USD28.2033

Депутати хочуть повернути 12-річне навчання в школах

Про це сказала голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич під час комітетських слухань з приводу законопроекту “Про освіту”.

За її словами, цей законопроект розроблено, але ще не внесено урядом на розгляд Верховної Ради України. За її словами, до його обговорення залучаються педагоги, громадські організації, суспільство.

Депутат нагадала, що відповідно до Програми діяльності уряду та до коаліційної угоди, законопроект має бути внесений до парламенту України до кінця червня.

Гриневич зазначила, що при “найоптимістичному варіанті” він може бути прийнятий до кінця цієї сесії (як відомо, сесія триватиме до середини липня 2015 року).

За її словами, якщо не вдасться це зробити на поточній сесії, то тоді законопроект має бути ухвалений вже на початку наступної сесії, тобто у вересні. Вона наголосила, що рішення необхідно ухвалювати якнайшвидше, але, в той же час, досить продумано, оскільки даний законопроект “стосується майже 10 мільйонів людей”.

За словами Гриневич, якщо буде ухвалено закон про 12-річну середню освіту, то “додаткові кошти для запровадження 12-річної освіти необхідно буде залучити через 7 років”.

Читайте также:

Гимн Украины и патриотические возгласы: политзаключенный Балух рассказал Порошенко о жизни в СИЗО

За її словами, на сьогодні важко спрогнозувати, який буде стан держави через ці 7 років. Вона зазначила, що передбачається початкова освіта, яка триватиме 5 років, базова освіта, яка триватиме 4 роки, та повна середня освіта, яка триватиме 3 роки і яка поділятиметься на загально-середню освіту та профільну освіту.

Депутат відзначила, що законопроектом пропонується вперше визнати неформальну освіту. “Це нова річ. Якщо батьки можуть надати дитині домашню початкову освіту, і потім вона підтверджує свій рівень знань у звичайному навчальному закладі, то чому ми не маємо дати право їм це зробити?”, – відзначила вона.

Читайте также:

Снєгирьов: Витоки Іловайської трагедії – в політиці демілітаризації сходу

Гриневич наголосила на тому, що в законопроекті буде прописана норма, передбачена Конституцією, щодо безкоштовності освіти. Вона зазначила, що безкоштовна загальна середня освіта – це обов’язок держави, і “ми маємо в законі юридично виписати, в яких межах має бути безкоштовна освіта”, тобто визначити державний стандарт безоплатного навчання.

Також, за словами Гриневич, в законопроекті пропонується “просунути вчителя по тарифній сітці оплати праці вище, зробити більший розрив між тарифікацією для різних кваліфікаційних рівнів вчителів”. Зокрема, пропонується формула: “чим вища кваліфікація вчителя, тим більше він заробляє і зарплата ставиться в залежність від результативності роботи”, пояснила депутат.

Вона додала, що в перехідних положеннях законопроекту передбачається послідовне підвищення зарплати вчителів, і в першу чергу для тих, хто на добровільних засадах пройде незалежну сертифікацію свого кваліфікаційного рівня.

Як сказала Гриневич, передбачається, що уряд внесе до парламенту разом із законопроектом “Про освіту” і законопроект про професійну освіту.

Як повідомляв УНІАН, у 1999-му році вже ухвалювали рішення про перехід на 12-річне навчання у школі. Водночас у 2010 році Верховна Рада скасування 12-річне навчання, одночасно запровадила обов’язкову дошкільну освіту з 5 років.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Для политиков реформы – это во-вторых, а может даже в-третьих. Любой ценой удержать себя во власти – вот что для них во-первых."

© Олег Попцов

Шоу продолжается: против Сытника возбудили уголовное дело, первые подробности

СМИ: Мураев покинул “За життя” по указке Банковой

Новая власть модернизировала компромиссную политику Кучмы и Януковича – журналист

Тимошенко работает – Москва одобряет: раскрыта “многовекторная” политика леди Ю

Что откровенно напрягло в выступлении Порошенко

Это просто катастрофа: Томенко указал на главные недостатки Конституции Украины

Заступника Генерального прокурора Єніна відсторонено від посади

Предвыборную программу Тимошенко жестко обстебали: Как стать президентом? Вот в чем вопрос

Доба на фронті: ситуація в районі проведення ООС була напруженою, але контрольованою

Украинцам разрешат ездить без прав, но при одном условии: к чему готовиться водителям

Осенняя распродажа ПАСЕ. Недорого

Люди стояли, как в хлеву, падали в обморок: Шахов рассказал о происходящем на КПВВ

В Верховной Раде зарегистрирован законопроект о противоминной деятельности

Закрытая вечеринка Roshen превратилась в пир на костях: шампанское рекой и пляски за миллионы гривен

За шаг до стрельбы: война НАБУ и САП стала главным средством обнуления антикоррупционной системы

Между НАТО и Россией может начаться военный конфликт: появились предпосылки

Паспортный скандал на Закарпатье: почему Европа может встать на сторону Венгрии

Як військова база на Азовському морі може вплинути на російського “гопника”

Украинскую власть предупредили: Киев поплатится гробами под сине-желтым флагом, если не заткнет рот тем, кто откровенно распространяет сепаратизм

Ветеран АТО: если бы националисты взяли за ухо Шуфрича и Новинского, то воспринимались бы это гораздо серьезнее, нежели есть на самом деле