USD28.2033

Довіра – основа демократії: німецька мудрість для українських чиновників

Довіра – основа демократії: німецька мудрість для українських чиновників

– Перед тим, як піднятися до сесійної зали Парламенту, в нас уточнили, чи всім зручно іти сходами, чи можливо, краще скористатися ліфтом. Загалом перше, на що ми звернули увагу ще їдучи з аеропорту до готелю, це інклюзивність простору. Низькі бордюри, пандуси, ліфти в метро, кнопки в ліфтах і ручки дверей на рівні, зручному для тих, хто пересувається на інвалідних візках – у Берліні зроблено максиму, для того, щоб люди з особливими потребами почувалися комфортно й мобільно.

– У Берліні ми побачили кілька пам’ятників, присвячених ЛГБТ.І тут важливо не тільки те, що такі пам’ятники встановили, важливо, що їх не знищили вандали.

– Ґендерна рівність навіть у дрібницях. У холі готелю ми одразу звернули увагу на журнал “Берлінець”, поруч із ним лежав журнал “Берлінка”. От тільки, не знаю, як розцінювати те, що “Берлінка” товстіша :).

Єдине, де толерантність під великим знаком питання, – це ставлення до мігрантів. Офіційна позиція – сприйняття і всестороння допомога. На ділі німці втомилися, бо переконані, що саме вони піднімають рівень злочинності, порушують порядок і головне – безкоштовно отримують те, за що німці мають платити. Схожі нарікання ми чули не раз.

Довіра – основа демократії: німецька мудрість для українських чиновників

Найчіткіше це послання прозвучало на зустрічі в міській раді Берліна. Представник Сенату Клаус Ґуґґенберґер нагадав: “У Конституції зазначено, що депутатів обирають, аби представляти інтереси народу. І якщо народ їх обрав, значить, має їм довіряти”. На його думку, іноді пряма демократія призводить до блокування хороших  ініціатив, адже часто глобальні інтереси не узгоджуються з інтересами громадян. Як приклад посадовець навів ситуацію з аеропортом Темпельгоф. Коли почалосґ будівництво нового міжнародного летовища, нерентабельний Темпельгоф вирішили закрити. На його території планували побудувати житло й офісні центри, але на референдумі більшість берлінців проголосували проти забудови. У час, коли місто відчуває гостру нестачу площ для житлових будівель, 300 га вільної землі майже в центрі міста має щонайменше неекономний вигляд. Але така воля громадян, і влада не може піти всупереч їй. Зараз будівлю аеровокзалу й ангари використовують як тимчасовий центр прийому та розміщення біженців.

Читайте также:

Давайте подивимось, хто й звідки реально керував та керує державою

Читайте также:

Опрос: 63% украинцев считают Россию агрессором – инфографика

Довіра – основа демократії: німецька мудрість для українських чиновників

Довіра як основа демократії

Вишуканий ланч у Парламенті Берліна, презентації в берлінській міській раді та раді району Ліхтенберґ, жвава дискусія в Transperency International чи бесіда на кухні головного офісу Democracy Reporting International – під час кожної зустрічі мова мимохіть заходила про довіру.

У Берліні довіряють депутатам. Якщо в Конституції прописано, що під час ухвалення рішень депутати мають керуватися своєю совістю, значить, так воно і є. До речі, хоча в Парламенті є електронна система голосування, її відключили. Кажуть, що не можна довірити важливі питання комп’ютерам, тому традиційно голосують руками. На наші питання щодо можливості свідомого неправильного підрахунку голосів, нас запевнили, що можливості маніпулювати нема, оскільки “око” голови Параламенту контролюють двоє секретарів засідань. Вони сидять праворуч і ліворуч від голови та представляють, відповідно, як коаліцію, так і опозицію.  Якщо ж вирішуються дуже складні питання і є сумніви щодо того, як відбулося голосування, використовується метод “Баранячого стрибка”. Він полягає в тому, що всі депутати спочатку виходять із зали пленарних засідань, аби потім зайти до неї крізь троє дверей, над кожними з яких міститься напис “За”, “Проти” або “Утримався”. Коли депутати проходять крізь двері, їх рахують секретарі, а голова стежить за процесом.

Читайте также:

Беларусь: политический партнер или северный фронт?

У Берліні довіряють пасажирам. Щоб зайти в метро, не потрібен квиток. Він купується вже на станції, і ймовірність того, що його перевірять, дуже низька. Принаймні в нас жодного разу не перевіряли. Коли на одній із зустрічей ми все таки сказали, що, можливо, справа в досить високих штрафах, нас запевнили, що все ж основним фактором є довіра до пасажирів. Логіка така: коли людям довіряють, вони намагаються виправдати цю довіру.

У Берліні довіряють дітям. Перед тим, як будувати дитячі майданчики, їх запитують, що там має бути. Більше того, діти можуть навіть подавати проекти до Громадського бюджету й контролювати процес їхньої реалізації.

У Берліні довіряють одне одному. Голосування за Громадські проекти відбувається спеціальними наліпками. І ні в кого не виникає думки, що хтось може проголосувати кілька разів чи продати свої наліпки. Щоразу, коли ми говорили про будь-які можливості фальсифікації чи нечесності, нас не розуміли. Позиція очевидна: “Ми живемо в одному місті, а значить, однаково хочемо жити в ньому комфортно.  І взагалі, яка може бути демократія, коли нема довіри?”.

Для німців це очевидно. Сподіваюсь, це стане очевидно і для всіх нас. І добре, що є з кого брати приклад.

P. S. Навчальний візит до Німеччини відбувся за сприяння Фонду родини Богдана Гаврилишина.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Власть чаще переходит из рук в руки, чем от головы к голове."

Американская мечта популярнее “Грузинской мечты”: дипломатический скандал в Грузии

В Швейцарии построят первую в Европе суперскоростную трассу для Hyperloop

Состояние здоровья Шумахера улучшилось – СМИ

До кінця року вінничанам слід укласти угоди з новим постачальником електроенергії

Участники The Beatles воссоединились на сцене

Расширение мандата ОБСЕ на Азов: Волкер спрогнозировал реакцию РФ

Хто претендує на посади членів Вищої ради правосуддя. ІНФОГРАФІКА

Свято-Преображенський собор перейшов до новоствореної помісної церкви України

У Путина отреагировали на единую украинскую церковь

Погані новини для прихильників формату Будапештського меморандуму

Российская линия Оппоблока: падать на колени и ползти просить прощения

МИД о “лжи” Лаврова: Почему-то не удивлены

Четыре направления церковной агрессии РФ против Украины

Волкер: Венгрия взяла в заложники отношения Украины и НАТО

Россия ускорила шаги по закрытию страны от внешнего мира

“Показания” моряков на камеру не имеют никакой силы – юрист

Укрепление антироссийского консенсуса в Вашингтоне

США могут продать Украине дополнительное военное оборудование

В чем РПЦ обвиняет Украину. ВИДЕО

“Порохоботы” бывают трех видов