Financial Times: Багатії скуповують приватні острови, щоб сховатися від коронавірусу
З незайманими пляжами, кораловими рифами і 12 гектарами пишного тропічного саду острів Маї в Республіці Фіджі може стати ідеальним місцем, щоб “залягти на дно” і перечекати пандемію коронавірусу. І за кілька мільйонів доларів він може бути ваш.
Острів доступний на ринку нерухомості трохи більше ніж за 4 мільйони доларів. Він може стати однією з морських “схованок”, які дуже багаті люди купують останнім часом, щоб втекти від COVID-19. Про це пише Financial Times.
Південна частина Тихого океану, Карибський басейн і віддалені закутки США і Європи серед найбільш популярних напрямків, згідно з даними агентів з нерухомості, які намагаються задовольнити стрімке зростання попиту на приватні схованки на тлі поглиблення глобальної рецесії. Засновник Platinum Luxury Auctions Тейлор Леснок, який організував онлайн-продаж острова Маї в неділю, сказав, що пандемія змусила людей переоцінити своє життя й дозволити собі речі, про які вони давно фантазували, але стримувалися.
“Володіння островом вже давно вважається престижним і бажаним. Але воно завжди було примхливою мрією. Однак, через COVID-19 така власність починає здаватися все більшій кількості людей більш практичною. Оскільки люди намагаються знайти приватний простір для себе й тримати дистанцію від інших”, – пояснив Леснок.
Financial Times зауважує, що не лише райські тропіки з чудовою погодою приваблюють багатіїв. Таємничий покупець минулого тижня купив острів Хорс-Айленд площею 62 гектари, який лежить на південному заході від узбережжя Ірландії. Покупка обійшлася в 5,5 мільйонів євро. Окрім великої головної резиденції на Хорс-Айленді також збудовано шість гостьових будинків, тенісний корт, майданчик для гелікоптера і багато місця для когось, хто хоче дотримуватися максимального соціального дистанціювання під час пандемії коронавірусу.
Читайте также:
Колишній мер Дебальцевого працює таксистом у Києві та розповідає пасажирам правду про Донбас
“Очевидно, що в головах цих людей, які можуть дозволити собі таку нерухомість за багато мільйонів євро, зародилася думка, що вони можуть просто втекти й самоізолюватися”, – сказав експерт Colliers International Каллум Бейн, який допоміг продати Хорс-Айленд.
Він зізнався, що не знає напевне мотивів покупця. Однак, Бейн зауважив, що острів раніше служив аграрним цілям. Це означає, що новий власник зможе вирощувати для себе продукти й перебувати тривалий час на самозабезпеченні, якщо захоче. Острів розташований неподалік від аеропорту міста Корк. Це теж приваблива деталь для власників приватних літаків.
Читайте также:
Штрафы за отсутствие масок поддерживают 75% украинцев
Але пандемія коронавірусу створила складні перешкоди для мандрів людей, які б хотіли переселитися на острови, навіть для тих, в кого є приватний транспорт. Багато країн включно з Японією, Новою Зеландією й Австралією закрили свої кордони для нерезидентів. Таким чином, багатії часто не можуть навіть оглянути острів, який збираються купити. Новий власник Хорс-Айленду купив його без попереднього огляду. Потенційні покупці острова Маї не зможуть ступити на його територію до завершення покупки.
“Ми продали кілька не таких дорогих островів у Скандинавії й Канаді нещодавно. І покупці лише бачили їх на фото”, – сказав німецький бізнесмен Фархад Владі, який продав більше 3 тисяч островів за свою 50-річну кар'єру.
“Але загалом люди хочуть відвідати дорогі острови, перш ніж купувати їх”, – додав він.
Владі погодився, що пандемія COVID-19 посилила попит на таку нерухомість. Однак, він зауважив, що дуже багаті зазвичай віддають перевагу оренді таких схованок з міркувань безпеки, особливо якщо вони знамениті люди. Владі також наголосив, що володіти островом – не така вже й недосяжна мрія.
“Не потрібно бути мільярдером, щоб купити острів. Якщо ви можете собі дозволити дуже хороший автомобіль, ви можете купити й таку землю”, – сказав він.
Наприклад, невеликий острів біля узбережжя Фінляндії нещодавно був проданий через компанію Vladi Private Islands менш ніж за 100 тисяч євро. Але з іншого боку грецький острів площею 445 гектарів посеред Іонічного моря купили за 45 мільйонів євро.