USD28.2033

Гібридна війна проти замків Львівщини

Гібридна війна проти замків ЛьвівщиниОлеський замок

Гібридна війна проти замків ЛьвівщиниПідгорецький замок

Водночас, із огляду на те, що ці пам’ятки не є в оперативному управлінні інституцій МКУ (у випадку Галереї перебувають у структурі управління ОДА), вони не можуть здійснювати жодних капітальних видатків за рахунок надходжень від власної діяльності, яких ті насправді потребують, а тільки поточні видатки на утримання музеїв, зокрема поточний ремонт, який обмежений украй малими сумами. Більше того, і МКУ як орган управління музейних інституцій не може планувати видатки з державного бюджету на майно, що не належить до сфери його управління. Це ставить ситуацію реставрації цих об’єктів, які ніби входять до інституції, підпорядкованої МКУ, в безвихідне становище. Реальна їхня рестарація в умовах загального фінансового голоду просто неможлива. Однак претензії громадян щодо їхнього стану спрямовані не до реального власника цих об’єктів, а до інституцій МКУ.

З огляду на це вважаю за вкрай необхідне:

Прискорити процес впорядкування майнових відносин інституцій Міністерства культури України та власників і балансоутримувачів різної форми власності.

У випадку, коли йдеться про пам’ятки загальнонаціонального й навіть міжнародного значення, як от у випадку Підгорецького замку у Львівській області, в якому розміщений один із структурних підрозділів Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького, то вражаю, що цей та інші об’єкти, які перебувають в аналогічному становищі, однозначно мають бути в державній власності, найкраще, щоб вони були передані Міністерству культури й перебувати на балансі Галереї. Якщо ні – то на балансі Львівської обласної адміністрації в особі Управління містобудування та архітектури.

Гібридна війна проти замків ЛьвівщиниЗолочівський замок

Можливо, Міністерство культури України могло б виступити з відповідною ініціативою щодо впорядкування майнових відносин її інституцій з органами місцевого, регіонального самоврядування та державними органами.

Разом із тим у цьому процесі впорядкування майнових відносин слід виділити кілька історико-культурних комплексів, які мають бути об’єктами державних програм.

А тепер про небезпеку “прихватизації”:

Мені як генеральному директорові вже кілька разів доводилося відбивати спроби “приватизувати” цей ласий комплекс замків – про це тут і тут. Тоді завдяки депутатам Верховної Ради та Комітету з питань культури вдалося відбити перший “наїзд”.

Читайте также:

Валерій Романов повертає в Запоріжжя «схеми» Януковича

Тому з огляду на нападки на процес впорядкування майнового статусу такої перлини України як кільце замків Львівщини, ми повинні розуміти, що водночас, окрім захланності ряду “спонсорів” політичних партій, ідеться і про все ту ж гібридну війну у стилі Путіна. І не лише тому, що ці замки є стратегічним культурним ресурсом України. Тут маємо справу й із політичним аспектом.

У цій війні на заході України, зокрема на Львівщині, вже чітко окреслилася російська п’ята колона, яка складається з медведчукістських політичних і медійних проектів на кшталт відомого медіаресурсу біглого львівського олігарха, та ще кількох рептильок, які дуже “львівські” й “супергалицькі”, та проектів і проектиків ВО “Свободи”. Чим ближче до виборів, тим очевиднішим стає, що вони чітко працюють у зв’язці і за тими самими темниками. Як за Януковича. Однак це проект політичного реваншу, на який вони очікують через десять місяців на президентських виборах 2019 року. І дезінформація щодо статусу замків є одним із елементів деморалізації та дискредитації, які застосовують ці реваншисти, щоб повернутися до влади – знову ж як за Януковича, коли Львівщиною та й узагалі Західною Україною правив дует “Партії регіонів”=СДПУ (о) та ВО “Свобода”=СНПУ.

Читайте также:

Серьезное ДТП и отец-сепаратист: харьковская мажорка купила авто за миллион

Гібридна війна проти замків ЛьвівщиниУ парку під Олеським замком

Та повернімося до маленького бізнесу захланних “спонсорів”. За моїми даними й із огляду на те, як депутати від ВО “Свободи”, як-от сумнозвісний політичний невдаха Олег Панькевич, який остатнім часом через поширення неправдивої інформації, а точніше брехні, пробують блокувати всі зусилля будь-якої із сторін упорядкувати цей правовий статус і штучно утримують ці замки в підвішеному стані – а раптом за чергової зміни влади вдасться урвати один із них – то йдеться про наміри всім відомого спонсора ВО “Свободи”. Звісно, коли Панькевич і його вже всіми забута сестра Ірина Сех за Януковича на догоду Росії блокували видобуток сланцевого газу, бо ж треба купувати лише російський газ (про це тут і тут), то вони ще були якимись фігурами. Однак тепер лише розмінним матеріалом, якого не жаль кинути у ці брудні махінації.

При цьому не слід забувати й того просто факту, що з огляду на те, що замки, хоч і без належної документації, все ж є, принаймні теоретично, у власності держави. І депутати обласної ради не можуть мати до них ані найменшого стосунку – бо ж вони представники територіального самоуправління. Це стосунки всередині державних інституцій – Львіської обласної державної адміністрації, ЛНГМ як державної інституції, Міністерства культури, Кабінету міністрів. Але аж ніяк не компетенція обласної ради. Хоча обласна рада в особі її керівництва пробувала розв’язати цей вузол, і дяка їм. Однак черговий “рейвах” все того ж тандему свободівців+регіоналів заблокував і ці благі наміри. Бо ж для “спонсора” краще утримувати замки в підвішеному стані.

Читайте также:

Мишень в трусиках: известный кремлевский пропагандист засветился в рядах боевиков

Щойно хто-небудь пробує вивести ці замки зі стану правової невизначеності – а йдеться про те, що ніхто не має повного комплекту технічної та правової документації, який би суворо позиціонував їх як державну власність – то ВО “Свобода”+регіонали чи то в Львівській обласній раді, чи то у пресі розпочинають “рейвах”.

Гібридна війна проти замків ЛьвівщиниКостел Св. Йосипа поблизу замку в Підгірцях

Як-от нещодавно, коли я вкотре попросив своїм листом Львівську обласну адміністрацію впорядкувати цей правовий статус, виготовити всі документи, що встановлюють статус державної власності, то одразу у стані львівських свободівців і регіоналів почався вереск – ґвалт, через встановлення права держави України (!) на ці замки їх украдуть! Вдумайтеся – через фіксацію та оформлення державної власності на ці замки Української держави в особі Львівської державної адміністрації їх украдуть… Хто вкраде? Українська держава у “спонсора” ВО “Свободи” вкраде? Логіка базарного “рейваху”. Але це логіка гібридної війни. Головне всіх обляпати болотом, якнайгучніше верещати. Щоб не було зрозуміло звичайному громадянинові, чи то в держави украли, чи то держава украла…

Одним словом – “ихтамнет”…

Отож, Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького притримувалася і притримуватиметься чіткої позиції – кільце замків (Підгорецький, Золочівський, Олеський замкові комплекси у своїй цілості – з територією, храмами, монастирями тощо) повинні перебувати у власності Української держави. Жодні концесії чи інші мутні варіанти ми вважаємо недопустимими. А тому розраховуємо на конструктивну співпрацю в остаточній формалізації цього статусу зі Львівською обласною державною адміністрацією, Міністерством культури України, Кабінетом міністрів України.

Гібридна війна проти замків ЛьвівщиниСкульптура дітей на подвір’ї Золочівського замку

Не приховуватиму й того факту, що нещодавно ми офіційно звернулися до президента України з тим, щоб він нарешті втрутився в цю ситуацію, тому що ці питання є питаннями не рівня нашої Галереї чи навіть Львівської області – це питання національного рівня – питання президентські. А в якомусь аспекті це ще й питання міжнародного рівня.

Той “рейвах”, який учиняють довкола цього питання абсолютно непричетні до нього треті особи містечкового рівня, показує, що якщо й далі нехтувати цим питанням, не доладати зусиль до його розв’язання, нехтувати своїми посадовими обов’язками (це я про державних чиновників усіх рівнів, які до цього причетні), то бал починають правити аферисти й шарікови.

Ми не можемо цього дозволити. Якщо, звісно, хочемо, щоб в Українській державі був хоч якийсь порядок чи щоб ця держава пережила бурхливі часи, які на нас чекають.

 

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Для политиков реформы – это во-вторых, а может даже в-третьих. Любой ценой удержать себя во власти – вот что для них во-первых."

© Олег Попцов

Известный ученый рассказал о безумных “развлечениях” боевиков над пленными

Субсидии по-новому: украинцам снова усложнят жизнь

Финал Лиги Чемпионов 2018: видео голов и лучших моментов

Весь мокрый: стало известно, к кому Путин ходит по ночам

Троица 2018: традиции праздника в Украине

На Донбассе заметили «Путина»: подробности и фото

Вывели под конвоем: раскрыты подробности расправы над депутатом в Черкассах

Еще больше евроблях: озвучены новые условия ввоза машин

В Киеве силой сняли баннер в поддержу Сенцова, объяснение властей поражает

Беспечность родителей едва не стоила жизни годовалого малыша

Это полный маразм: стало известно, как депутаты Рады хотят «бойкотировать» требование МВФ

Уничтожили снайпера и достойно ответили на провокации: в ООС отчитались за успехи бойцов

Так и воюем: Ярош показал яркие кадры с боев на Донбассе

Курс биткоина на 27 мая: главную криптовалюту ждет полный провал

Так и НАТО прилетит: украинцы высмеяли эпичную тренировку парашютистов в Крыму

Погода на Троицу: синоптик рассказала, чего ожидать от стихии

Пора действовать: Вакарчук покорил украинцев политическим заявлением

Хакеры раскрыли сделку Левочкина с Манафортом

Не только детям: Супрун напомнила украинцам, зачем нужны прививки

Страшная смерть и губернатор Степанов: зачем одесский чиновник пошел на рискованный шаг