День Героїв Небесної Сотні. Які заходи заплановані в Києві: повний список

День Героїв Небесної Сотні відзначають щорічно 20 лютого (фото: Getty Images) Автор: Ірина Костенко, Катерина Гончарова

Щорічно 20 лютого Україна вшановує день пам’яті Героїв Небесної Сотні. Людей, які віддали свої життя за свободу та європейське майбутнє країни під час Майдану 2013-2014 років.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів генеральний директор музею Майдану Ігор Пошивайло.

Які заходи заплановані в Києві до Дня Героїв Небесної Сотні

За словами експерта, до 20 лютого запланували відкриття виставки навколо монументу Незалежності.

«Вона називається «Герої. Майдан. Війна. Пам’ять». Це — виставка про тих майданівців, які згинули вже під час російсько-української війни. В середмісті Києва також постійно знаходяться інформаційні стенди, де є елементи VR і AR — доповненої реальності. Кожен може прийти та побачити, що і коли відбувалося на Майдані. Може зануритися в події 11-літньої давнини. Побачити барикади, наметове містечко», — поділився Пошивайло.

Крім того, біля каплички — на алеї Героїв Небесної Сотні — до дня пам’яті 20 лютого було встановлено інформаційний кіоск, де також є інформація про кожного героя Небесної Сотні та ширший контекст подій.

«Є інтерактивні посилання на корисні ресурси. Є наш Інформаційно-виставковий центр та Галерея протестного мистецтва. Є підбірка важливих документальних відео про Майдан. Є відео «Люди творять історію». Там молодь розповідає молоді про події Революції Гідності», — розповів гендиректор музею.

Він повідомив, що 18 лютого спільно з партнерами було відкрито мартиролог учасників Революції Гідності — учасників бойових дій, загиблих під час війни.

«Це — цифровий інформаційний стенд на розі Грушевського й алеї Магдебурського права у Печерському районі», — уточнив Пошивайло.

У четвер, 20 лютого, о 15:00 у синій залі Будинку кіно можна долучитись до ініціативи родин Героїв Небесної сотні — показу унікального фільму «Україна. Майдан. Перезавантаження» військового журналіста Руслана Ганущака (який загинув буквально нещодавно, місяць тому).

«Це — майданівець, військовий репортер, фотограф, військовослужбовець з позивним «Остап». В синій залі о 15:00 20 лютого», — зауважив очільник музею Майдану.

Крім того, традиційно 20 лютого відбудеться спільний зі Збройними силами церемоніал загиблим героям на Алеї Героїв Небесної Сотні.

Пошивайло повідомив, що цього дня можна відвідати також:

  • щорічну акцію «Ангели пам’яті» від Анжеліки Рудницької, «Території А»;
  • музично-поетичну акцію в інфоцентрі музею Майдану — о 12:30;
  • виставку в Музеї історії міста Києва про шлях України до ЄС (вона відкрилася 19 лютого).

«Заходів чимало. Відомо, що Майдан дуже задокументований. У той період в центрі Києва були журналісти з усього світу. Фіксували події й самі учасники. Ми маємо чимало архівних стрімів, відео, фотографій. А от стереофотографії, які показують оцей об’єм, масштабність, глибину і мають ефект занурення, — їх по суті ніхто не робив. І ось недавно невелика група ентузіастів це зробила і передала нам унікальну збірку стереофото», — розповів експерт.

Тепер можливість побачити це на власні очі відкрилась для відвідувачів музею.

«Ви просто одягаєте окуляри і занурюєтесь в об’ємний 3D-простір, де бачите сотні тисяч людей. Можете роздивитися в деталях кожен елемент на барикадах. Чекаємо всіх на цю виставку, і на інші події«, — підсумував Пошивайло.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про 6 документальних фільмів про Україну, які варто подивитися.

Читайте також, що відомо про вироки у справах Майдану, та чи дають вони відповіді, хто винний у цих злочинах.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua