далекосяжних наслідків.

 

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (голосов: 1, в среднем: 5,00 из 5)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Власть чаще переходит из рук в руки, чем от головы к голове."

Откуда чаще украинцы узнают о кандидатах в президенты – опрос

Світоустрій і міжнародна безпека все ще на краю прірви

Мангера триматимуть під вартою до третього березня. Потім знову буде трагікомедія в суді

За травлю Зеленского предлагают двойную оплату, журналисты бунтуют: “Это издевательство!”

У Вінниці стало на третину меньше крадіжок

Вінничан запрошують до “машини часу”

З’явилися нові подробиці у справі жорстокого побиття 6-річного хлопчика

У центрі Вінниці шукали вибухівку

Зачистка украинской диаспоры в России

Виникла цікава проблема, яка стосується реєстрації Порошенка кандидатом у президенти – юрист

Рейтинг Путина пробил очередное дно: цифры говорят сами за себя

До Вінниці завітав Олег Березюк

Kyiv, not Kiev. В ЕС вводят правильное написание столицы Украины

Помічник Парубія – поза конкурсом!

Рейтинг Зеленского стремительно растет: пять причин кто и почему будет голосовать

На Черниговщине испытали радиокомплекс, что блокирует все виды дронов

Геращенко: Для России неожиданность то, что о Крыме еще говорят

Как Порошенко решил побороться с телесериалом “Слуга народа”

Лукашенко сдал Путину Беларусь: “Объединяемся”

Украина предлагает РФ синхронный доступ врачей к Вышинскому и Грибу