USD28.2033

Дорога на Банкову. Як Україна обирала президента

Дорога на Банкову. Як Україна обирала президента

— За кого будеш голосувати? Це питання для мене перейшло в розряд інтимних — як про особисте життя і рівень доходів. Ми наелектризовані настільки, що за “не того” кандидата друзі повинні як мінімум розфрендити одне одного у Мережі, як максимум — розсваритися особисто. Сприйняття вибору країни як свого — це, з одного боку, наша конкурентна перевага, адже ми залучені, кожен із нас хоче, щоб країна змінювалася на краще, прогресувала.

Заважає лише неприйняття того, що усі ми, громадяни України, різні і мусимо рахуватися із думками і переконаннями одне одного. Це як у сім’ї: якщо вас вибішує син-підліток чи дратує бабуся з поганим характером, ви не виженете їх на вулицю. Усі у родині мають право голосу. Собі кожен, звісно, здається мірилом істини, але спроба переконати іншого образами і приниженням — ілюзія.

Останні півроку я готувала документальний проект “Дорога на Банкову”. Це шестисерійка про те, як ми обирали усіх президентів України, як змінювалася країна, з’являлися політичні технології, як змінювалися ми. Є такий закон великих систем: поки ти є частиною процесу, важко побачити його цілком, в усій красі взаємозв’язків, впливів і обумовленостей. Провівши цей час в архівах, у розмовах із людьми, які брали активну участь у політиці, я дійшла кількох висновків. Головний — перемагають не гроші (хоча вони, безперечно, важать), і не технології (вони працюють не завжди), і навіть не адмінресурс. Перемагає не обов’язково найдостойніший. Перемагає той, кому вдається точно влучити у запит суспільства, зрозуміти його потреби і переконати іти за собою. 

Читайте также:

Висування Зеленського є суто технологічним – політолог

Сьогодні про першу президентську кампанію. 1991 рік. Найромантичніші вибори. Технологів ще не існує в українській природі, з виборцями спілкуються на зборах трудових колективів, згори спускають “рознарядки на агітацію”. Є два ключових кандидати. Перший — лідер Народного Руху В’ячеслав Чорновіл. За незалежність України він заплатив роками свого життя, відсидівши за переконання у таборах. Ми знайшли спогади Чорновола про те, як з-за журналістського столу він уперше потрапив до в’язниці, одразу до камери смертників. У той момент він не знав, чи вийде колись на волю сам і чи буде вільною Україна, але одного разу давши обіцянку все життя боротися за її незалежність, не сходив з обраного шляху.

Читайте также:

Захват медуниверситета: Кабмин распорядился создать новый ВУЗ

Другий — колишній завідеологією компартії Леонід Кравчук. Ми покажемо унікальні кадри їхнього знайомства — їх зняв на аматорську камеру рухівець Ярослав Кендзьор. Чорновіл після “добрий день” атакує Кравчука, він горить своїми переконаннями. Кравчук так-сяк відбивається. Такі як Чорновіл люди, одержимі перебудовою світу,  як на мене, найефективніші в політиці. Але він програє на виборах Кравчуку, який у своїх переконаннях коливався разом із лінією партії і “хай живе незалежна Україна” вимовив, коли СРСР вже ішов на дно. Чому? Тому що понад 60% виборців (лише у 1991 та 2015 роках президента обрали у першому турі) були такими, як Кравчук: за незалежність, але й за збереження бодай ілюзії стабільності.

Але виграти битву — ще не означає виграти війну. За два місяці після перемоги на виборах Кравчук прийде за допомогою до Чорновола — запропонує йому очолити і сформувати уряд. Тобто Рух у 1992 році міг очолити всю виконавчу гілку влади, але тут вже Чорновіл не зможе переступити через себе. 

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"У нас начинается тяжелый период жизни: парламентские, затем еще страшнее - президентские выборы"

© А.Лукашенко

Регистрация

(Максимальный размер файла 0,5Mb)

Восстановление паролю

Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

Ярчайший пример того, как откровенный враг Украины в скором будущем готовится стать депутатом ВР – Казанский

Хто та що стоять за спробою позбутися Парубія

Україна вийшла ще з двох угод у рамках СНД

Чиста вода тепер і у вінницьких садочках

Трагедия победивших: большинством быть некомфортно

Вінницьких школярів одягли у жилети безпеки

У Вінниці з’явилось “Дерево Воскресіння”

Бронзовий кіт повернувся на своє місце

“До чого ми дійшли?”: у ВР сталася словесна перепалка між Парубієм та Новинським щодо церковних питань

Немає протистояння громадян, є початок політичної боротьби – Бистрицький

Кинофестиваль “Молодость” объявил участников конкурсных программ

В Донецкой области результат выборов был сфальсифицирован или в первом туре, или во втором – Казанский. ИНФОГРАФИКА

Twitter оспорил штраф РФ за отказ предоставить информацию о хранении данных

РФ змінила тон розмови, але не позицію стосовно військовополонених моряків – Зеркаль

Президент подписал указ о праздновании 23-й годовщины Конституции

Украинский школьник завоевал “золото” на международном компьютерном конкурсе

Принуждение нашего олигархата к послушанию. Почему Украине стоит серьезнее относиться к экономической войне с Россией

Украинцев заверяют, что “сомнительные” долги за газ не повлияют на субсидии

Тестирование интернета вещей: нацкомиссия предлагает меры безопасности

Если Зеленский позволит себе “расслабиться” или “зазнаться”, его ждет та же участь, что и Порошенко – политолог