USD28.2033

Ціна помилки: у серпні 2008-го світ зробив перший крок назустріч катастрофі

Ціна помилки: у серпні 2008-го світ зробив перший крок назустріч катастрофі

За 10 років після нападу Росії на Грузію важко не помітити, що та війна була генеральною репетицією переходу Кремля до політики тотальної агресії проти цивілізованого світу, генерації конфліктів на пострадянському просторі та спроб знищення української державності.

Заведено вважати, що ця “нова” Росія, Росія-чудовисько, з'явилася одночасно з рокірованням Володимира Путіна та Дмитра Медведєва й поверненням Путіна до Кремля. Однак війна із Грузією сталася на самому початку президентства  Медведєва.

Проте на Заході ще довго говорили про Росію як про країну, в якій ось-ось почнеться “модернізація”. Ніяких санкцій проти Росії не було. Більш того, добрим тоном стало звинувачувати в тому, що сталося, керівництво Грузії, хоча всі бойові дії велися на фактично окупованій Росією території цієї багатостраждальної країни.

Війна із Грузією зовсім не була спонтанною реакцією Кремля на спробу адміністрації Михайла Саакашвілі відновити контроль над територією “Південної Осетії”. Це була справжня гібридна спецоперація. Президента Саакашвілі поставили перед непростим вибором після серії провокацій із боку окупантів і їхніх помагачів.

Створювалися неправильні уявлення про можливу реакцію Кремля й Білого дому. Словом, робилося все, щоб ця війна не просто почалася, а щоб вона продемонструвала повернення Росії до ролі “жандарма” для своїх колишніх колоній.

Читайте также:

Зарплата или пенсия: украинцев заставят выбирать

Важливо було показати, що Кремль може “примушувати до миру”, влаштовувати показову прочуханку суверенній країні, проводити етнічні чистки – й залишатися безкарним. Бомбардування грузинських міст, спалені грузинські села в “Південній Осетії”, огидна антигрузинська пропаганда російських медіа – все це повинно було переконати світ у відродженні гітлерівського Райху зі столицею в Москві. Але – не переконало.

Більш того, навіть українська громадська думка не поспішала з підтримкою Грузії – вважалося, що відносини з Росією, тим паче енергетичні, важливіші якихось там грузинських територіальних проблем – тим паче, що в нас такого не буде ніколи. Президент Віктор Ющенко – один із небагатьох українців, який правильно оцінив рівень небезпеки для власної країни – мав у цій своїй реакції вигляд безнадійного маргінала…

Читайте также:

Любимый продукт украинцев нереально подорожает

Російсько-грузинська війна призвела до цілої серії неправильних оцінок ситуації всіма сторонами майбутнього світового конфлікту. Ці наслідки хибно оцінили не тільки на Заході або в Києві, коли вважали, що в Москві просто хочуть зберегти статус-кво на пострадянському просторі й тому не дали змоги відновити територіальну цілісність Грузії. Наслідки неправильно оцінили й у Москві, коли вирішили, що роль “жандарма” є визнаною й тепер можна безкарно лізти в Україну.

У результаті цього каскаду помилок російська держава з маргінальної “бензоколонки” за ці роки перетворилася на дикого хижого звіра, російське суспільство деградувало й виявився нездатним не те щоб запобігти кошмарові, а хоча б помітити мутацію власної країни, і справа вже йде не до кризи, а до  катастрофи із непередбачуваними наслідками.

Але і для нас ситуація не набагато краща – нас втягнули в територіальний конфлікт, окупували частину території, генерують нестабільність. При цьому апетити Кремля з генерування нестабільності пострадянським простором більше не обмежуються, вони всюди – від США та Європи до Сирії та Центральноафриканської республіки. Путінський режим перетворився на класичного “доктора Зло”.

Якби його потугам почали протистояти хоча б десять років тому, нічого цього просто не було б.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Политики всегда всё врут!"

© Владимир Андреев

Вливания Китая могут существенно изменить баланс сил в противостоянии США и Турции

Приняли по-братски: российские пограничники жестко избили украинца

Это повлияет на выборы: экс-премьер готовит удар по Тимошенко, грядет непредсказуемое

Путину устроили в Германии «горячий» прием, указав на его главное преступление

Порошенко может стать фигурантом в деле о хищении средств, выделенных Украине, – адвокат

Полукриминальные юристы объединили усилия с коррумпированными политиками – эксперт

Украинских водителей предупредили о новой обязаловке

Наглая провокация Путина: российские военные перешли Днестр, в Киеве забили тревогу

Украинцы вместо маршруток ездят в гробах: результаты проверки ужасают

Дороже колбасы: украинцы отдадут за воду последнюю “заначку”

Главное за ночь: коммунальный ад и удар смертоносной стихии

Прогноз погоды на 19 августа: осень наступит раньше времени

Кремль: Встреча Путина и Меркель нужна была для “сверки часов”

Доплавались: “гордость Путина” прикрыли в украинском порту

Бессмертный: Луценко предотвращает звонки президента о поручениях

Wizz Air подсунула украинцам огромную свинью

Россию оставили «с носом»: Украина не заплатит агрессору ни копейки, принят судьбоносный закон

Можно все: одиозная террористка из Донецка закатила россиянам истерику в сети

На Донбассе обострение: Путин начинает воплощать свой самый коварный план

День пасечника Украины 19 августа: поразительные факты о меде