USD28.2033

Фактори, які впливають на ціну кукурудзи

Як вигідно продати кукурудзу?

Кукурудза – визнана королева українських полів. Географічне положення нашої країни створює сприятливі умови для вирощування цієї важливої сільськогосподарської культури. Площі її посівів постійно розширюються. За рік жителі планети споживають майже 1 млрд тонн кукурудзи. Це більше, ніж пшениці, ячменю, вівса і сорго разом узятих. Наші аграрії вже задовольняють 10% світового попиту, і у нас ще є потенціал для нарощування обсягів. У світовому рейтингу виробників Україна на 4 місці. Вперед вирвалися тільки Сполучені Штати Америки, Бразилія та Аргентина.

Кукурудза – незамінна сировина для виробництва крохмалю, який необхідний для фармацевтичної, паперової, гірничодобувної та будівельної галузей економіки. Крім харчової промисловості, її вирощують на корм для тварин і птахів. Урожай також широко використовують для виробництва біоетанолу. Все це робить кукурудзу дуже популярним товаром.

Основні фактори, які впливають на ціну кукурудзи

Ціна на кукурудзу сьогодні то падає, то підіймається. Причиною зміни вартості може стати будь-який з декількох десятків факторів. Це може бути як погода в Бразилії, так і політичні обставини в країнах-імпортерах. На думку більшості експертів, основними показниками, від яких залежить ціна кукурудзи в Україні, є:

1. Обсяги виробництва: результати тогорічного врожаю і прогнози на нинішній рік. Враховуються, в тому числі посівні площі, залишки на складах і терміни збору.

2. Погодно-кліматичні умови здатні істотно відхилити ціну в ту чи іншу сторону. Урожай може згоріти через сильну спеку. Ціни на кукурудзу сьогодні залежать від рясних опадів в період збирання і теплої погоди під час вегетації.

Читайте также:

Интер, Украина, ICTV и не только: каналы и телепередачи, нарушающие языковой закон

3. Економічні фактори, які включають обсяги експорту та імпорту зерна, баланс попиту і пропозиції, стан ринку. Ціна кукурудзи – це також результат економічної ситуації в країнах-імпортерах.

4. Ситуація на суміжних ринках. У період фінансової кризи інвестори віддають перевагу товарному ринку. Це сприяє тому, що вартість сировини збільшується, в тому числі та ціна кукурудзи.

5. Внутрішньополітичні процеси. Хвилювання всередині країн погано позначаються на купівельній спроможності як громадян, так і бізнесу.

Читайте также:

В МИД показали, как отметили День Флага Украины в разных уголках мира

6. Спекуляції на ринку впливають на ціни на кукурудзу на сьогодні. Обсяг торгівлі на біржах давно перевищив реальні обсяги проданого та купленого зерна.

Кожен фактор окремо несуттєво впливає на ціну кукурудзи сьогодні. Але сукупний аналіз здатний продемонструвати ситуацію, що склалася на ринку зернових. Тоді цілком можливо спрогнозувати ціну кукурудзи та визначити, як чинити з урожаєм для отримання більшого прибутку.

Прогноз цін на 2021-2022

Ціни на кукурудзу майже неможливо спрогнозувати. З року в рік експерти висловлюють різні припущення, орієнтуюся на поточні тенденції ринку. Але навіть дуже досвідчені фахівці нерідко помиляються. Тому ціна кукурудзи на сьогодні залишається мінливою і непередбачуваною. У 2010 і у 2012 році ціна вартість зернової культури в Україні досягла несподіваного максимуму – 300 американських доларів за одну тонну. У 2009 і 2014 роках зафіксовано критичний мінімум – 130 $ за тонну. Останнім часом ці коливання стали менш вираженими. Цінова ситуація стабілізувалася.

Читайте также:

В Болгарии взяли известного “вора в законе” из списка СНБО по прозвищу Андрей Львовский

Головний привід для занепокоєння найближчим часом – зменшення обсягу світового обороту, чому сприяли рецесії в Бразилії та Росії. Світова торгівля зерновими в цьому сезоні впаде, в порівнянні з 2020-2021 роком, на 7 млн тонн. Про це йдеться у звіті міжнародної ради по зерну.

Перевиробництво також створює умови для зниження ціни на зерно. Але оскільки прогноз зростання незначний, низьку ціну очікувати не варто. Екстремальна спека в США призвела до зменшення врожаю зерна, що сприятиме підвищенню ціни на кукурудзу на сьогодні. Посушлива погода також вдарила по сільськогосподарських ринках інших країн. В Україні погодні умови були більш сприятливими.

Максимальну вартість кукурудзи експерти прогнозують на рівні від 170 до 190 американських доларів за тонну.

Як вигідно продати кукурудзу?

Збір врожаю кукурудзи зараз у розпалі. Зверніть увагу: продаж зерна відразу з комбайна не принесе очікуваного прибутку. Під час збиральної кампанії ціна на кукурудзу занижена. Тому в цей період вигідних пропозицій практично не надходить. Єдиний виняток – перевірений зернотрейдер, який допоможе продати урожай зернових закордон. Вигідні умови співпраці пропонує група компаній “G.R. Agro”, яка має значний досвід проведення міжнародних операцій. З таким партнером крім безпечної угоди, ви отримаєте ще й високий прибуток за продаж кукурудзи. Адже набагато вигідніше притримати її в сучасному елеваторі, в якому дотримуються всі умови для зберігання зернових. З часом ціна має тенденцію зростати до моменту, коли на світовому ринку з’явиться новий урожай.

Враховуючи волатильність ринку зернових, важливо мати партнера, який довів свою ефективність. Ціна кукурудзи на сьогодні влаштовує далеко не кожного представника агробізнесу. Ми пропонуємо вихід – продавати зернові на експорт за допомогою трейдинга “G.R. Agro”.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

  Чтобы оставить комментарий необходимо

  "В политике приходится делать много такого, чего не следует делать."

  © Теодор Рузвельт

  На Волині дівчинка поскаржилася в поліцію на батьків

  Китайский зонд на Марсе возобновил связь с Землей

  “Хороший разговор”. Ермак созвонился с Нуланд, обсудили ее визит в Россию

  Алек Болдуин посетил поминальное мероприятие, посвященное Галине Хатчинс – СМИ

  Экономия и безопасность: какую технику нужно всегда отключать от розеток, а какую нет

  Телескоп NASA показал «яблочную» туманность в созвездии Лисички

  На нардепа Устинову в Раде упал дверной засов

  В Американском институте киноискусства создали фонд имени Галины Хатчинс

  General Motors представил новый внедорожник

  Глава МВД пригрозил “неотвратимой ответственностью” купившим фейковый ковид-сертификат

  Расшифровываем надписи на этикетке детской косметики

  Представили постер нового фильма Зазы Буадзе «Небо-зонтик»

  “Без України Московія не імперія”: генерал розповів, чому Путін почав війну з українцями. ВІДЕО

  Перехід на зимовий час: коли та куди “крутити стрілки” і в чому небезпека для організму

  В Швеции показали миниатюрный электросамолет с вертикальным взлетом и посадкой

  Комитет рекомендовал Раде отстранить Третьякову от заседаний на пять дней

  Убийство полицейского в Чернигове. О подозрении сообщили двум патрульным

  Гибель Галины Хатчинс: «Она была суперкрутой благодаря ее украинскому духу»

  Меркель призналась, что осознала разногласия с Путиным еще в 2001 году

  “Готовы теперь задавиться, с апреля не могли часик выкроить”: в сети показали видео дикой давки в очереди на вакцинацию в Мариуполе