Експерти розказали, чи вистачить українського газу на наступну зиму

Україні вистачить на зиму запасу газу в 13-14 млрд кубометрів (фото: Getty Images) Автор: Юрій Дощатов
Експерт: Володимир Омельченко, Геннадій Рябцев

В українських підземних сховищах газу (ПСГ) до опалювального сезону цілком реально накопичити 13-14 млрд кубометрів газу, і таких обсягів має вистачити для проходження наступного опалювального сезону.

Таку думку у коментарі РБК-Україна висловили експерти енергетичного ринку.

«Якщо обсяг видобутку не зміниться, то для цього (для накопичення 13 млрд кубів – ред.) буде достатньо навіть українського газу», — сказав директор центру «Психея» Геннадій Рябцев.

При цьому він зазначив, що суттєве скорочення теплової генерації через російські обстріли знизить споживання газу. «На жаль, пошкодження маневрової генерації (ТЕС – ред.) знизить потребу у цьому ресурсі під час опалювального сезону. Але навіть якщо будуть запущені нові газопоршневі станції, то імпорт, швидше за все, не буде затребуваний», — зазначив Рябцев.

Директор енергетичних програм «Центру Разумкова» Володимир Омельченко вважає, що газу може знадобитися більше через можливе припинення транзиту з січня 2025 року. При цьому він не виключає, що можливо доведеться імпортувати незначні обсяги газу.

«Необхідно закачати щонайменше 14 млрд кубометрів до 15 жовтня з урахуванням буферного газу. Поки що жодних перешкод не бачу, окрім обстрілів інфраструктури ПСГ, і це з урахуванням імпорту», — зазначив Омельченко.

Як повідомляло РБК-Україна, в НАК «Нафтогаз України» заявляли, що імпорт газу поки не планується. Разом з тим, за необхідності, компанія має можливості закуповувати газ у ЄС за рахунок кредиту ЄБРР.

За інформацією НАК «Нафтогаз України», на 17 червня запас газу в ПСГ перевищує 9 млрд кубометрів. За заявою глави компанії, до опалювального сезону планується збільшити його обсяг до 13 млрд кубометрів.

www.rbc.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *