USD28.2033

Дві версії лідерів майбутнього. Чи поталанить Україні?

Дві версії лідерів майбутнього. Чи поталанить Україні?
Ілюстративна світлина

Звісно, є й проміжні варіанти. Але загалом я знаю дві версії юних, честолюбних, уже достатньо освічених українців із громадським темпераментом – так би мовити, лідерів майбутнього. Юні – це умовно, бо їм уже під тридцять, у цілому вони сформувалися, залишається підгонка й фінішні операції. Далі починаються розбіжності

Про це для “Тижня” пише Юрій Макаров, повідомляє .

Зазначу відразу, що під словом “лідер” я розумію людину, яка здатна виробляти моделі майбутнього й не обмежується їх обговоренням на лавочці біля під'їзду під пивасик, а має енергію та амбіції впроваджувати їх у практичне життя в масштабах свого бізнесу, великої компанії або її підрозділу, території, громади, цілої країни. Молоді лідери – це завтрашній кадровий резерв підприємництва та політики. Ті, хто вже завтра-післязавтра керуватимуть Україною.

Отже, категорія перша, про яку я вже неодноразово захоплено писав: діти незалежності, що народилися близько 1991-го й геть не пам'ятають “совка” з усіма його принадами. Це ще не 40 років пустелею, але перше наближення. Почати варто з того, що вони вільні. Хто не розуміє, що це означає, немає сенсу пояснювати. Їм дещо бракує уявлень про ієрархії, що в нашому випадку радше перевага, ніж недолік: вони не мають страху або мають його в обмеженому діапазоні, який дозволяє протиставляти себе державі, її окремим органам, зокрема правоохоронним, сталій громадській думці тощо.

Вони мають цінності – це, безумовно, новий фактор, який раніше сприймався на рівні індивідуальної моралі, тепер він визначальний у рамках соціуму. Іншими словами, це все молоді люди, які є безкомпромісними патріотами України, принаймні в міру свого розуміння. Вони принципово не порушують законів і правил, платять податки, не крадуть, не зловживають і рішуче вимагають того самого від інших. Запропонувати їм хабар чи відкат означає образити до кінця життя, я не жартую! Просто бути нечесним, як і бути не патріотом, – це для них не cool, не круто.

Читайте также:

17-летний харьковчанин разработал еще одну фейковую “Дію”

Брак компетенцій вони компенсують мотивацією та часто-густо на менеджерських посадах виявляються ефективнішими за забісованих патентованих керівників. Вони можуть бути як дуже лівими, так і дуже правими та в обох випадках здатні наробити чимало дурниць внаслідок збою в навігації, але прагнення якщо не всеосяжного добра та справедливості, то бодай здорового глузду їм безумовно притаманне. Величезну – саме величезну! – кількість таких людей я зустрічав на фронті, а також серед волонтерів – власне, було б дивно, якби було інакше.

Супутні ознаки слід визнати вторинними: володіння хоча б однією іноземною мовою, знайомство з іншими країнами й узагалі відсутність трепету перед закордоном, захоплення комп'ютерними іграми та мережевою культурою і навпаки зневага до телевізора, практична відсутність сексуальних табу разом із підвищеними вимогами до емоційної близькості… І ще багато вартостей, яким старші генерації можуть дивуватися, а в чомусь і позаздрити. Не стверджуватиму, що це вичерпний портрет покоління – на покоління описана спільнота не тягне, вона явно в меншості, але хто сказав, що лідерів має бути більшість?

Читайте также:

В Украине за сутки – 4 571 новый случай коронавируса

Ну, а друга категорія юних талантів позірно схожа на першу, але за суттю своєю протилежна, бо в цих домінанта – свобода мінус цінності. Увійшовши в життя в часи торжества товарно-грошових відносин, вони рано з'ясували для себе, що найпростіший спосіб вирішення проблем наявних і таких, які ще виникнуть, полягає в матеріальній зацікавленості контрагента, бажано підкріпленій “дахом” у вигляді старшого патрона або клану, або того й іншого разом. У них було мало шансів отримати кваліфікацію, бо на заваді стояла звичка складати будь-який іспит через матеріальне заохочення, аж до купюри в заліковій книжці. Називати їхні уявлення про світ цінностями було би занадто сміливо, йдеться радше про пріоритети, які передбачають особистий комфорт, визнання та владу в досяжному наразі обсязі.

Я не знаю, звідки беруться перші, їхня масована поява – загадка, якщо не вдаватися до таких ефемерних пояснень, як традиції, національна культура, віра тощо. Звідки ж беруться другі – не питання. Наявна матриця соціальних стосунків у державі Україні стимулює саме їхнє визрівання. Від комерційних у квадраті вишів до так само традиційних звичаїв питати не із себе, а з ближнього, від мікроекономіки, де успіх приносить передусім уміння домовлятися та надувати щоки, до наочних прикладів “успішних” людей із телевізора та глянцю. Будь-який випуск новин, політичне токшоу, інтерв'ю з “господарями життя” у відеоблозі спокушає брати приклад із наявних моделей, зазвичай потворних. Цікаво, хто завтра прийматиме рішення в моїй країні? Дуже хотілося би, щоби перші. Дива трапляються.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

  Чтобы оставить комментарий необходимо

  "В политических играх, в отличие от игры в жмурки, лишь немногие видят всё, а у всех остальных – повязки на глазах."

  © П. Буаст

  Регистрация

  (Максимальный размер файла 0,5Mb)

  Восстановление паролю

  Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

  Мільйонер зі “Слуги народу” Клочко отримує по 20 тис. бюджетних грн на місяць на оренду житла, – Bihus.info

  В Украине одобрили стандарты, по которым будут оценивать работу прокуроров

  На официальный сайт Украины совершили кибератаку – МИД

  Британцы обучают украинских военных обращаться с противотанковыми комплексами NLAW: фото

  Андрій Ковальов: найближчим часом український футбол очікує серйозний підйом

  З наступного тижня Рада піде на карантин до 15 лютого через велику кількість хворих, – Железняк

  У Вінниці на Старому місті прокладають магістральний колектор

  В больницах заняты около 30% COVID-коек – Шмыгаль

  Влада Києва назвала метро головним бомбосховищем міста у разі вторгнення Росії. ВІДЕО

  Рада обратилась в ООН и Европарламент из-за военного шантажа России

  У Вінниці продовжують реконструювати ліцей №23

  На Вінниччині впродовж минулої доби зафіксували 1297 випадків COVID-19

  Бутусов: Якби Путін вірив у свою перемогу, вони б вже давно почали наступ. Але він боїться війни та великих втрат

  В Южной Корее разработали биосенсор, обнаруживающий коронавирус быстрее ПЦР-теста

  Повестка дня Рады: ответ на шантаж России, накопительные пенсии, книгоиздание и коммуналки

  “Збройні” помилки Німеччини: чому політика Берліна часом сприяє конфліктам у світі

  В Украине уже сделали более 30 миллионов COVID-прививок

  Китай запустил спутник для исследования оползней и землетрясений

  Минобороны не видит “ни одной ударной группировки” войск РФ вдоль границ Украины

  “Нет шансов”, что Путин пойдет на деэскалацию в Украине – бывший глава Mи-6