USD28.2033

Гаврилечко: Соціологічні опитування як інструмент “чорного” та “білого” піару

Гаврилечко: Соціологічні опитування як інструмент "чорного" та "білого" піару

Передвиборчі соціологічні опитування як інструмент “чорного” та “білого” PR`у використовуються в Україні вже не перше десятиріччя. Це вже мало кого дивує. Проте, поточна передвиборча кампанія відрізняється в гірший бік від усіх попередніх тим, що у процес “підтримки” того чи іншого кандидата почали відверто гратися відомі соціологічні служби.

Десять років тому “помаранчева команда” за максимально можливого сприяння найбільш недоотруєнного президента передавала владу “злочинній панді” під гаслами “лише б не Тимошенко” (“абинеюля”). Але навіть тоді спотворенням рейтингів займалися “компанії-одноденки” та різного роду передвиборчі проекти. А чинне на той час законодавство під час попередніх виборчих кампаній забороняло соціологам публікувати дані електоральних досліджень за два тижні до виборів.

В 2014 році, заради “однотурового” на позачергових виборах президента термін заборони публікації даних опитувань зменшився до двох передвиборчих днів. І саме тоді, в перший раз в історії сучасної України, кілька впливових соціологічних центрів скористались цією новацією та оприлюднили результати останніх досліджень перед першим туром голосування. Саме з цього моменту передвиборча соціологія з інструменту дослідження громадської думки перетворилася на один з маркетингових важелів під час кампанії.

Наразі, в черговий раз відомі кампанії змагаються за звання постачальників найбільш викривлених даних. На перемогу в цьому змаганні, вочевидь, претендують ті, хто оприлюднює рейтинги, в яких спостерігається позитивна динаміка провладного кандидата (він же чинний президент).

Так, 19 березня УІСД та “Соціальний моніторинг” опублікували результати опитування, яке провели з 11 по 18 березня, в якому голоси виборців, що планують прийти на вибори та визначились із вибором розподілились наступним чином:

Читайте также:

Пристайко предостерег Германию и Францию из-за “Северного потока-2”

1. Владімір Зеленський – 29.4%

2. Юлія Тимошенко – 17.2%

3. Петр Порошенко – 14.9%

4. Анатолій Гриценко – 10.7%

5. Юрій Бойко – 10.4%

Дослідження в черговий раз підтвердило тенденції, які фіксують: “Рейтинг”, Інститут аналізу та прогнозування, Active Group та інші соціологічні центри.

І, наступного дня, з’являється “соціологія від “​​Социса” (афельованого до Ігора Гриніва – політтехнолога Петра Порошенка), де, виявляється, перші місця у першій трійці розподіляються зовсім по-іншому і чинний голова держави з великим відривом від Юлії Тимошенко потрапляє  у другій тур. От, в усіх інших рейтингах фіксується падіння рівня підтримки Порошенко на тлі скандалу з корупційними оборудками та торгівлею з Росією в “Укроборонпромі”, а у “Соцису” – навпаки, все “зростає”.

Показово та дуже дотепно, що політтехнолог Президента Ігор Гринів склав дослідження разом з центром “Янус”. Чому дотепно? А тому що Янус – це ім’я давньоримського бога часу та… входів і виходів. А зображувався Янус у вигляді чоловіка з двома обличчями, зверненими в протилежні сторони (до минулого і майбутнього). Одне його обличчя було обличчям молодого, безбородого хлопця, що дивиться в майбутнє, інше – особа бородатого старця, звернене в минуле.

Читайте также:

Шкрум: Корупція та будівельна мафія залишається гравцем у глибинній політиці

Саме ж ім’я божества походить від латинського слова janua, яке означає “двері”, а також “початок”. Алегорично імя Янус використовується для позначення нещирої, лицемірної людини. Доречі, в центру “Янус” немає навіть власного сайту, на стільки він “секретний”. За влучним виразом політичного експерта Сергія Бикова “дволикий Гринів має два центри: “СОЦИС” і “ЯНУС”. Чому? Тому що засновником “Януса” є саме Ігор Гринів.

Нагадаю, що, як справедливо відмічає народний депутат Олексій Рябчин у своєму блозі на “УП”, головною метою такої контраверсійної соціології є те, щоб посіяти у суспільстві сумніви стосовно реальності прагнень переважної більшості громадян змінити владу. Та ця омана їй не допоможе! Доля виборів вирішиться вже майже за тиждень – 31 березня. Приходьте і голосуйте, бо низька явка працює на користь чинної влади і надає їх більші можливості для фальсифікацій.

P.S. Всі соціологічні компанії, які проводять польові дослідження в останні місяці, зазначають надвелику кількість відмов респондентів давати свої відповіді інтерв’юерам. Згоду на участь в опитуванні надає лише кожен четвертий-п’ятий. За таких умов, кожен рейтинг містить систематичну похибку, яку неможливо обрахувати в жодний спосіб. Тому якість всіх без винятку досліджень знаходиться на достатньо низькому рівні. І це є наслідком дій чинної влади, спрямованої на збільшення рівня недовіри громадян як до самої влади, так і до будь-яких інституцій громадянського суспільства. Тому реальні вподобання українців зможуть показати лише вибори. І те за умов, що буде кому протидіяти фальсифікаціям. Примара чергового Майдану вже набирає щільності…

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В политики идут не те, кто знает, что нужно делать, а те, кто знает, что нужно говорить."

© Стас Янковский

Украинцы начали экономить на “коммуналке”, долг с начала года – более 32 миллиардов

Каждый стартап может получить не больше $75 тысяч — директор фонда

Магера: Не дивуйтеся, якщо тижнями і місяцями під час карантину не зможете захистити свої права і свободи від свавілля у суді

Чи можна не платити за оренду житла під час карантину: юристи дали відповідь

Минздрав: среди больных COVID-19 в Украине – 20 детей и 26 медиков

В Украине объявили старт конкурса ІТ-проектов HackCorona

Вирус не должен отвлекать мир от войны РФ в Украине

2 апреля. Памятные даты

К отбору украинских стартапов привлекли уже почти 400 экспертов

112-річного британця визнали найстарішим чоловіком у світі. Він пережив пандемію “іспанки”, але в ізоляції зараз уперше

Украинские провайдеры “прокачивают” интернет, потому что на карантине вырос трафик

Война только начинается: Коломойский наказывает Зеленского

Колись карантин закінчиться, але не для всіх

Над Арктикой появилась озоновая дыра рекордных размеров

В Житомире завершили съемки фильма о Сергее Королеве

Коронавирус и Евросоюз. Убивает или делает сильнее?

Уряд посилив заходи безпеки для боротьби з коронавірусом

Украинские медики получат бонусы от мобильных операторов

В TikTok и Instagram появились аккаунты Минздрава о коронавирусе

Гірше не буде? За рік маємо цілковиту катастрофу, яку зробили разом