NewsOnline24

До якої служби можуть залучати чоловіків з обмеженнями по здоров’ю: це важливо

Мобілізація в Україні триває (фото: zoda.gov.ua) Автор: Ірина Костенко

На тлі законодавчих змін щодо процесу мобілізації в Україні, дехто з військовозобов’язаних осіб може не розуміти, куди дозволено залучати людей, придатних до служби з обмеженнями за станом здоров’я.

РБК-Україна із посиланням на портал Army.gov.ua розповідає, як визначається ступінь придатності до служби, куди можуть залучати придатних до служби з обмеженнями, а також що робити «обмежено придатним».

Основне про ВЛК і її постанови

Військово-лікарська комісія або ж ВЛК:

Важливо, що під час дії воєнного стану постанова ВЛК про ступінь придатності військовозобов’язаного до військової служби дійсна впродовж одного року з дня завершення медичного огляду.

Куди можуть залучати придатних до служби з обмеженнями

Перелік хвороб, за наявності яких особа може бути визнана взагалі непридатною до військової служби під час мобілізації, визначається наказом Міністерства оборони України №402 «Про затвердження положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України» від 14 серпня 2008 року.

У новій редакції цей документ дії з 4 травня 2024 року.

Якщо ж людина, за результатами проходження ВЛК, визнана придатною до служби, але з певними обмеженнями щодо стану здоров’я, її можуть відправити:

Що робити «обмежено придатним» до служби

Якщо військовозобов’язаний громадянин України за рішенням ВЛК отримав раніше статус «обмежено придатний» (який нині більше не встановлюють), йому у певний період часу доведеться пройти ВЛК повторно.

Тут важливо розуміти, що скасування терміну «обмежено придатний» не означає автоматичного переходу до іншого статусу (придатний чи непридатний).

Так, наприклад, якщо «обмежено придатною» людину було визначено до 4 травня 2024 року, то пройти ВЛК повторно потрібно буде впродовж дев’яти місяців після цієї дати (4 травня 2024 року).

Після повторного медичного огляду такі громадяни будуть визнані ВЛК:

Оскільки ступінь придатності до військової служби визначають лікарі ВЛК, вони ж вказують і де саме людина може служити, а де — не може.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, на яких підставах можна отримати відстрочку під час війни.

Читайте також, чи можуть вручати повістки тим, у кого є бронь, і що робити в таких випадках.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Увага! Під час війни активізувалися інтернет-шахраї, які видають себе за сайт РБК-Україна. Вони використовують наш дизайн, персональні дані редакції та схожу адресу сайту. Єдиний домен РБК-Україна — www.rbc.ua. Про фейкові сторінки з нашою назвою повідомляйте на пошту: sb@rbc.ua.

www.rbc.ua

Exit mobile version