USD28.2033

Ціну на воду у Вінниці планують збільшити вдвічі, але чи буде вода безпечною?

«Вінницяоблводоканал» проведе громадське обговорення щодо встановлення нових тарифів на 2019 рік.

Нові тарифи будуть вдвічі більшими за ті, що діють сьогодні:
– Централізоване водопостачання — 12,77 грн. (без ПДВ) за 1 м³. Сьогодні – 6,11 грн. (без ПДВ) за 1 м³;
– Централізоване водовідведення — 7,03 грн. (без ПДВ) за 1 м³. Сьогодні – 3,81 грн. (без ПДВ) за 1 м³;
– Послуга з централізованого постачання холодної води (з використанням внутрішньобудинкових систем) — 13,07 грн. (без ПДВ) за 1 м³. Сьогодні – 6,33 грн. (без ПДВ) за 1 м³.
– Послуга з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) — 7,23 грн. (без ПДВ) за 1м³. Сьогодні – 3,95 грн. (без ПДВ) за 1 м³.

Після процедури обговорення протокол буде оприлюднено сайті та надіслано до НКРЕКП для подальшого розгляду матеріалів.
Але чи буде вода безпечною навіть після підвищення цін? Адже наразі в Україні дуже гостро стоїть питання її очищення хлором, якого відчувається дуже різкий дефіцит.
Депутат Вінницької обласної Ради Андрій Ковальов підготував проект звернення до Кабінету міністрів України та особисто до Володимира Гройсмана щодо проблеми поставок рідкого хлору до «Вінницяоблводоканалу».

За словами Андрія Ковальова ситуація з поставками цього реагенту близька до критичної:
– На даний момент «Вінницяоблводоканал» має в резерві лише 8 тон рідкого хлору. Цієї кількості підприємству вистачить до 26 липня. Через припинення роботи єдиного виробника рідкого хлору в Україні ПАТ «Дніпроазот» ми не маємо можливості поповнити його запаси. А без них ми не зможемо проводити знезараження води, що може призвести до дуже негативних наслідків та величезного обурення серед населення, адже безпечної води в крані може не стати. – підкреслив депутат – Я підготував звернення до Кабміну, на позачерговій сесії Облради 19 липня ми маємо його ухвалити. Я зроблю все що в моїх силах, аби ситуація не вийшла з під контролю.

Читайте также:

У Вінниці стартували так звані “червоні базари”

Приводимо проект звернення до Кабінету міністрів України повністю:
«Звернення
депутатів Вінницької обласної ради до
Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б.
щодо врегулювання питання із поставками рідкого хлору

На сьогоднішній день для очищення питної води від забруднюючих речовин КП «Вінницяоблводоканал» використовує хлор.
З 15 червня 2018 року єдиний в Україні виробник рідкого хлору – АТ «ДНІПРОАЗОТ» повністю зупинив виробництво та відвантаження рідкого хлору та соди каустичної, та перейшов у режим простою підприємства з незалежних від нього причин – значним ростом ціни на природний газ, що підтверджується листом від АТ «ДНІПРОАЗОТ» від 15.06.2018 № 1299/01-6.

Читайте также:

Як Вінниця пережила обледеніння

ТОВ «Аульська хлоропереливна станція» повідомило про припинення поставок рідкого хлору усім контрагентам через зупинку виробництва хлору єдиним в Україні виробником рідкого хлору – АТ «ДНІПРОАЗОТ» з 15.06.2018р.
ТОВ «Аульська хлоропереливна станція» повідомила всіх керівників підприємств водопровідно-каналізаційного господарства України про можливість налагодження альтернативних поставок імпортного рідкого хлору, однак лише за умови 100% передплати вартості товару.

Читайте также:

“Ягуар” епохи легендарних Бітлз встановили на новому місці

КП «Вінницяоблводоканал» вжило усіх можливих заходів щодо налагодження поставок рідкого хлору імпортного виробництва, але ситуація щодо налагодження альтернативних шляхів вирішення проблем з поставками рідкого хлору дуже ускладнюється в зв’язку з вимогами розділу 6 п. 1.1 Наказу № 56 від 10.03.2010р. Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду «Про затвердження Правил охорони праці при виробництві, зберіганні, транспортуванні та застосуванні хлору», який прямо забороняє підприємствам-користувачам та підприємствам-постачальникам мати свою хлорну тару (контейнери та балони). Єдиним підприємством в Україні, яке здійснює наповнення контейнерів рідким хлором є ТОВ «Аульська хлоропереливна станція».

Листом від 11.07.18р. №279 ТОВ «Аульська хлоропереливна станція» повідомило всі підприємства про заборону використання хлорної тари третіми особами. Отже, відповідно до вищевикладеного імпортні поставки хлору в Україну можуть бути тільки через «Аульська хлоропереливна станція», так як постачальники з інших країн здійснюють поставку рідкого хлору тільки в тарі покупця, та лише за умови 100% передоплати вартості товару.

Згідно листа директора ПП «Логос» №17/2 від 15.07.2018р. планувалось відновлення виробництва рідкого хлору ПАТ «ДніпроАзот» з 16.07.2018р.
В зв’язку з технологічним процесом хлор мав з’явитися на внутрішньому ринку 21-22.07.2018р. Поставка рідкого хлору в контейнерах мала здійснитись постачальником на підприємство з 23.07.18р., за умови відновлення виробництва ПАТ «ДніпроАзот». Станом на 16.07.2018р. ПАТ «ДніпроАзот» виробництво не відновлено.
Згідно графіка поставки, 15.06.2018 року ПП «Логос» повинен був поставити КП “Вінницяоблводоканал” чергові партії хлору, що не було виконано, в результаті чого підприємство знаходиться на межі зупинки виробництва.

На підприємстві станом на 16.07.18 р. залишилось 8 тон хлору. За умови, що джерело водопостачання залишиться стабільним, даного запасу хлору вистачить на 10 днів.
Враховуючи обставини, що виникли із поставками рідкого хлору на всій території України, з метою недопущення зупинки підприємств водопровідно-каналізаційного господарства та уникнення соціальної напруги серед споживачів, просимо Вас втрутитись та вирішити питання щодо врегулювання поставок рідкого хлору на підприємства водопровідно-каналізаційного господарства.»

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В управлении государством главное – соблюдать все формальности, а на мораль можно и не обращать внимания. "

© Марк Твен

“Ход конем” Насирова и Бродского: в Украине появится партия, основанная на деньги из госбюджета

Прослушка в синагоге: НАБУ этим скандалом ”закапывает” себя все больше

Чекаємо на месію з обличчям Олега Винника?

Важливе сутнісне нагадування світу про окупований Крим

Ученые обнаружили альтернативный источник дешевой энергии

Голевая феерия и ошибки Бойко: обзор матча Лиги наций Словакия – Украина

Более восьми миллионов украинцев до сих пор не имеют доступа к скоростному интернету

“Нормально, хороша бійка”, – Зеленський нарешті прокоментував свій президентський рейтинг. ВІДЕО

Режиссер “Игры престолов” Дэвид Наттер рассказал о битвах в финальном сезоне сериала

Украинцы, проживающие в Польше, смогут посмотреть «Гарри Поттера» на родном языке

Абэ увиделся с Путиным, а затем написал письмо Порошенко

Наступна виборча кампанія може встановити кілька рекордів – політик

Схемы: Мэры городов используют муниципальную охрану в своих целях

“Он не мучился”. Убийца Леннона раскрыл подробности расправы над рок-музыкантом

Ольга Богомолець: Уряд послідовно знищує галузь, що запобігає епідеміям

У Медведчука-Рабиновича назвали их кандидата в президенты

Раскрыта личность возможного создателя биткоина

Два футболиста сборной Словакии стоят столько же, сколько весь состав Украины

Беглеца Продана, за “голову” которого украинцам обещали 1000 евро, прижали к стенке: Больничный не помог

Питання щодо європейської армії