Coca-Cola і Pepsi продовжують працювати на території РФ всупереч обіцянкам — Bloomberg

Coca-Cola досі залишається на російському ринку

До Росії напої імпортують із сусідніх країн, таких як Грузія та Казахстан.

Попри заяви покинути російський ринок, компанії Coca-Cola та Pepsi досі залишаються на території РФ у різних формах. 

Про це пише Bloomberg.

Видання пише, що Coca-Cola була однією з перших транснаціональних корпорацій, які пообіцяли піти з Росії на знак протесту.

«Прагнучи уникнути неминучих проблем, пов'язаних із дотриманням очікуваних західних санкцій щодо Кремля, Coca-Cola попросила своїх партнерів забрати банки та пляшки з магазинів, припинити постачання сиропу в автомати з газуванням та припинити виробництво напоїв», — мовиться в повідомленні.

Однак Coca-Cola за деякими показниками залишається провідним виробником газованих напоїв у Росії.

«Це пов'язано з тим, що Multon Partners, виробник кока-коли в країні, належить окремій компанії Coca-Cola HBC, зареєстрованій на Лондонській фондовій біржі, де головній компанії в США належить 21% акцій. Коли після вторгнення HBC припинила виробництво кока-коли, Multon представив «Добрий Cola». Вона стала найпопулярнішим газуванням у країні, займаючи 13% ринку. «Прибуток від продажу Coca-Cola у Росії просто перейшов до Coca-Cola HBC, яка завоювала частку ринку завдяки успіху «Доброго», — каже Гаррет Нельсон, аналітик CFRA Research.

Саму Coca-Cola, імпортують із сусідніх країн, таких як Грузія та Казахстан. Тільки завдяки цьому імпорту Coca-Cola посіла третє місце у рейтингу газованих напоїв у Росії, посідаючи 6% ринку.

«Хоча її обсяги в Росії зросли на 12% минулого року, але залишалися майже на третину нижче рівня 2021 року, коли Coca-Cola була безалкогольним напоєм, що найбільше продається, з 26% ринку. І хоча Coca-Cola отримує прибуток від популярності «Доброго» і сокового бізнесу Multon, що лідирує на ринку, компанія з Атланти заявляє, що відмовилася від управління цим підприємством», — вказано у повідомленні.

Нагадаємо, серед компаній, які залишилися працювати в Росії, найбільшу частку становлять німецькі, американські та японські.

tsn.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *