USD28.2033

Держслужбовці отримають конкуренті зарплати, а держапарат буде скорочений на третину, – Павло Петренко

Кількість державних службовців вже найближчим часом має скоротитися на 30-50%, водночас фонд заробітної плати чиновників буде повністю збережено – це позиція Прем’єр-міністра України та Уряду. Відповідні ініціативи були подані Урядом до Парламенту у законопроекті «Про спрощення надання адмінпослуг та оновлення державного апарату» та прийняті у першому читанні. Про це під час брифінгу в Українському кризовому медіацентрі повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«У державному апараті нині працює понад 250 тисяч чиновників. Ефективність їхньої роботи, порівняно з вітчизняним приватним сектором, вкрай низька. Тому ми плануємо значне скорочення штату працівників державного апарату, яке сягне 30-50%», – сказав Міністр юстиції.

Очільник Мін’юсту зазначив, що низькі зарплати – одна з головних причин виникнення побутової корупції. Тому, під час скорочення кількості працівників, буде повністю збережено фонд заробітної плати. І ті особи, які прийдуть на посади, отримають реальну конкурентну заробітну плату.

«Державний службовець, який отримує зарплату в 1200 грн. не може бути ефективним. В таких умовах він змушений заробляти на життя тими повноваженнями, які має, щоб прогодувати себе і свою сім’ю», – наголосив Павло Петренко.

Читайте также:

Геращенко: Условия представителей ОРДЛО по обмену неприемлемы

Міністр юстиції зауважив, що у час, коли Україна постала перед викликом зовнішньої військової агресії і значних проблем в економіці, державний апарат має складатися з нових, мотивованих, професійних, і патріотичних людей.

«Ми проведемо повне очищення та переатестацію працівників державного апарату. В першучергу це стосується представників судових та контрольних органів», – зазначив Павло Петренко.

На його переконання, важливою складовою при відборі нових чиновників, представників судових органів та органів прокуратури має бути перевірка їхнього майнового стану.

Читайте также:

Сенцов ждет от Украины активизации по политзаключенным – адвокат

«Це нонсенс, коли ці особи за офіційними даними бідні, як церковні миші, а їхні родичі змогли стати настільки успішними бізнесменами, що їм би й Рокфеллер позаздрив», – зазначив Міністр.

Крім того, реформи зазнають регулятивні органи, кількість яких значно скоротиться. За словами Павла Петренка, нині в Україні діє понад 80 різних структур, які здійснюють перевірки. За наявності бажання, спільними зусиллями вони можуть організувати по кілька перевірок однієї й тієї ж юридичної особи щодня.

«Ми маємо максимально скоротити контролюючі інспекційні функції держави. У цьому напрямку Уряд вже прийняв низку рішень. До кінця року введено мораторій на проведення перевірок представників бізнесу різними інспекціями», – повідомив Міністр юстиції.

Водночас, за його словами, держава має передати значну частину повноважень місцевим органам влади. Однак, для цього потрібно змінити не тільки представників центральної влади. Нові люди мають з’явитися і на місцях.

Резюмуючи свій виступ, Міністр юстиції наголосив, що завдяки повному перезавантаженню влади на всіх рівнях, а також заміні працівників державного апарату, судових і правоохоронних органів, а також органів  прокуратури, країна отримає владу, здатну представляти інтереси народу, проводити необхідні реформи і гідно представляти нашу державу за кордоном, – пише Урядовий портал.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Все политики делятся на два класса: те кто прикрываясь добром творят зло, и тех кто творит зло не прикрываясь ничем."

Активисты предполагают, что угрозы в свой адрес получают от соратников Гриценка. ВИДЕО

Дети будут в восторге: Супрун посоветовала выбросить школьную форму

Матиос: У экс-торнадовцев найдены планы “массовых бесчинств”

Незручна активність небайдужих громадян

Алименты в Украине глазами отца: в новом законе нашли вопиющие пробелы

Герой нашого часу: Сенцов уже здобув перемогу

От Львова до Одессы: как воспринимают украинцы День Независимости

Климкин отреагировал на “оправдание” МИД Австрии о визите Путина

Експерт: Нужно быть реалистом – Крым сам по себе не вернется

Украинцам наобещали безопасные маршрутки и автобусы

Журналист: В стране без института репутации остается надеяться на злопамятность. ВИДЕО

Мобильные операторы изобрели свой календарь и обокрали украинцев

«Крестные отцы контрабанды» Альперин и Аминев давят на правосудие – Шеляженко

ГПУ назначила сына Грицака заместителем прокурора области

Вибори наближаються: хто може стати наступним Президентом України?

Счет пошел на десятки: смертельная инфекция вцепилась в украинцев

Саакашвили вернется: Гриценко рассказал о своем первом указе на посту президента

НАБУ обжаловало в Верховном Суде выговор Холодницкому

Про що слід згадати Ердоганові, перш ніж погрожувати тіснішими зв’яз­ками із РФ

“Третья сила” расправилась с танком оккупантов на Донбассе