USD28.2033

Gallup News: Грізний привид агресивної Росії простягається над Україною під час виборів

Gallup News: Грізний привид агресивної Росії простягається над Україною під час виборів

Рівень антиросійської риторики, що лунала з боку більшості кандидатів у президенти України минулими вихідними, був би неймовірним десять років тому, коли українці були більш схильні схвалювати ніж не схвалювати Кремлівський уряд. Тим не менш, через п'ять років після анексії Криму Росією при ситуації, коли боротьбі між українською армією і підтримуваними Росією сепаратистами на Сході країни не видно кінця, серед українців у російського керівництва залишилося мало шанувальників. У 2018 році лише 7% мешканців України заявили, що схвалюють керівництво Росії. 

Антиросійські настрої в Україні найбільш високі в тих регіонах, де спостерігаються найтісніші зв'язки з Європою, лише 3% жителів північний та центральних областей (включно з містом Києвом) схвалюють російське керівництво. У свою чергу російськомовні схід і південь України (виключаючи Крим і контрольовані сепаратистами регіони) показують більш високий рейтинг – 12%, хоча майже 7 з 10 повнолітніх жителів цих регіонів (69%) як і раніше не схвалюють лідерів Росії.

Вибори-2019: російська рулетка?

Грізний привид агресивної Росії простягається над Україною під час виборів, і питання проблемних відносин з сусідом постійно присутнє у свідомості кандидатів і виборців. Багато кандидатів у президенти – включаючи всіх провідних кандидатів, розмістили опозиційність по відношенню до Росії на передній план своїх кампаній і виступають за більш теплі стосунки із Заходом, що підвищує ймовірність вступу країни до Європейського Союзу і НАТО.

Читайте также:

В Україні можуть “закрити” міста у разі поширення коронавірусу

Таких поглядів дотримується чинний президент Петро Порошенко, який буквально минулого тижня ввів нові санкції проти російських громадян і організацій у зв'язку з конфліктом в Україні і ситуацією в Криму. Його суперники Юлія Тимошенко і Володимир Зеленський, які лідирують у багатьох опитуваннях, також наполягають на встановленні більш тісних зв'язків із Заходом і залученні інших країн до процесу мирних переговорів з Росією.

Все це відбувається на тлі потепління стосунків українців із Заходом, що спостерігається в останні роки за рахунок ослаблення зв'язків з Росією. Майже половина повнолітніх жителів України (47%) схвалюють керівництво Німеччини і 28% схвалюють керівництво США, в той час як рівень схвалення керівництва Росії позначається однозначними цифрами.

Читайте также:

Береза: Разумные люди, перестаньте вестись на любые ксенофобские выбросы

Зростання прихильності стосується і західних багатонаціональних організацій. Порошенко неодноразово звертався до жителів країни із закликом про вступ країни в НАТО, заявляючи, що дорожня карта для вступу може бути розроблена до 2023 року.

Згідно з останніми отриманими даними, що належать до 2016 року, трохи більше жителів бачать в альянсі загрозу для своєї країни (35%), ніж пов'язують його з можливістю захисту (29%). Понад чверть (26%) українців вважають, що НАТО не пов'язано ні з тим, ні з іншим.

Два слова, які виводять на слизьке кандидатів у президенти та їхніх прихильників

Ставлення до Євросоюзу також швидко теплішає. У 2017 році 48% повнолітніх жителів України схвалювали лідерство ЄС, що на 12 відсотків більше, ніж роком раніше. Крім питання оборони, тут, ймовірно, є і велика економічна складова. Зіткнувшись із застоєм на ринку праці в своїй країні, все більше українців обирають варіант працевлаштування за кордоном. Країни ЄС є найпопулярнішим напрямком міграції українців.

Жорстка позиція щодо Росії поступово стала основною темою дискусії між лідерами президентських перегонів в Україні. У міру того, як населення все більше відкидає російське керівництво і вплив, кандидати підсилюють свою риторику, щоб відповідати цим настроям. Тим часом, кандидати повинні будуть перетворити обіцянки в дієві пропозиції, якщо вони хочуть переконати виборців в тому, що здатні подолати корупцію і неефективність, які багато хто асоціює з нинішнім урядом.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Нельзя поставить на колени народ, привыкший ползать."

© Михаил Генин

Регистрация

(Максимальный размер файла 0,5Mb)

Восстановление паролю

Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

Курорты Украины могут закрыть на карантин. Отменять ли отпуск?

Американцы с Rocket Lab доставили на орбиту еще одну группу спутников

Боевики “ДНР” начали кампанию по запугиванию молодежи, собирающейся учиться в Украине. ВИДЕО

Бородай заявил, что Донбасс скоро де-юре станет частью России. ВИДЕО

Природа развенчала фантазии Аксенова о появлении “больших запасов” воды в Крыму после сильных июньских ливней

У Путина нет сил на новую войну против Украины, – российский журналист

У Львові вперше трьом різним людям пересадили серце і нирки від одного донора. ВІДЕО

Андрей Головачев: Мы живем все еще в вотчинном государстве, в котором нет частной собственности, нет и не может быть гражданского общества

Украинцы две недели смогут наблюдать парад планет

Киев и семь областей пока не могут ослабить карантин

Суд в Гааге изучит все версии катастрофы МН17

На переговорах в Берлине Ермак и Козак не смогли договориться об особом статусе Донбасса

МКС увернулась от космического мусора, внепланово скорректировав орбиту

ФСБ взялась за крымчан с украинскими паспортами

Во Львове начнут съемки фильма по роману Кузьмы Скрябина

Погляд з Берліна: яким бачать конфлікт на Донбасі німецькі аналітичні центри

Генерал армии США дал советы ВСУ для защиты от наступления России

Французский ученый высчитал, сколько людей нужно для освоения Марса

Кліматологи знайшли місце на Землі, де стає холодніше, а не гарячіше. Що там відбувається?

Стартовали съемки фильма Кристины Тинькевич “Как там Катя?”