Екологи Вінниччини повідомили про результати досліджень поверхневої води Південного Бугу
Вінницькі екологи завершили дослідження поверхневої води річки Південний Буг на вміст забруднювальних речовин та повідомили про результати. Про це повідомляють у пресслужбі Державної екологічної інспекції у Вінницькій області.
Так, під час проведення спільного дослідження поверхневої води річки Південний Буг, яке відбулося 28 січня, спеціалісти Державних екологічних інспекцій у Вінницькій та Хмельницькій областей провели паралельний відбір проб на межі двох областей. Далі відбір проб здійснювався територіально, відповідно своїх повноважень.
Загалом проби були відібрані у таких точках:
- №1 – Південний Буг, Щедрівське водосховище, смт. Летичів;
- №2 – Південний Буг, с. Новокостянтинів, Летичівський район;
- №3 – Південний Буг межа Хмельницької та Вінницької області, с. Свічна біля “Кармелюкового крісла”;
- №4 – Південний Буг с. Березна Хмільницького району біля автомобільного мосту;
- №5 – Південний Буг в місці водозабору КП “Хмільникводоканал”;
- №6 – Південний Буг с. Голодьки, Хмільницького району біля дерев’яного мосту;
- №7 – Південний Буг в місці водозабору КП “Калинівкаводоканал”;
- №8 – Південний Буг перед Вінницею біля об’їзного мосту.
“В ході лабораторного дослідження відібраних проб визначались основні забруднювальні речовини (азот амонійний, біохімічне споживання кисню (БСК), нітрат-іони, нітрит-іони, сульфати, фосфати, хімічне споживання кисню (ХСК), хлорид-іони, завислі речовини, сухий залишок, кисень розчинений), гранично допустима концентрація (ГДК) яких нормується для водойм господарсько-побутового призначення відповідно СанПін, що діяли до 01.01.2017 року, оскільки для річок немає чітких нормативів ГДК”, – інформує Державна екологічна інспекція у Вінницькій області.
Читайте также:
У Вінниці з кабельного колодязя врятували породистого пса: тепер розшукують власників
Читайте также:
За минулу добу на території Вінницької області зафіксували 580 випадків COVID-19
Зазначається, що за результатами аналізу концентрація забруднювальних речовин в усіх пробах не перевищувала гранично допустимого значення, крім азоту амонійного. Так, в пробах №3 – 2,25 мг/дм куб та №4 – 2,15 мг/дм куб., при нормативі 2 мг/дм куб.
Нагадаємо, що нещодавно у Південному Бузі виявили підвищений рівень амонійного азоту: екологи Вінниччини проводять моніторинг.