G7 за підсумками саміту вирішила передати Україні 50 млрд доларів до кінця року

Фото: лідери G7 домовилися про передачу Україні 50 млрд доларів (Getty Images) Автор: Іван Носальський

Країни «Великої сімки» (G7) до кінця року нададуть Україні кредит на 50 млрд доларів. Його погасять за рахунок прибутку від російських активів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на комюніке лідерів за підсумками саміту G7 в Італії та пресслужбу Мінфіна України.

Лідери країн «Великої сімки» зазначили, що, як і раніше, хочуть розвіяти думку про те, що час на боці Росії і вона зможе викликати економічний крах України.

«З метою підтримки поточних та майбутніх потреб України у зв’язку з тривалою обороною проти Росії, G7 запустить прискорені надзвичайні кредити (ERA) для України, щоб надати додаткове фінансування у розмірі приблизно 50 мільярдів доларів США до кінця року«, — уточнюється в комюніке.

У документі уточнюється, що кредит погасять за рахунок майбутніх прибутку від заморожених російських активів у країнах Заходу.

Лідери G7 також підтвердили, що російські активи в їхніх країнах залишаться замороженими доти, доки Росія не припинить свою агресію і не відшкодує завданих Україні збитків (до цього ЄС мав продовжувати заморозку активів окремим рішенням щорічно).

«Ми маємо намір розподіляти це фінансування через різні канали, які спрямовують кошти на військові, бюджетні та реконструкційні потреби України — у рамках наших відповідних правових систем та адміністративних вимог», — наголошується у комюніке.

Реакція України

Міністр фінансів України Сергій Марченко привітав рішення G7 щодо кредиту на 50 млрд доларів.

«Рішення лідерів G7 є потужним сигналом єдності демократичного світу. Росія має відчути ціну агресивної війни проти України та заплатити за свої протиправні дії», — зазначив чиновник.

За його словами, використання прибутку від заморожених активів — один із перших кроків.

«50 млрд доларів дозволять забезпечити найнагальніші потреби України у 2025 році та посилити стійкість в умовах широкомасштабної війни», — додав міністр.

50 млрд доларів для України

Нагадаємо, нещодавно у Євросоюзі схвалили передачу прибутку від заморожених російських активів Україні.

На цьому тлі країни G7 розробили ініціативу, яка передбачає надання Україні великої кількості коштів у досить короткий термін. Це кредит, який погасять за рахунок прибутку від активів РФ.

Про те, що «Велика сімка» схвалила таку ініціативу, стало відомо ще вчора, 13 червня.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *