USD28.2033

Електронні щоденники та онлайн журнали: у Вінниці модернізують навчальний процес

Онлайн журнали та електронні щоденники стають невід’ємною частиною навчання. Вже з нового навчального року в багатьох школах міста запускають новий проєкт, який успішно пройшов тестування. Чого очікувати від нововведень, ми поцікавились у керівника освітнього проєкту.

Ще у 2019 році компанія Національні освітні технології отримала ексклюзивне право на впровадження прогресивної електронної інформаційної системи “Моя Школа” . Головною метою проєкту є впровадження сучасної системи документообігу для закладів освіти, об’єднання всіх важливих процесів школи в одну систему, покращення доступу до інформації про освітні процеси для учнів та батьків, оптимізація процесів управління навчальним закладом для керівництва школи шляхом швидкого доступу до всіх процесів (успішності учнів, відвідування уроків, формування звітів тощо).

Розроблено дану систему в Литовській республіці 2004 року. Литовські школи використовують її з 2008, як основний канал документообігу, класний журнал та учнівський щоденник. В Україні пілотний проєкт було запущено у 2019. Результати були одразу тому користувачі залишили багато позитивних відгуків. Вінниччина стала однією з перших областей України, яка спробувала працювати в даному форматі. Керівник проєкту розповів детальніше про впровадження системи в освітній простір України:

На даний момент, залучено 12 закладів загальної середньої освіти Вінниці. —  говорить Владислав Сірик,— Ще 7 мають приєднатися найближчим часом. Першою було залучено 6 школу, її результати є позитивними. В першу чергу, в захваті батьки та учні, адже вся інформація про навчальні процеси зібрана в одному місці. Підвищується академічна успішність, зростають середні бали у певних учнів. Система допомагає батькам формувати об’єктивну оцінку навчання їх дітей, розуміти, де увагу потрібно посилити і які завдання виконати. Більшість вчителів, вже з легкістю працюють в системі, а наступний крок — це заміна паперових носіїв на електронні та використання ведення саме електронного класного журналу. Для цього наша компанія співпрацює з Міністерством освіти та науки України й Міністерством цифрової трансформації. Є реальні шанси, що з 1 вересня 2020 року навчальні заклади, що використовують систему “Моя Школа”, будуть мати змогу відмовитися від певних паперових документів, в першу чергу, паперового класного журналу.

Читайте также:

У Вінниці відбулось відкриття оновленого музею Холокосту

Зараз для здійснення моніторингу розробляється окремий функціонал для департаменту освіти. Завдяки якому можна буде оперативно отримувати необхідну інформацію від закладів освіти безпосередньо в системі “Моя Школа”. Також система може бути інтегрована до інших ресурсів для отримання аналітики по успішності чи відвідування. Владислав Сірик наголошує, що дану систему впроваджують по всій області: “На Вінниччині, на даний момент, найбільше шкіл підключено в обласному центрі — коментує Владислав. —  Наступного тижня будемо підключати навчальні заклади Могилів-Подільського. Безперечно, інші райони та міста будемо залучати до проєкту, адже основна мета — надати школам якісний функціонал, допомогти з легким початком роботи та надалі замінити паперові документи на цифрові. Плани масштабні, на що потрібно дуже багато часу та ресурсів.”

Читайте также:

Рятувальники Вінниці отримали нові сучасні автомобілі та спецобладнання

Окрім роботи безпосередньо зі школами, звертається увагу на батьків учнів, адже система дозволяє налагодити тристоронній контакт “Вчитель — Учень — Батьки” та покращити їх комунікацію. Саме це сприяє кращому навчанню учнів та допомагає у розв’язанні щоденних питань навколо шкільного життя.

Читайте также:

Станом на 22 січня на Вінниччині зареєстровано 25599 випадків COVID-19

Учні шкіл, яким вчителі вже розповіли про нововведення реагують досить спокійно. Більшість говорить, що така система має бути зручною. Учениці 8 класу комунального закладу загальноосвітньої І-ІІІ ступенів школи №15 Вінницької міської ради, готові спробувати у дії електронний щоденник:

На мою думку, це буде зручно, — пояснює учениця 8 класу Катерина, —  Не треба носити із собою паперовий щоденник, писати розклад та перепитувати домашнє завдання. Стосовно класного журналу взагалі гарно придумано, тепер можна буде подивитись свої оцінки, взнати на коли заплановано контрольну та з якої теми. Стосовно успішності та доступу батьків до оцінок панікувати не буду, бо і раніше ніколи їх не приховувала. Це питання скоріше не до журналу, а до стосунків між батьками та дітьми. У кожного вони різні, я довіряю своїй мамі, а вона мені.”

Для вчителів буде проводитись навчання. На практиці система довела, що є зручною у використанні. Викладачі нововведень не бояться. Зі слів класних керівників стає зрозумілим, що вони розраховують підвищити рівень обізнаності батьків. Для них контролювати успішність дитини та навіть коригувати позакласне життя, стане набагато легше.

Батьки ще не знають, як виглядатиме електронний щоденник, проте чекають його впровадження. Руслана Кобзар має доньку, що навчається у 8 класі. Про проєкт чула, сподівається на його ефективність:

Мені, як мамі підлітка дуже важко контролювати навчальний процес та успішність, —  розповідає пані Руслана, — бо завжди нічого не задано і в школі не питали. Якби була можливість бачити шкільний журнал коли є бажання, то було б супер! Це дозволить вчасно контролювати успішність дитини, реагувати на пропуски та неуважність в навчальному процесі.”

Проєкт дійсно доволі масштабний і все далі розвивається. Окрім міста Вінниці система функціонує у Вінницькій, Дніпропетровській, Херсонській, Запорізькій, Київській, Полтавській, Чернігівській, Хмельницькій областях. Керівники проєкту постійно комунікує з навчальними закладами по всій країні для подальшого підключення і використання системи “Моя Школа”.

 

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

  Чтобы оставить комментарий необходимо

  "Политика слишком серьёзное дело, чтобы ей занимались одни политики."

  © Шарль де Голль

  Ткаченко: Делаем все, чтобы и в период пандемии кинобизнес Украины имел поддержку государства

  Toyota будет продавать технологию своих авто на водороде другим компаниям

  СБУ: Из Украины пытались вывезти старинное оружие, доспехи и монеты почти на $1 млн – фото

  Зеленский с 2019 года не давал команду запустить сенсорную кнопку в Раде, поскольку кнопкодавы были нужны власти – Корнейчук 

  К Земле приближается 370-метровый астероид

  На должность главы САП претендуют 111 человек: среди них бывший прокурор ГПУ и депутат

  Пытки в “Изоляции”. Объявлены подозрения трем тюремщикам – из Донецка, Макеевки и Бахмута

  Бабченко: Когда государственные институты начинают разваливаться и превращаться в какой-то мелокомстительный балаган, я это чувствую

  “Ми купуємо занадто багато речей”. 83-річна Джейн Фонда вийшла на сцену “Золотого глобуса” в костюмі, який вже одягала

  Украинский онлайн-стенд начал работу на Berlinale

  Искусственный интеллект «оживляет» фотографии предков

  Степанов рассказал, как чувствует себя после COVID-вакцинации

  ЦПК: Дело Татарова, почти наверняка, слили

  На Донбассе на неизвестном устройстве подорвался автомобиль с украинскими военными

  У Львові робот Da Vinci вперше прооперував дитину. ФОТО

  Суперкомпьютер посчитал шансы “Шахтера” и “Динамо” выйти в 1/4 Лиги Европы

  В Корее создают собственный истребитель – показали первый прототип

  Как записаться на вакцинацию от COVID-19

  Дело Шария. СБУ запросила международную помощь и начала расследование против его партии

  Конец кнопкодавству? В Раде установили сенсорные кнопки для голосования