Циклон з атмосферними фронтами. В Україні завтра очікується найбільше серед «сусідів» опадів – синоптикиня

Автор світлини – Олександр Сенько

Україна завтра потрапляє у синоптичні престижні глядацькі ряди, де очікується найбільше опадів. Хто зацікавиться, що коїтиметься у сусідів, можна оглянути прогностичні карти (карта 1). Наприклад, дощі також поливатимуть Польщу, Молдову, Румунію, Білорусь.

Це все – циклон з атмосферними фронтами ніяк не вгомониться (карта 2).

А ось гальорка Німеччина – Франція – Іспанія – Велика Британія завтра маніжно лузатиме насіння, підставляючи носа сонечку, там антициклон Paul, там – без опадів.

У більшості областей України 6-го травня дощі будуть періодичними, від невеликих до сильних короткочасних злив, у центральних областях та на Сході гримітимуть грози, при грозах є ймовірність граду та шквалів.

У західних областях погода суттєво відрізнятиметься: дощі також пройдуть, але холодні та з сильним західним вітром, місцями до штормових поривів.

До того ж, на Заході ще й очікується найхолодніша погода. Найближчої ночі там передбачається усього +2+7 градусів, в Карпатах заморозки. А якщо заморозки й висока вологість – то висока ймовірність снігу. У горах!

У більшості областей України вночі буде +6+12 градусів, вдень у середу +13+18 градусів. Найтепліше повітря охопить Схід України, Дніпро з районами та більшість південної частини, до +18+23 градусів. Щоправда, Одещина та Миколаївська область будуть скромнішими, вдень близько +13+17 градусів.

Вітер завтра дмухатиме із заходу, очікується поривчастим при грозах, до штормових поривів у наших західних областях.

У Києві 6-го травня повітря буде насичене вологою, періодичний дощ, західний вітер та похолодання до +15 градусів.
А в четвер-п’ятницю похолодає ще на 2-4 градуси.

Несміливе потепління почнеться в суботу, 9-го травня, а в неділю-понеділок рвоне до +20+24 градуси. Проте вже 12-13 травня знову температура повітря знизиться до +14, +15 градусів.

Найближчим часом в Україні дні будуть досить вітряними, окрім суботи-неділі, врахуйте це, хто займається будівництвом чи якимись дрібними ремонтами на вулиці.

Для людей із проблемами артеріального тиску – варто тримати поблизу телефон лікаря-кардіолога чи сімейного.

Алергікам також зараз непереливки – все цвіте, всі чхають, не зловживайте мудростями інтернету, не приміряйте на себе шапочки фармацевтів, часом краще “перечхать”, ніж отримати побічні реакції.

І запасіться якісним кремом для рук, бо ідеальний весняний час на городи, вазони, посадка, пересадка рослин, часте карантинне миття рук дуже сушить шкіру.

Словом, весна іде і красу, звичайно, несе, але не нехтуйте увагою до себе. І, як завжди, до прогнозів погоди!

(Еще нет голосов, оставьте первым)