NewsOnline24

Чому Британія не допомагатиме Україні зі збиттям дронів, як Ізраїлю: Девід Кемерон пояснив

Очільник МЗС Британії Девід Кемерон / Фото: Associated Press

ВПС Великої Британії (RAF) не можуть збивати ворожі дрони над Україною, як це робили над Ізраїлем.

Лондон не допомагатиме Україні збивати російські дрони, як робив це з іранськими БпЛА напередодні.

Про це сказав очільник МЗС Великої Британії Девід Кемерон в ефірі LBC 15 квітня.

Британія не піде на ескалацію конфлікту НАТО з РФ, тому не братиме участі у збиванні дронів, які Росія запускає над Україною.

Втягування сил НАТО в прямий конфлікт з російськими військами, за словами Кемерона, призведе до «тривожної ескалації конфлікту».

«Ми зробили більше, ніж будь-яка інша країна окремо, щоб допомогти українцям. Ми підготували понад 60 тисяч українських військовослужбовців, ми першими надали їм протитанкову зброю, далекобійну артилерію та танки», – сказав міністр.

Він також попередив про ризики використання британських військових сил для прямої конфронтації з Росією.

«Я думаю, що складність того, що ви пропонуєте, полягає в тому, що якщо ви хочете уникнути ескалації в плані ширшої європейської війни, думаю, треба уникати прямої взаємодії військ НАТО з російськими військами. Це може спричинити ескалацію ситуації», – наголосив голова МЗС Британії.

На його думку, краще підтримувати Україну фінансово, дипломатично та зброєю, проте якщо сили НАТО підуть на прямий конфлікт з російськими силами, це буде «небезпечна ескалація».

Він сказав, що використання літаків «необов'язково є найкращим способом збивати ракети й безпілотники, системи протиповітряної оборони є ефективнішими».

Кемерон додав, що для України існує велика потреба в ППО, зокрема, систем Patriot.

Нагадаємо, в Єврокомісії також заявили, що кожна європейська країна має самостійно вирішувати, чи збиватиме російські ракети.

Читайте також:

tsn.ua

Exit mobile version