USD28.2033

Ефективний діалог: як говорити переконливо

Спікери в парламентах, експерти на TED, майстри дебатів, здатні переспорити навіть штучний інтелект із величезною базою даних … Ти слухаєш і приймаєш їхню точку зору хоча б на кілька хвилин, годин або навіть на все життя. Як вони роблять це?! Ні, вони не народилися зі своїми концепціями й аргументами. Вони напрацьовували їх, і з часом стали на 100% компетентними у тому, як говорити переконливо.

Переконання — тонке мистецтво, яке можна опанувати і використовувати в бізнесі та повсякденному житті. Ти зможеш доносити свої ідеї та вести конструктивний діалог із аудиторією без маніпуляції й тиску, якщо навчишся ефективно доносити думку та її переваги.

Рекомендацій щодо грамотної комунікації безліч. Серед них виділяють:

 • ретельну підготовку до виступу, бажано — створення презентації;

 • аналіз аудиторії;

 • спілкування зі слухачами в розмовній формі, питання до них, використання реальних історій з життя;

 • опрацювання заперечень;

 • дружній настрій із використанням гумору.

Кожна рекомендація дійсно працює та докладно описана. Однак існують і особливі поради, як говорити впевнено і переконливо. Наприклад, на онлайн-платформі LIFTA.SPACE ви знайдете курси по риториці та по грамотному мовленню. Вони дають шанс поглянути на окремі особливості сприйняття та здатні посилити презентацію будь-якої ідеї.

 1. Точні аргументи, які дають сильну позицію. Ти повинен щиро вірити в те, про що говориш. Використовуй факти та займай позицію сміливого, можливо, трохи нахабного (в розумних межах). Впевнений оратор переконає навіть скептиків.

Дослідження Університету Карнегі-Меллона показали: люди швидше повірять зухвалому спікеру, ніж досвідченому, але непевному.

Читайте также:

Братья наши меньшие: «звезды» ютуба

2. Створи базу для згоди. Якщо ти передчуваєш опір аудиторії твоїм основним аргументам, почни з передумов або тверджень, які слухачі сприймуть. Так ти налагодиш взаємозв’язок із аудиторією і вона буде сприймати сказане тобою з більшою лояльністю.

Школа менеджменту Університету Ротмана провела експеримент, який виявив — якщо з тобою погодилися одного разу, то з більшою ймовірністю будуть погоджуватися й надалі.

3. Відчуй аудиторію та змінюй темп згідно з її поведінкою. За допомогою темпу мовлення ти можеш впливати на аудиторію, примушуючи її погоджуватися з тобою. Якщо аудиторія налаштована скептично і скоріше не згодна, прискорюй темп. Якщо слухачі готові погодитися, можна уповільнитись.

Читайте также:

Орхидеи – дар богов. Самые интересные факты о цветах 

Те ж стосується стилю прийняття рішень. Якщо співрозмовник схильний приймати швидкі рішення, закликай до цього просто зараз. Якщо ж йому потрібен час на роздуми, обов’язково надай його.

Експеримент Девіда Р. Шаффера і Стівена М. Сміта з Університету Джорджії показав — швидкий темп мовлення відвертає увагу від формулювання контраргументів і водночас концентрує увагу на сказаному, повільний — дозволяє краще сприйняти аргументи.

4. Не виключай мінусів розповідаючи про плюси. Навіть якщо твоя ідея здається ідеальною, продумай, які мінуси вона здатна спричинити. Так ти зможеш передбачити контраргументи слухачів та пропрацювати відповіді на них.

Читайте также:

В Україну з гастролями їде гітарист рок-гурту “Кіно”, який виступав в окупованому Криму

Твоя аудиторія — НЕ слухняне стадо, але люди із критичним мисленням. Вони безумовно подумають про небезпеки і підводні камені. Не приховуй їх від співрозмовників, але покажи шляхи подолання із концентрацією на плюсах.

Деніел О’Кіф з Університету Іллінойсу розповідає: розгляд двох протилежних точок зору у доказовому діалозі виглядає більш переконливим.

 1. Позитивні наслідки замість залякування. Іноді спікери намагаються грати на почутті страху: «Якщо ти не використовуєш цей засіб, то неминуче виникне проблема». Вважається, що переживання за негативні наслідки може спонукати людей погодитися із гіпотезою. Однак насправді це не так. Більший відгук викликає позитивний підхід.

Не розповідай про зморшки, говори про красиву шкіру. Не погрожуй звільненням, розкажи про зростання мотивації. Не згадуй про покарання, піднеси плюси певної поведінки.

Експерименти Деніела О’Кіфа та Якоба Дженсена показують, що аргументація із фреймами вигоди викликає більш активну реакцію, ніж повідомлення з фреймами втрат.

2. Не бійся виглядати емоційним або навіть вжити «міцне слівце». Переконливість завжди супроводжують справжні емоції. Якщо настрій аудиторії та ваші взаємини дозволяють використовувати у розумних межах лайку («чорт забирай», «прокляття» etc), то це може посилити твої позиції. Ця порада — на межі, але здатна як мінімум вирвати слухачів із сонної дрімоти.

Всі здатні сердитися, відчувати гнів і лють. Ці емоції природні, вони відгукнуться в аудиторії та покажуть: ти насправді вболіваєш за вирішення питання.

Дослідження експертів у сфері емоційного інтелекту Генрі Еванса і Колма Фостера довели, що найбільш ефективні лідери висловлюють весь спектр емоцій: від позитивних до негативних. А експеримент Університету Північного Іллінойсу довів, що використання на початку і наприкінці ствердження словосполучення «чорт забирай» посилила переконливість і сприйняття інформації. При цьому, ніяк не вплинуло на довіру до промовця.

Ефективний діалог — не випадковість. Він вимагає концентрації уваги та непідробної зацікавленості у розв’язанні проблеми. Використовуй ораторські, логічні та психологічні засоби, щоб конструктивно спілкуватися та прийти до єдиного знаменника зі співрозмовником.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

  Чтобы оставить комментарий необходимо

  "Политики как пелёнки. Их надо менять регулярно; причём по той же самой причине."

  © Автор неизвестен

  NASA готовится к запуску самого мощного спутника в серии Landsat

  Что сегодня рассмотрит Рада: повестка заседания

  “Шахтер” готов предложить новый контракт Марлосу. Но бразилец хочет домой

  Вернется на родину и будет жить на два дома: чем займется Меркель после выхода на пенсию. ФОТО

  Інфекціоніст назвав перевагу непопулярної в Україні вакцини

  Причалы и Оболонский остров перешли в частные руки из-за письма из Нацполиции – Схемы

  Пеле извинился перед Месси

  MEGOGO извинился за сбой с трансляцией Усик-Джошуа. Что произошло и как вернуть деньги

  Оце так емоції: футболіст “Вереса” потішив проникливим виконанням гімну перед грою з “Шахтарем”. ВІДЕО

  Rapid Trident-2021: з’явилися яскраві фото спільного десантування військових України та США

  Двухмиллиардный iPhone, космическая музыка и транспорт будущего – недельный технодайджест

  “Сначала планировали убить водителя”. Следствие восстановило картину покушения на Шефира

  Киевская неделя критики в этом году покажет украинские и канадские кинохиты

  Українець отримав тюремний термін за заклики до Путіна ввести війська

  Китай запретил любые операции с криптовалютами

  Украина эвакуировала из Афганистана еще почти 100 человек

  Ми не фіксуємо повернення російський військ із Білорусі після навчань “Захід-2021”, – Залужний

  Савченко в паранджі та на колінах похвалила іслам

  Ученые впервые синтезировали крахмал из углекислого газа

  Швеция, Норвегия и Дания подпишут договор о военном сотрудничестве