NewsOnline24

Екс-майора запасу ЗСУ засудили до 14 років тюрми за співпрацю з Росією

СБУ

Суд вирішив ув’язнити на 14 років колишнього заступника військового комісара, який працював на спецслужби РФ.

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

«Співробітники військової контррозвідки СБ України встановили, що майор запасу Збройних Сил України з початком російської агресії у 2014 році переїхав на постійне місце проживання до РФ. Там він був завербований кадровим співробітником російської військової розвідки», — йдеться у повідомленні.

За інформацією СБУ, завербований військовий отримав завдання від свого куратора із ГУ ГШ Збройних сил РФ повернутися до України для вербування військовослужбовця ЗСУ.

«Він мав організувати збір та передачу російській військовій розвідці відомостей про проведення мобілізації сил АТО у Донецької області, перелік, структури та дислокацію підрозділів Збройних Сил України, які виконують завдання у районі Маріуполя, стан бойової та мобілізаційної готовності військ оперативного командування «Захід», що мають державну таємницю», — зазначають в СБУ.

Чоловік спробував завербувати одного із військових офіцерів.

У жовтні 2016 року в селищі Гоща на Рівненщині його затримали оперативники спецслужби під час спроби отримати від українського військовослужбовця за грошову винагороду секретні документи з бойової та мобілізаційної готовності військ ОК «Захід».

Суд визнав чоловіка винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України, призначив покарання у вигляді позбавлення волі строком на 14 років та позбавив військового звання «майор».

Вирок набув законної чинності.

www.pravda.com.ua

Exit mobile version