USD28.2033

Експерти попереджають про нову загрозу для гривні

ерговий обвал гривні може спровокувати хвиля реструктуризації валютних кредитів, згідно Меморандуму між Національним банком України та банками, що вже почав діяти.

Втрати банків через реструктуризацію можуть скласти до 1,2 млрд доларів, що в свою чергу може спровокувати новий виток банківської кризи. Через конвертації кредитів, банки масово можуть вийти на міжбанк для купівлі валюти з метою збалансування валютних прозіцій. І як наслідок, це спровокує новий обвал гривні. Про це повідомляється в проекті рекомендацій парламентських слухань “Про шляхи стабілізації банківської системи України”, відповідний документ до Верховної Ради вніс голова комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Сергій Рибалка.

“На розгляді Верховної Ради України перебуває кілька проектів законів, які, з одного боку, пропонують пільгові умови для погашення раніше отриманих кредитів в іноземній валюті та передбачають захист банківських боржників від погіршення умов погашення зазначених кредитів внаслідок падіння курсу гривні, а з іншого боку, можуть призвести до збитків банківської системи в розмірі до 80% від номінальної вартості всіх валютних кредитів. За різними оцінками, втрати можуть скласти до 1,2 мільярдів доларів, що буде черговим критичним ударом по банківській системі “, – повідомляється в проекті постанови.

Читайте также:

Курс валют на 11 декабря: евро атакует гривну

Згідно з документом, одночасна конвертація валютних кредитів спровокує масовий вихід банків на валютний ринок для купівлі іноземної валюти з метою збалансування своїх валютних позицій, тому треба заздалегідь враховувати можливі наслідки. “Очевидно, що валютний ринок не витримає подібного різкого зростання попиту на валюту, а курс гривні очікує наступна хвиля девальвації. Ухвалення згаданих законопроектів без ретельного підрахунку можливих наслідків може бути негативно сприйнято міжнародними фінансовими організаціями – партнерами України, оскільки зазначена конвертація передбачатиме неринкові умови, неприйнятними для цих організацій.

Доцільними бачаться пропозиції окремих учасників слухань про необхідність солідарної участі у збитках, що виникли внаслідок девальвації гривні, трьох сторін: банків, боржників і держави. Крім того, необхідними є відповідні превентивні заходи для уникнення додаткового тиску на курс національної валюти “, – інформує проект постанови ВР.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"К сожалению, понятия хороший человек и хороший политик далеко не одно и то же."

© Антон Савин

Климкин сообщил, когда ЕС объявит о новых санкциях против России

Україну чекають не зміни, а бум

Путинский пропагандист “отлетел” от Порошенко: в России истерика из-за нового видео

Представлены доказательства того, что Манафорт и Гейтс обсуждали с Килимником сделку по фактической сдаче Украины на растерзание Кремлю

Это наша твердая позиция, – Юлия Тимошенко объяснила директору МВФ Кристин Лагард, почему цена на газ для украинцев после выборов будет снижена минимум вдвое

Кличко о Зеленском: Пассажир садится за штурвал самолета

Путин позвонил Макрону пожаловаться на действия Украины

В Европе собираются освободить Донбасс “хорватским” способом: “есть два пути”

Хотел ехать в Крым. В Британии евродепутата исключили из партии

Путин вскормил правящий класс, который губит не только Baring Vostok, но и всю российскую экономику

Экс-президент сделал скандальное заявление о Донбассе: “другая страна”

В Днипре прошла акция в поддержку военнопленных моряков

Трамп подписал бюджет США и увеличил помощь на оборону Украины

Меркель переконана, що будівництво газогону “Північний потік 2” не впливатиме на енергетичну безпеку Європи і України

В Киеве стартовал открытый показ документального кино о Революции достоинства

Беларусь и демократия – разные полюса

Украину готовят к принятию в оборонный союз Европы: что изменится

Вакарчук заявив, що готовий проголосувати за кандидата, який виконає кілька вимог

Предвыборный штаб Зеленского открылся в Киеве: где расположен офис

ЦПК еще в декабре отказали в открытии дела против Тимошенко – САП