USD28.2033

Експерти попереджають про нову загрозу для гривні

ерговий обвал гривні може спровокувати хвиля реструктуризації валютних кредитів, згідно Меморандуму між Національним банком України та банками, що вже почав діяти.

Втрати банків через реструктуризацію можуть скласти до 1,2 млрд доларів, що в свою чергу може спровокувати новий виток банківської кризи. Через конвертації кредитів, банки масово можуть вийти на міжбанк для купівлі валюти з метою збалансування валютних прозіцій. І як наслідок, це спровокує новий обвал гривні. Про це повідомляється в проекті рекомендацій парламентських слухань “Про шляхи стабілізації банківської системи України”, відповідний документ до Верховної Ради вніс голова комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Сергій Рибалка.

“На розгляді Верховної Ради України перебуває кілька проектів законів, які, з одного боку, пропонують пільгові умови для погашення раніше отриманих кредитів в іноземній валюті та передбачають захист банківських боржників від погіршення умов погашення зазначених кредитів внаслідок падіння курсу гривні, а з іншого боку, можуть призвести до збитків банківської системи в розмірі до 80% від номінальної вартості всіх валютних кредитів. За різними оцінками, втрати можуть скласти до 1,2 мільярдів доларів, що буде черговим критичним ударом по банківській системі “, – повідомляється в проекті постанови.

Читайте также:

Коломойский предложил США и ЕС списать долги Украине

Згідно з документом, одночасна конвертація валютних кредитів спровокує масовий вихід банків на валютний ринок для купівлі іноземної валюти з метою збалансування своїх валютних позицій, тому треба заздалегідь враховувати можливі наслідки. “Очевидно, що валютний ринок не витримає подібного різкого зростання попиту на валюту, а курс гривні очікує наступна хвиля девальвації. Ухвалення згаданих законопроектів без ретельного підрахунку можливих наслідків може бути негативно сприйнято міжнародними фінансовими організаціями – партнерами України, оскільки зазначена конвертація передбачатиме неринкові умови, неприйнятними для цих організацій.

Доцільними бачаться пропозиції окремих учасників слухань про необхідність солідарної участі у збитках, що виникли внаслідок девальвації гривні, трьох сторін: банків, боржників і держави. Крім того, необхідними є відповідні превентивні заходи для уникнення додаткового тиску на курс національної валюти “, – інформує проект постанови ВР.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Если вы смотрите телевизор - вы, должно быть, заметили, что хорошие парни побеждают плохих всегда, кроме девятичасовых новостей."

Эйдман: Очевидное продолжение политики умиротворения агрессора может закончиться катастрофой

Зеленский перезапустил Нацсовет по антикоррупционной политике

На цих виборах кількість клонів-кандидатів побила всі попередні рекорди

ПАСЕ “забыла” о Крыме и Донбассе в рекомендациях для России – ЕП

BMW показав прототип автономного “спорткара-монстра”

Посол Тейлор: Головне, щоб Росія пішла з Донбасу

Соцопрос: кому из политиков больше всего доверяют украинцы

Реєстрація клонів кандидатів – це фундаментальний дефект виборів – Карасьов

Спикер Госпогранслужбы решился на поход в Раду и выбрал партию

Facebook проверяет политическую рекламу в Украине

Зеленский игнорирует унижение миллионов украинцев – журналист

Загострення на Донбасі: навіщо бойовики стягують техніку

США выделят Украине $4 млн на улучшение защиты военных складов

Суд отменил декоммунизацию двух проспектов в Киеве – Вятрович

Перша поразка не буде останньою: час звикати до Зеленського як президента-невдахи

Провокация во время речи Порошенко – бросили дымовые шашки: видео

Суд в Австрії дозволив екстрадицію Фірташа у США

Матиос купил два Mercedes почти по миллиону каждый – декларация

Просто перестали стріляти: як українці проголосували за повернення Росії в ПАРЄ

У Вінниці почали оновлювати Центральний автовокзал